Tato komedie je především známá jako film, v němž debutoval Jim Carrey, fenomém komediálního žánru počátku devadesátých let. K žánrovému zařazení komedie je ovšem nutné dodat přívlastek hororová - krvežíznivá upírka ze současného Los Angeles se zde totiž pokouší najít tři panice, jako ostatně každý rok, aby zůstala naživu a zachovala si mladistvý vzhled. Pokud se jí to nepodaří do Halloweenu, čeká ji jistá smrt. Hraběnku však trápí jeden problém: je už jí 400 let, a pokud chce stále vypadat jako mladice, musí mít do Halloweenu tři panice - zbývá již však jen týden. Posílá svého sluhu Sebastiana a další tři níže postavené upíry, aby ji kýženého panice našli. To však není v Los Angeles žádná hračka. I Marka souží menší trápení. Strašlivě touží po sexu s Robin, ta si ale dává na čas. Markovi potrhlí kamarádi Jamie a Russ jej přesvědčí, aby odjel do Hollywoodu a někoho tam sbalil, a tak se Mark seznamuje s hraběnkou, která je zde rovněž na lovu. Robin se bude divit… (oficiálny text distribútora)

misterz

Celkom príjemná a oddychová komédia s mladučkým J. Carreym. Aj keď tu nerobí svoje obvyklé opičiny a svoju mimiku si drží na uzde, stále mu zostáva dosť komediálneho talentu na to, aby snímku vdýchol slušný zábavný rozmer. Film vyžaruje atmosféru 80. rokov (hudobne aj vizuálne) a bolo fajn si v spomienkach nostalgicky zaspomínať. :) 60/100 ()

blackrain

Jima Carreyho jsem začala vnímat jako herce až od Zvířecího detektiva. Ale už tady ukázal, co v něm dřímá za velký talent. Jeho mimické a pohybové kreace se začaly teprve projevovat, takže žádnou velkou divočinu nečekejte. Pokud ho chcete vidět jako mladíčka, kterého se snaží ulovit přitažlivá upírka, aby mohla být věčné mladá, můžu vám film jedině doporučit. Upíři jsou tu trošku přiblblí, jde přece jenom o komedii, lehkou, odpočinkovou, osmdesátkovou chuťovku se zajímavým námětem. ()

Terva

Mark Kendall právě zjistil, že žena, se kterou se spustil na jednu noc, straší na tomto světě už hezkých pár století.... První věta ve filmu zní - Vsávej ty ospalko, už se stmívá.......... Sehnat panice v jednadvacátém století je docela fuška - jeden se však najde. Mark Kendal ( Jim Carrey ) - ten s červenou kravatou - se po setkání z hraběnkou začíná měnit. Má raději krvavější maso, spí v bedně, je bledej, celou noc chodí po domě, začíná mu vadit světlo a není vidět v zrcadle. A Hraběnka ( Lauren Hutton ) má zase svoje problémy. CITÁT - Je mo 390 ( 400 ) let. Jsem tak stará, že už si nic nepamatuju........... Taneční kreace v 60 minutě, trvající skoro čtyři minuty je nádherná a povedená. Choreografii dělá Joanne Divito. Soutěž vyhrál Mark Kendal v převleku upíra, prosím potlesk....CITÁT - Ale já nemám žádný převlek........... Dějově asi 50 % a hudebně také. Hudba - John DuPrez. Ke konci to už bylo odfláknuté. ()

kingik

Carrey ve svých začátcích působil sice jako svěží vítr, ale hrál i v pěkných kravinách a tahle je jednou z nich. Hororové komedie nikdy nebyly můj top, buď tedy pořádný horor nebo pořádnou komedii, ale rozhodně ne mix obou těchto žánrů. Carreyho herecký projev zde není tolik expresivní jako v pozdějších letech. Z filmu číší naivita každým coulem, ale nakonec je to právě Carrey, jemuž vděčím za to, že se tato trapnost vůbec dala dodívat, ale už nikdy více. ()

Lacike

Tak tato ranná Carreyovka dopadla lepsie ako Earth Girls Are Easy. V prvom rade to nie je tak infantilne stylizovane, ale je to celkom normalna teenagerska komedia okorenena o upirsku tematiku. Dalsim plusom je, ze tentokrat hra Carrey hlavnu ulohu. Je zvlastne ho vidiet v tak mladom veku. Bohuzial tym vsetky klady koncia. Je to dost nudna nenapadita komedia. Celkom slusna zapletka nie je prilis zaujimavo vyuzita a Carrey tu nepredvadza nic co by aspon trochu naznacovalo, ze sa v nom ukryva obrovsky komedialny talent, ktory tak uchvatne neskôr zuroci. Takze vysledok je nemastny neslany film, ktory vas neurazi ale ani nicim nezaujme. 4/10. ()

• Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)
  • Scenárista Jeffrey Hause chtěl do hlavní role obsadit Michaela J. Foxe. Producent Samuel Goldwyn Jr. byl však proti a prosadil si Jimma Carreho. (Terva)