Padesátiletý televizní producent Jean-Louis Broustal má úspěšnou kariéru, překrásnou ženu a peněz až dost. Navíc jeho poslední pořad „Připravte si kapeníčky“, který uvádí televizní hvězda Philippe Letzger, láme rekordy ve sledovanosti. Roztleskávač tohoto pochybného pořadu Bastien dobře ví, že má na víc. Nechává se ponižovat arogantním Letzgerem v produkci Broustal jenom proto, aby se dostal do blízkosti Jeana-Louise Broustala, svého idolu. Když mu šéf nabídne vyjet na pracovní víkend na venkov, aby vyladili nový projekt „Natočené důkazy“, který vymyslel sám Bastien, doslova se mu tím plní jeho sen. Ale při tom se ukáže, že Jean-Louis nemanipuluje s emocemi lidí jen ve svých pořadech, je to totiž jeho neoblíbenější zábava v životě... (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Poněkud dekadentní dramedy. 1) Klíčovou postavou celého filmu je 29letý režisér, spoluscénárista a herec Guillaume Canet (Bastien) s výrazem ve tváři podobným našemu režiséru a herci Ondřeji Sokolovi. 2) Klíčovým pojmem je mix komedie a dramatu - v newspeaku zvaný dramedy - s nepříliš zřetelným poselstvím - jako úvahu o morálním stavu naší (rozuměj západní) společnosti to neberu. 3) Prvky thrilleru spolu s opakovaným zlehčováním vážnosti situace posilují divákovu nejistotu, pokud jde o předváděný žánr, a marně navozují otázku po smyslu celé věci. 4) Ale není to tak zlé. Guillaume je pěkný kluk, film má atmosféru a docela dobře graduje až téměř do konce, i když ta úplně poslední scéna není zcela podle mého gusta. S tím ovšem nic nenadělám. ()

Foo

Kupodivu dramatický i zároveň vtipný film. Věřím, že když už neví člověk co s penězi a má moc charisma, tak se podobné nápady stávají realitou. Jediný, co jsem nepochopila, když je tohle Guillaumův film, proč ze sebe udělal takovýho blbečka. Jako herec je velmi dobrý0. A Diane byla okouzlující. Další z filmů, který mi v hlavě nechal zvláštní stopu, takového brouka. ()

dopita

Jeden pošahanej a výstřední televizní producent se stejně pošahanou manželkou plus naivní a ctižádostivej pěšák, kterej by chtěl dostat pořádnou šanci. No šanci dostal a nestačil se divit. Příběh těchto třech lidí se postupně přenese z humorem protkanýho televizního světa, ve venkovské drama a posléze až v thriller. Humor docela fungoval, drama taky jen ten závěr trochu šustil papírem. ()

crjules

Zajimavy to snimek! Komedie... no, komedie.. po celkem dramatickem konci se mi to jevilo spis jako drama plne vtipnych a uchylnych skecu. Tanec v kostymech zajice, klokana , karkulky a buhvi co mel byt ten posledni, je jen jeden z nich :) Diane je NESKUTECNE nadherna zenska a i kdyby byl film o stupen horsi, kvuli ni by stejne stal za to.Canet si to u divaku dobre pojistil :) ()

cab

Francouzi maji zvlastni smysl pro humor a jeho zpracovani (mozny problem prekladu do cestiny). Tento snimek je toho jasnym dukazem. Pro nekoho uzasna reflexivni uvaha o skaze nasi spolecnosti a pro ostatni promarneny cas pri pozorovani hercu pohybujicich se v omezenem prostoru i deji od nikud nikam. 35% ()