Superpolda

• Hongkong Chao ji ji hua (viac)
všetky plagáty

Hongkongské posvětí chystá přepadení Centrální banky. Do policejního týmu, který má za úkol teroristy zlikvidovat, je povolána i nejlepší policistka pekingského sboru Hua (Michaelle Yeoh). Hua netuší, že tato mise pro ni nebude jen dalším rutinním případem, ale i těžkým osobním bolem s vlastním svědomím, neboť vůdcem gangu není nikdo jiný než její bývalý přítel, Ah Fung, voják a veterán z Vietnamu, který neodolal volání peněz a přešel do řad protivníka. Nesmiřitelný boj profesionálů začíná. (oficiálny text distribútora)

Mol

Wou. Je vidět jak obrovský vliv měl na film HK Bruce Lee. Snad v každém druhém akčňáku je nějakej odkaz na jeho filmy. Tenhle nevyjímaje. Navíc potěší i mini role Jackie Chana a fakt, že tento film se jakože odehrává v příběhu jeho filmů police story. Ovšem jestli je v tomhle filmu něco lepšího než gunfighty a kopy, tak je to rozhodně ta romantická část. Ano je to tak. Není jí tam mnoho, ale přidává do děje emoce, které by jinak v obyčejném zabíjení chyběli. Závěrečná scéna v tunelu měla koule jak na bowlingu a přešel mi i děda mráz po zádech, když se zavírali vrata. Pěji chválu. ()

Vavča

Musím říci, že tento kousek, ačkoliv je málo známý tak rozhodně oplývá kvalitou, a není to jenom tím, že by tu všechno táhla Michelle, naopak její mužští kolegové nezůstávají ve zručnosti pozadu. Uvidíte přestřelky nejtěžšího kalibru, vynijkající choreografii osobních soubojů, kdy je sice vidět, že rejža si pomáhal silně střihem a zrychlováním záběrů, ale i tak to funguje. Důvodů pro smích jsem si tu nevšiml, komedie se do popisu asi dostala omylem. Je to těžkotonážní nízkorozpočtové béčko, kde nějaké dramatické pokusy a hloubku charakterů nemůžete čekat, ale ale má to fakt koule, napětí, vynikající automobilovou honičku, skvělě vygradovaný závěr, v rámci žánru, patří film do silného nadprůměru. ()

Rominator

Jackie Chan (Inspektor Chan) se ve filmu mihne pouze v cameo roli ve dvouminutové scéně, která není do příběhu moc dobře vložena. Inspektor Chan v ní převlečený za ženu zabrání lupičům vykrást zlatnictví. Ze série "Police Story" je ještě zastoupena postava "strýčka" Billa (Bill Tung). Akčních scén nabídne snímek poměrně dost, ale za mínus považuji to, že hlavní hvězda Michelle Yeoh (Jessica Yang Jian Wa / Jessica Yang Cien Hua) neměla více soubojů (má pouze tři). ()

Terva

Michelle Yeoh známá jako insp. Jessica Yangová z filmu "Police Story 3: Superpolda" se vrací. Je vyslána do Hong Kongu, kde má dopadnou jeden gang. Neví však, že jeho šéfem je její bývalý přítel. Jackie Chan si také zopakoval svojí postavu policisty Chana z Police Story, ale jen v jedné malé scéně, kde v převlečení za ženu dopadne bandu přepadávající zlatnictví. Scénář : Mok Tang Han a Sui Lai Kang. Kamera : Oliver Wong. Hudba : Michael Wandmacher. Hrají : Michelle Yeoh alias Jessica Yangová. ()

Grimaldi

Spin-off od Police Story 3 stojí a padá na Michelle Yeoh. Což je dobrá zpráva při pohledu na akční stránku filmu. Yeoh má s akcí bohaté zkušenosti, a i zde předvádí svůj akrobatický talent. Oceňovaná je obecně ale i pro svůj herecký talent. A ten je tu trestuhodně nevyužit, možná spíš zneužit. Tam kde se Police Story 3 pomocí humoru snažila smířit s navrácením Hongkongu Číně, tak tady už se jede pořád ne otevřená, přesto do očí bijící propaganda. Odpadlík lidové Číny, který vše, co páchá dělá vlastně kvůli svému vietnamského původu, se spojí s bílým kapitalistickým zlodějem a hrdinná čínská policistka navzdory neschopnosti Hongkongské policie vše zachrání. Pokud se od toho člověk dokáže odprosit, což jsem minimálně během akčních scén, které byly dost brutální a bylo jich dost dokázal, užije si fajn akční výplach. ()

• Jackie Chan si zopakoval svojí postavu policisty Chana z Police Story (1985), ale jen v jedné malé scéně, kde v převlečení za ženu dopadne bandu přepadávající zlatnictví. (Terva)