Temná doba

(relácia)
Publicistický
Česko, 2022, 5 min

Léta 1938 až 1953 byla krutá, udály se v nich příběhy, ze kterých mrazí. Badatel a spisovatel Jiří Padevět se k nim vrací v seriálu Temná doba. Nechce šokovat, chce připomenout, že naši historii nepsali jen generálové a státníci, kteří se dostali do učebnic, ale obyčejní lidé. Především oni. A že mnohdy stačí pouhý okamžik, aby se stal člověk hrdinou, nebo zrádcem. Jediné rozhodnutí, které se zdá být s odstupem času tak jednoznačné. Ale čas byl tehdy tím, o co se v kulisách všudypřítomného teroru hrálo. A v sázce byly lidské životy. (MALL.TV)

G04T odpad!

Viděl jsem pár dílů týhle komedie a stačilo. Zlobra Padevěta by měl někdo za ty lži s projevem plného estrogenu pověsit bez váhání. ()

Gemini

Kde jinde parafrázovat historický citát o pokračování téhož jinými prostředky?:) Jiří Padevět a kolem něj uskupený "realizační tým" po neprodloužení spolupráce ze strany Seznamu/Streamu v roce 2022 činí v Temné Době totéž, co činil v Krvavých Létech, na jiném serveru, logicky pod jiným titulem. BTW první epizoda měla při uvedení nedopatřením závěrečné titulky z Krvavých Let;), což tvůrci následně opravili, takže dnes to už nenajdete. Přesně takhle funguje vytváření historie, kdy bájná vyprávění starců časem vymizí a zůstanou důkazy, nebo "důkazy":D Ale k věci - nebo raději ne, protože nejsem příznivcem recyklování komentářů. Platí totéž, co jsem napsal ke Krvavým Létům, a vzhledem k okolnostem si výjimečně dovolím udělit hodnocení po sedmi epizodách. 90% ()