Mason Kane a Naďa Sinhová – elitní agenti nezávislé špionážní agentury Citadela – se setkají s novou zločinou organizací – Mantikorou. Nastane katastrofa. O osm let později, žije Mason Kane tichý život jako "Kyle Conroy" bez jakýchkoliv vzpomínek na svou minulost. Vše se změní, když se objeví jeho starý kolega a požádá ho o pomoc se zastavením Mantikory a jejího plánu na nový světový řád. (Prime Video)

Lenka.Vilka

První díl je vlastně docela fajn. Začne příjemně koukatelnou akční scénou, aby se postavy dozvěděli, že vlezli do pasti a že je chtějí zabít. A dopadne to blbě. Mason ztratí paměť a Nadia je, kdo ví kde. Ale po osmi letech si náhoda řekne, že udělá dvě věci: Mason znovu zkusí podle DNA zjistit, kdo je, takže se bývalý člen jeho týmu dozví, kde je. Hodí se to do té druhé náhodné věci, kdy se zjistí, že Mantikora našla něco, co neměla a co může ohrozit úplně všechny. A vlastně to bylo docela fajn. V akci přehledné, nepřepálené (ok, jak mohli přežít to ve vlaku, mi hlava nebere, ale co už) a celkově dobře koukatelné. Bylo to i dost vtipný. Mám jenom jeden drobný problém. Můj obecný problém. Tak uvidíme, zda se mi to v druhém díle potvrdí... ()

choze

Gray Man: TV series. Sice mě to vyloženě nenudilo ani neštvalo, ale fakt je to průměr nejprůměrnější, nejgeneričtější. V bezradně zběsile nastříhané akci se dají zachytit záblesky choreografického a kameramanského umu, ale jsou to jen záblesky a akce je jen v úvodní scéně ve vlaku, stejně jako fešná Priyanka. A záporáci jsou nevýrazní. ()

HellFire

Vydržel jsem to 5 minut. Pak přišla akční scéna a 150 tisíc prostřihů během jedné minuty a mě došla trpělivost. Jsou bratři Russoovi od Endgame vůbec podepsaní pod něčím alespoň trochu úspěšným? Vůbec nechápu, jak dokázali přesvědčit Netflix, aby jim dal 200 milionů na natočení naprosto tuctové podívané alias Gray Man a teď tahle béčkově vypadající paráda. ()

Dusty56

Kvalitní pilotní epizoda. Akční scény jsou na úrovni, herecké obsazení má potenciál (hlavně obsazení Richarda Maddena se zdá jako hodně dobrý krok) a celý díl odsýpal až neskutečně rychle. Na druhou stranu mě zatím úplně nepřesvědčil hlavní záporák, celá ta hlavní zápletka, kterou jsme už mohli vidět milionkrát, o který víme, jak dopadne - prostě mi v pilotu chybělo něco trochu šokujícího, co by narušilo takovou uhlazenost, hodnou stránku seriálu. Další díl si určitě pustím, pilot ukázal potenciál. ()

dO_od

// Sice to není tak hnusný jako Grey Man, zato je to ale dvakrát tak pitomý, takže ve výsledku úplně stejná "špionážní" břečka, která posledním M:I, Bondům, ale klidně i tomu ušmudlanýmu Night Agentovi od Netflixu, vůbec nesahá na paty. Akce směšná, jediný body tady zatím sbírají Madden, Chopra a Tucci. 4/10 a nejsem si jistý, že to dám do konce. ()