Tato komedie je především známá jako film, v němž debutoval Jim Carrey, fenomém komediálního žánru počátku devadesátých let. K žánrovému zařazení komedie je ovšem nutné dodat přívlastek hororová - krvežíznivá upírka ze současného Los Angeles se zde totiž pokouší najít tři panice, jako ostatně každý rok, aby zůstala naživu a zachovala si mladistvý vzhled. Pokud se jí to nepodaří do Halloweenu, čeká ji jistá smrt. Hraběnku však trápí jeden problém: je už jí 400 let, a pokud chce stále vypadat jako mladice, musí mít do Halloweenu tři panice - zbývá již však jen týden. Posílá svého sluhu Sebastiana a další tři níže postavené upíry, aby ji kýženého panice našli. To však není v Los Angeles žádná hračka. I Marka souží menší trápení. Strašlivě touží po sexu s Robin, ta si ale dává na čas. Markovi potrhlí kamarádi Jamie a Russ jej přesvědčí, aby odjel do Hollywoodu a někoho tam sbalil, a tak se Mark seznamuje s hraběnkou, která je zde rovněž na lovu. Robin se bude divit… (oficiálny text distribútora)

blackrain

Jima Carreyho jsem začala vnímat jako herce až od Zvířecího detektiva. Ale už tady ukázal, co v něm dřímá za velký talent. Jeho mimické a pohybové kreace se začaly teprve projevovat, takže žádnou velkou divočinu nečekejte. Pokud ho chcete vidět jako mladíčka, kterého se snaží ulovit přitažlivá upírka, aby mohla být věčné mladá, můžu vám film jedině doporučit. Upíři jsou tu trošku přiblblí, jde přece jenom o komedii, lehkou, odpočinkovou, osmdesátkovou chuťovku se zajímavým námětem. ()

genetique

Podobných béčkových komediálnych horrorov vzniklo v osemdesiatych rokoch na mraky, takže ani Jim Carrey nemohol tento ďalší vymaniť spod priemeru. Navyše jeho ksichty ešte nemali takú šťavu, aby mohli utiahnuť celý film a pomerne jednoduchý scenár tiež nie. Ale zabaviť sa na tom dá. 55%. ()

MM_Ramone

Mladík Mark Kendall je silne frustrovaný tým že vo veku dvadsaťjeden rokov je stále panic. Aj keď má vážny vzťah so svojou priateľkou Robin, ku súloži to ešte nedotiahli. A tak sa jedného letného večera vydá spolu s dvoma kamarátmi do Hollywoodu, aby tam našiel ženu, ktorá ho zasvätí do tajov milovania. Pri tomto nerozvážnom dobrodružstve padne do spárov zmyselnej upírky. Po noci strávenej s ňou sa začne i z neho pomaly stávať vampír. Americká teenagerská komédia "Once Bitten" si zaslúži pozornosť predovšetkým preto, že sa jedná o prvý celovečerný kinofilm, kde hlavnú úlohu stvárnil herec Jim Carrey. ** ()

Han22

Upíří film jako typická 80s komedie. Sexy upírka v podání Lauren Hutton hledá v L.A. panice, aby si zachovala věčné mládí a narazí na mladého Jima Carreyho. Ten má sice krásnou přítelkyni, ale ta trpí syndromem "ještě nejsem připravená" a tak si se dvěma podobně postiženými kamarády vyrazí do Hollywoodu a nechá se sbalit upírkou. Jako horor to samozřejmě nefunguje vůbec ani ve finále, ale jako komedie je to skvělé. Teplý černošský upíří sluha, dvojice přitroublých kamarádů, pohodová synthpopová muzika, úžasná taneční scéna a hlavně kupa skvělých hlášek (On tě nechce, protože si zlá a špatná. Chce radši mě, protože jsem hodná, milá a čistá. Tak běž do prdele!) a scén (zpověď v kostele). Carrey zde hraje normálního kluka a nahodí za film asi jen tak dva xichty, ale i tak je tu sympaťák a vůbec celý film mě bezvadně zvedl náladu. ()

Bloody13

Docela sympatická komedie s upíří tematikou, kde si hlavní roli střihnul mladý, tehdy ještě třiadvacetiletý, Jim Carrey. S Fright Night z téhož roku se to samozřejmě nedá srovnávat, ale některé scény a hlášky rozhodně stojí za to. Kromě teploušů ve sprše jsem se například pobavil u scény v kostele při zpovědi: "Nevím, co se to se mnou děje. Vy jste asi jediný, kdo mi může poradit, otče." - "Tak si sežeň lopatu, protože jsi až po uši ve sračkách." ()

• Scenárista Jeffrey Hause chtěl do hlavní role obsadit Michaela J. Foxe. Producent Samuel Goldwyn Jr. byl však proti a prosadil si Jimma Carreho. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)