MoiJe

Najmocnejšia mafiánka sveta vs. americké law enforcement v čele s agentkou, ktorej by sa jej oddelenie najradšej zbavilo. Pilot ide rýchlosťou blesku. Kde sme a s kým tam sme si vyjasníme behom minúty. Že to nepôjde podľa plánu, aspoň nie toho federálneho, si vyjasníme myslímže stále v tej istej minúte. :) Bum bum prásk, a poznáme niekoľko postáv a bankových safov a odkrývame ich spojitosti a ďalší a ďalší krôčik najprepletanejšieho a najnáročnejšieho plánu pod Slnkom. Tak len dúfam, že endgame bude stáť za to. (Nie je to nadpriemerný kinematografický počin, len je nadpriemerne svižný.) ()

ER

Tuctový scénář nezachrání ani solidní režie, ani Morena Baccarin. Hře na kočku s myší chybí osudovost a hlavně prvek nepředvídatelnosti. Něco, co se pokazí a zkříží plány a hlavní postavy se budou "více potit". A vcelku mi vadí ten stereotyp o přiblblých nadřízených a super chytrých agentech z ulice, z kterých se stanou experti na všechno. Hned v úvodních epizodách se musíme dozvědět i motiv Fedorové, proč tak nabubřele jedná s FBI, proč přepadává banky. To abychom si ji oblíbily? Zdlouhavé scény z minulosti úplně brzdí děj. Kdepak, to se raději podívám na novou epizodu Blacklistu. ()

cernakus

Patřičně zestárlá Morena v roli, která ji sedí nejvíce - zlá mrcha, kterou bych prcal. Sice jí to tady nesedne tak jako v SG-1, ale i tak je její omnipotentní Běloruska tahoun seriálu. Pokud tedy odpustíte naivní všemocnost této zaporačky, tak se budete bavit, jak potupně vymrdává s jedním namyšleným americkým úředníkem za druhým. ()