Navzdory tomu, že Simon Birch je tím nejmenším dítětem ve městě, je mu naprosto jasné, že byl zrozen pro něco velkého. Neustále pátrá po smyslu svého života, ale výsledkem není nic jiného než samé potíže. Zatímco se jeho nejlepší kamarád Joe snaží zjistit něco o pravé totožnosti svého otce, tajemně krásná Joeova maminka bdí nad celým jeho životem. Dva nerozluční kamarádi spolu prožívají rozpustilý, i když občas trochu smutný život, který je však jejich silným poutem na věky. (oficiálny text distribútora)

eLeR

Film podľa mojej najobľúbenejšej knihy od najobľúbenejšieho spisovateľa. Modlitba za Owena Meanyho od Johna Irvinga. Podľa veľmi malej časti z nej. Pekný a dojímavý príbeh o silnom priateľstve dvoch chlapcov, ktorý doplnila nádherná muzika. A vy? Ak chcete vedieť ako to naozaj bolo a ako to všetko dopadlo, prečítajte si knihu. Je výborná. ()

togaf

Simon je jedna z těch postav, které si zamilujeta a i když víte, jak to skončí, stejně mu držíte palce Smutný film, zároveň ale vtipný. Irwingův přístup k příběhu se v tomtoefilmu nezapře - bizadní náhody/nehody, nečekané zvraty a originální hlavní hrdinové. Navíc herecké obsazení skvěle odpovídalo charakterům postav. Byla jsem nadmíru spokojena. ()

Malarkey

Simon Birch a jeho příběh je přesně ten typ příběhů, který z diváka vycucne veškeré možné i nemožné emoce. Vypráví vlastně velice originální příběh jednoho človíčka, který se narodil s jistým účelem. Alespoň on tomu tak věřil. A ten příběh plyne a člověk se mu do srdíčka dostává blíž a blíž až je konec filmu. Nemá smysl zmiňovat z tohoto filmu ani jednu scénu, tenhle film se musí vidět a pokud v sobě máte cosi, co se nazývá city, tak se Vám film bude zaručeně líbit. ()

lioncel

Už po několikáté viděno a vždy se stejným dojetím a vlastně i dost udiveným pohledem na ten tolik bizarní a zajímavý příběh .. Sám se ale dnes divím, že mi to dosud nikdy nedocvaklo, že něco takového mohl vymyslet jedině Irving - předlohou filmu, jak jsem teprve nyní zjistil, je jeho román z roku 1989 ´Modlitba za Owena Meanyho´/tedy vlastně jen jeho hodně osekaná část/. Autorovi se to ale moc nelíbilo, proto ta záměna u jména hlavního hrdiny a vlastně celého názvu. Přes tu nespokojenost autora, jde pořád o jeho nezaměnitelný naprosto originální rukopis. jde o další zdařilý nádherný smutný filmový příběh. Musím si tu knihu sehnat a doplnit své děravé vzdělání, je to ostuda, vždyť jde o „mého“ autora z nejoblíbenějších /splněno 6.1.2013/ ... ()

tranquill

"Co má káva a koblihy společného s Bohem?" - "Není mi známo, jak můžou řízky vízt k souloži..."- "Rád bych věděl, že vše má své opodstatnění!" Byl předurčen stát se hrdinou... Dojemné komediální drama o přátelství a víře, které dokáží překonat strasti při hledání vlastního otce i sama sebe. Velikost těla rozhodně neznačí velikost duše! ()

• Předlohou snímku byl román Johna Irwinga Modlitba za Owena Meanyho. Kniha však byla tvůrci natolik zredukována, že bylo na přání jejího autora změněno jméno hlavního hrdiny a tím i celého filmu. (Olík)