BROKEN_

Na rovinu řeknu, že jsem se na seriál chtěl podívat ze zvědavosti. Po těch produkčních problémech mě zajímalo, jak tento seriál dopadl. A nebudu to natahovat. Moc se to nepovedlo. Citadel má sice velký rozpočet a filmový vizuál, ale celé to vypadá prostě špatně. Počítačové pozadí nepůsobí hezky a rozmazaný filtr taky ne, až si bude divák občas klást otázku „kam se ty peníze poděly?“. Nebudu tady, ale řešit technickou stránku, tak nějak je mi ukradený, že je to druhý nejdražší seriál všech dob a že ty peníze v tom nejsou vidět. Ten největší problém jaký s tímto seriálem je jinde. Má to hodně špatné vyprávění, kdy se skáče neustále v čase. Většinu stopáže divák stráví v minulosti. Což by nebyl problém, když je na tom vlastně postaven příběh. Problém je ten, že je to zatraceně prázdný a nezajímavý. Tempo seriálu je, tak zběsilé, že se zde situace řeší strašně rychle a působí to hrozně jednoduše, uměle. Když se postavy dostanou do akce, tak je během chvíle u konce. Akce je celkově špatně odvedená, ať už po stránce střihu, kamery, nebo choreografie. Nejhorší na tom je také to, že akce je špatně vystavěná. S postavami seriál nezachází vůbec hezky a takoví Stanley Tucci se zde objeví na pár scén a chvílemi to vypadá, že se na něho zapomnělo. A to se radši ani nechci zmiňovat o herci Rolandu Møllerovi, který dostal dvojroli a ani jedna z těch postav není využita a obě vyzní hrozně hloupě v závěru. Chemie mezi hlavní dvojící Richardem a Priyankou je nulová a na obou jde znát, že ani nevědí co mají hrát, jaké emoce mají projevovat. A to radši ani nechci moc mluvit o zvratech, kterých je tady několik. U toho posledního jsem si říkal, zda tohle myslí někdo vážně. Nechci se tady příliš rozepisovat. Jak jde vidět z několika řádků, tak nejsem vůbec spokojený. Seriálu jsem se v druhé polovině musel začít smát, jak trapný to je. Amazon již potvrdil druhou sérii a spin-off. Podle prohlášení od Amazonu se jedná o globální fenomén. A já se ptám „Jak je to sakra možný?“. Co mě, ale na druhé sérii zajímá je tvůrčí dohled. Druhou sérii napíše a zrežíruje kompletně Joe Russo (jeden z dvojice bratrů Russových). Dá se tak očekávat, že kvalita stoupne a možná bude druhá série nerozpoznatelná oproti té první (v dobrém slova smyslu). Tak či tak je první série velkým selháním. Za sebe na závěr ještě dodám, že jsem neviděl horší seriál v poslední době. 3,5/10 ()

dO_od

// Nebolelo to, ale smál jsem se teda hodně. Takhle mizerně odvyprávěný seriál jsem už dlouho neviděl, trapná akce, lol zvraty, nulový herecký výkony, pamatovat si z toho budu jen rotující kameru a zadek Priyanky Chopry. ()

Spiker01

3 epizody za 4, 3 další za 5, matematika je v tomhle neúprosná. Překvapilo mě, jak moc mě seriál i přes všechny výtky kolem hrozně chytl a ačkoliv si jsem vědom všech chyb a nedodělků, beru to jako takové jednoduché guilty pleasure s nádherně Priankou Chopra a čim dál víc sympatickým Richardem Maddenem (leč, nejspíš záměrně, prkenným). Věřim, že Russoovci zavzpomínají na lepší časy a druhá řada vyjde napoprvé a dobře dobře i u širšího obecenstva. ()

Lenka.Vilka

Přiznám se...bála jsem se. Možná proto, že jsem všude četla, jak je to velký a drahý seriál a jak se plánuje tenhle velký svět kolem Citadel ještě předtím, než diváci viděli první díl. A to je za mě škoda. Protože Citadel je kvalitní seriál ze standardní Prime produkce. Protože ve výsledku, když se oškrábou všechny ty nabubřelý a nabušený keci kolem, je to vlastně fajn seriál. Jenom se blbě hodnotí kvalita, když kolem toho byl všechen ten velký a zbytečný humbuk. Protože jinak to bylo vlastně fajn. Chápu, že někomu by mohlo vadit, že má seriál strašně moc flashbacků. Logicky asi, když přítomnost je závislá na minulosti. Co to ale nebrat jako zbytečné flashbacky, ale jako vyprávění ve více časových linkách? Protože jo, takhle seskládané vyprávění bylo fajn. Akční výplach. A na tom není nic špatného  :) jsem zvědavá na druhou sérii. Protože s takhle odkrytýma kartama...co chtějí řešit dál? :) ať už to bude cokoliv, já u toho budu  ;) ()

oldy

Asi jsem měl velka očekavani od jednoho z nejdražších seriálu. Samé skakani v časech,špatné triky(když už to stalo tolik peněz),zbytečně to děla chaos v ději. I ten střih a akce mohla být lepe udělaná. Takový Noční agent se mi libil daleko vic než tohle. Sotva průměr. 4/10 ()

PlysovyMacko

Najlepšie je pozreť si seriál na jeden záťah. Dej skáče medzi rôznymi časovými rovinami, je tu milion flashbackov, ale sú prekvapivo prehľadné. Vzťahy v rozuzlení sú ako z telenovely. Ale drží to pohromade, skvelé tempo a príbeh dáva zmysel. Tiež pekná kamera a Richard je fešák rovnako ako Roland. ()

majka02

Je zajímavé, jak moc vás dokáže zklamat seriál, od kterého máte takřka nulová očekávání. Předvídatelná klišé a laciné zápletky jsou mým guilty pleasure, užívám si je však pouze v případě, kdy si daný projekt nehraje na nic většího, než čím ve skutečnosti je. Bohužel, Citadela si se svým enormním rozpočtem a kvalitním hereckým obsazením hraje na velkolepé špionážní drama, které ale ve výsledku není schopno divákovi naservírovat to, co mu dle relativně chytlavého námětu a traileru přislíbilo. Jednotlivé scény se snaží působit majestátně, téměř jako kdyby měly vypadnout z filmového plátna, po relativně krátkém čase si ale divák uvědomí jejich prázdnost a začne se nudit. Ničemu není nápomocný ani žalostně neoriginální scénář postavený na principu ztráty paměti, který z nepřátel dělá milence a z milenců nepřátele. Dílčí problémy řeší náhoda, hlavní konflikt se pak v závěru fakticky rozpíjí do prázdna. Ačkoliv se na další sérii podívám, nemohu tvrdit, že by mi finále první série nabídlo cokoliv, kvůli čemu bych se nutně měla těšit na pokračování. Zjevně vykalkulované plány na další sérii a fakt, že si tvůrci v mezičase stihli natočit první spin-off, vypovídá o snaze vybudovat mohutný špionský vesmír, ve kterém bude kladen důraz na kvantitu nežli kvalitu. Od veškerých pokračování lze tak zjevně očekávat obdobné zklamání, pouze jen oděné v bledě modrém. Velká škoda, Richard Madden má pro takovéto role vlohy a tímto seriálem si mohl vystavět vlastní bondovskou značku. Scénář mu v tomto případě ale hází tak velké klacky pod nohy, že to není ani s pomocí relativně talentované Priyanky Chopry schopný ustát. ()

Kushina

Nevidím to jako takovou katastrofu, vlastně mě to i docela bavilo. Sice taková lehce přehnaná špionážní akčňárna, ale ty zápletky se mi líbily. 70% ()