Prozkoumejte každý aspekt Yankovicova (Daniel Radcliffe) života, od jeho raketového vzestupu ke slávě s ranými hity jako „Eat It“ a „Like a Surgeon“ až po jeho vášnivé milostné aféry mezi celebritami a proslule zhýralý životní styl. (KGBelik)

Steven47

Weird Al Yankovic pro mě byl naprostou neznámou a film jsem si pustil převážně díky Danielu Radcliffovi. Čekal jsem životopisný snímek, dostal jsem parodii na tento žánr, u které jsem se nicméně po většinu času náramně bavil. S filmy o hudebnících se poslední dobou roztrhl pytel, a proto oceňuji tenhle unikátní přístup, který je navíc ve své snaze extrémně trefný. A možná bych ho ocenil ještě o něco víc, kdybych byl seznámený s Yankovicovou tvorbou a kariérou. Jeho hudební předělávky jsou nicméně dost chytlavé, což snímku rozhodně prospívá. Ať už to byl první koncert v baru, geniální scéna u bazénu či vystoupení na pódiu „bez krevní infuze“, všechny tyhle pasáže jsem si extrémně užil. O to víc mě mrzí, že tvůrci (spíš asi samotný Al) tak trošku neví, kdy zařadit zpátečku. Zatímco první půlka mi přišla téměř perfektní, ve druhé začnou tempo i zábavnost kolísat, jelikož toho je prostě někdy až moc. Pár hluchých míst nicméně vyváží několik scén, u kterých jsem měl dost hlasité záchvaty smíchu. K tomu jako vždy skvělý Daniel Radcliffe a já jsem ve výsledku spokojený. Navíc budu mít příští dny co poslouchat. 8/10 ()

borec999

Oficiálny tagline filmu: Daniel Radcliffe is Weird Al Yankovic in the unexaggerated true story about the greatest musician and sex symbol of our time! Pôvodne som chcel dať 3* pretože humor nie vždy funguje a film je v máloktorom ohľade vyslovene nadpriemerný. Hviezdu navyše pridávam zato, že dokonale odzrkadľuje aký v skutočnosti je Weird AL. Preslávil sa paródiami známych pesničiek a aj vo filme paroduje a robí si srandu zo všetkého možného (z pozície producenta, scenáristu a herca mal na to celkom solídny vplyv). Film sa štylizuje ako reálny biopic, ale aj tomu kto nevie nič o kariére a živote Weird Ala postupne začnú blykať varovné signály toho, že tu niečo nehrá. S Madonnou sa Weird AL reálne videl podľa jeho vlastných slov 45 sekúnd, ale prečo z nej nespraviť hlavného záporáka a kľúčovú postavu filmu, seba obsadiť do role majiteľa štúdia ktorý jeho filmovému ja v podobe Daniela Radcliffa (mimochodom ďalší slušný výkon, po HP ma jeho kariéra aj naďalej neprestáva príjemne prekvapovať) povie že stojí za hovno a nikdy so svojou hudbou neprerazí a navyše to celé zavŕšiť dokonale "dramatickým a 100% true" koncom. Do toho pár solídnych a najznámejších Alových parodických songov a dokonale "weird" film je na svete. PS: samotné parodické piesne Weird Ala sú naozaj geniálne. 70% ()

Aljak

Yankovica mám celkom rád, počúval som ho ako dieťa, no po rokoch som si na neho spomenul prostredníctvom tohto "životopisného" filmu. Celkom som sa tešil, že sa dozviem o živote tejto cover-parody legendy niečo viac, ale napokon je táto anti-autobiografia totálny úlet, rovnako ako Alove texty a prístup k hudbe. Áno, človek sa pri sledovaní tohto filmu zabavil, ale ja by som skôr uvítal niečo, čo nebude pôsobiť takýmto beletrizovaným alter štýlom. Inak, Daniel "Harry" Radcliffe sa celkom fajn vymanil zo svojej detskej role. A celkom pobavila aj Evan Rachel Wood v úlohe Madonny. Satira ako sa patrí! Ako úlet to bolo celkovo výborné, ale aj tak som dúfal v niečo iné... ()

Blackhand47

Před lety vznikl falešný trailer na biografický film o Al Yankovicovi a po letech jsme se nakonec dočkali i snímku samotného. Jak ale pojmout životopisné dílo člověka, který se proslavil parodiemi písniček? Udělejte ho jako parodii. Film tak bere to nejprovařenější schéma, které životopisné a hudební filmy mají a prokládá to Yankovičovým bizárem, kde jen může. Místy je to vtipné, jindy se to snaží tvářit až moc vážně (jako vtip), ale díru do světa to neudělá. Akční pasáže si ale klidně mohli odpustit, ty tam byly dle mého názoru úplně mimo mísu. Hodnocení: 60 % ()

DJ_bart

Film stejně divnej, naivní, trapnej, šílenej, debilní a parodickej jak songy Ala Yankovica, akordeonového fetišisty a předchůdce Těžkýho pokondru – a v tom přeci jen tkví to podivný kouzlo, protože přesně takhle si Podivný Al Yankovic odjakživa představoval film o sobě. V rámci hudebních biopiců by šlo o průměr, jenže tenhle bizárek je nefalšovanou parodií na tenhle subžánr, takže většina příběhu je čistě fiktivní pohádka. Ne každýmu tenhle koncept však sedne.... Daniel Radcliffe jako vždy skvělej; ten týpek je herecká extratřída, müluju ho. ()

• Ve filmu se zmiňuje tzv. „Yankovic bump“. Jedná se o skutečný výraz, který se používal, když se 'Weird Al' Yankovicovi (Daniel Radcliffe) podařilo zparodovat známou písničku a původní originální skladbě se díky tomu zvýšily prodeje. Příkladem může být skladba „Smells Like Teen Spirit“ od Nirvany, kdy se díky parodii „Smells Like Nirvana“ z roku 1992 zvýšily prodeje alba „Nevermind“ z roku 1991. (VelkejViktor)
  • Počas bazénovej párty komentuje Andy Warhol (hrá ho Conan O'Brien) budúcnosť 'Weird Al' Yankovica (Daniel Radcliffe) tým, že hovorí: "Dám mu 15 minút." Toto je odkaz na slávne vyjadrenie (chybne priradené Andy Warholovi), ktoré hovorí, že v budúcnosti bude každý svetovo slávny aspoň 15 minút. Jedným z možných pôvodov tohto výroku je, že v roku 1966 fotograf Nat Finkelstein fotografoval Warhola pre navrhovanú knihu. Dav mu bránil v práci a Warhol povedal, že každý chce byť slávny. Finkelstein mu odpovedal: "Áno, asi pätnásť minút, Andy." (Pat.Ko)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (viac)