Střelecký útok na brněnské střední škole dramaticky mění životy několika mladých lidí... První hraný seriál, který byl natočen pro web České televize, vypráví o hledání hranic v bolestném světě dospívání a manipulativních sociálních sítích. V deseti epizodách líčí, jak nezdařený střelecký útok navždy ovlivní životy několika studentů jedné brněnské střední školy. Co všechno změní v kolektivu, kde dosud krutá pravidla určovali kluci z florbalového mužstva a jejich obdivovatelky – dívčí parta, která sama sebe nazývá Bitchez? Dívčími hrdinkami vyprávění, které střídá perspektivy postav, jsou aktivistická Mája, jež se díky živému streamu o střeleckém útoku mění z outsiderky ve školní hvězdu, a její spolužačka Nessa, jejíž vysoký sociální kredit naopak utrpí vinou jejího nevlastního bratra – dlouhodobě šikanovaného Tondy. Z klukovských hrdinů je největší pozornost věnována traumatizovanému Lukymu, jehož bezpečný svět rozvrátí problémy s vlastní sexuální identitou, a jeho dlouholetému kamarádovi Pavlovi, jenž se po útoku stává ve florbalovém týmu přirozenou autoritou... TBH se obrací k teenagerům a jejich rodičům s citlivými tématy šikany a definování vlastní sexuální identity. Vyprávění sleduje události z různých pohledů hlavních hrdinů po dobu jednoho měsíce po střeleckém útoku. Vrací se ovšem i do doby před útokem, aby postupně vysledovalo příčiny dramatických změn v jejich životech. Postavy bezradných a manipulativních dospělých jsou záměrně ponechány stranou a do vyprávění zasahují jen okrajově. Teenagerovská optika totiž zrcadlí i selhání dospělých autorit, na které se mladiství hrdinové nemohou se svými problémy a pocity obrátit... Tvůrci přisoudili velkou roli sociálním sítím a moderním technologiím. Bez nich by byl věrohodný obraz současné generace náctiletých neúplný. Řadu informací divák získává prostřednictvím streamů a chatových konverzací. Hrdinové tráví – jako většina jejich vrstevníků – čas s mobilem v ruce. Virtuální svět je pro ně únikem anebo představuje prostředek přepjaté seberealizace. Název využívá zkratky TBH, která i v českém online slangu zastupuje frázi „to be honest“ – „upřímně“. Používá se však často právě naopak: ve chvíli, kdy chce mluvčí zamaskovat lež či upravit pravdu. V souladu s tím nesou ironické názvy i jednotlivé díly. (Česká televize)

DJ_bart

TBH, WTF by byl výstižnější název, protože tenhle ultimátní cringefest šel horko těžko přežít...... Teenage seriálů na poli český televizní tvorby je jak šafránu, ale tohle určitě není ideální způsob, jak odpovědět na poptávku po tomto žánru. Mě nesere relativně laciná dramaturgie, příšerný dialogy, bídnej scénář, anebo panoptikum nesympatických postav – jmenovitě Ester Geislerová z Lidlu, woke Mája, chudák Tonda, bisexuální pokrytec, florbalisti s IQ florbalovýho míčku, toxický pipiny, etc. Mě sere naprosto stereotypní, absolutně nepřirozený, vyumělkovaný, až karikaturní vyobrazení mojí generace, který by mělo triggerovat nejednoho zoomera. Svoje fanoušky si to možná najde, ale jestli takhle chtěli tvůrci reprezentovat současnou mládež, tak se jim to fakt nepovedlo. No a jestli má nějak 'TBH' vypovídat o kvalitě scénáristů z FAMU, tak ať si rektoři co nejdřív vytáhnou hlavu z prdele...... jediný štěstí že to má tak krátkou stopáž a chytlavej soundtrack. ()

Tosim

Původně jsem to nechtěl hrotit, ale když jsem si přečetl, že seriál byl vytvořen ve spolupráci s mladými a je inspirován i některými jejich skutečnými příběhy a naproti tomu zde někteří píšou, že je znají z aplikací a kdo dřív vyfakuje nějaký krindžfest, nepřestávám se divit. Nejlepší je totiž děti mít, nebo se aspoň pohybovat v jejich společnosti. Směju se spíš tomu, jak si někdo od zeleného stolu myslí, že některá skupina lidí kompletně něco odmítne, že v ní nejsou třeba různé názorové proudy. Prostě zajímavé uvažování, fakt. ()

xxmartinxx

Prý seriál pro mladé o mladých! Svět se střední školou jak z americké komedie 80. let, kde všichni postrádají empatii na až nelidské úrovni a nikdo není schopný udržet víc než jednu myšlenku a jednu emoci v jeden okamžik. Co jsem si stáhnul Tik Tok, jsem se o generaci současných středoškoláků stihnul dozvědět, že jsou mnohem dospělejší a komplexnější, než jsme byli my, díky zase o kus snadnější dostupnosti informaci a spojení světa. Pro tyhle absurdní karikatury dneska není místo. Tenhle seriál je cringe, který potřebuje šokující iniciační incident (zvládnutý naprosto toporně a nepřesvědčivě), protože nevěří tomu, že by zvládl každodennost. A možná to je chyba, protože čím normálnější věci tu lidi řeší, tím lepší to je, a v druhé půlce se to výrazně sbírá. To už je ale pozdě. ()

Botič

Malý život pod Špilasem. Tenhle projekt mi udělal radost. Napsané je to citlivě, zahrané ještě citlivěji. Škoda, že podobné projekty nevznikaly v době, kdy jsem vyrůstal. #tymLuky #tymČokoVoko ()

Disk

Naprosto výjimečný projekt, který lze doporučit divákům a divačkám i mimo Česko, případně Slovensko. Jakkoli jsou jednotlivé epizody poměrně krátké a tudíž je lze sledovat kontinuálně jako celovečerní film, neznamená to, že ona podívaná je o něco snažší, spíš naopak. Režisérka a showrunnerka Lucia Kajánková (mj. bývalá programová ředitelka festivalu Mezipatra) zvolila téma, které je běžnější - bohužel - ve Spojených státech, konkrétně střelecké útoky na školách. Seriál je ale především velmi vydařeným pokusem o vhled do duší současné mladé generace mileniálů, kteří se musejí potýkají s náročnými situacemi jako (kyber)šikana, coming out, vztajové problémy atd. To vše navíc v současné době, která je dobou sociálních sítí a de facto ztráty soukromí. Režisérka pracuje s nelineárním vyprávěním, které postupně vytváří skládačku a my se postupně dovídáme o hlavních hrdinech a hrdinkách. Silné atmosférické dílo umocněné přesvědčivými výkony neokoukaných mladých lidí a přesně mířeným soundtrackem. Casting tedy oceňuji asi nejvíce, i díky použitému jazyku je TBH autentickým dílem, kde lze aktérům a aktérkám jejich postoje věřit, i když s nimi nemusíte automaticky souhlasit. A krásný nepatetický konec plný naděje. ()

Marthos

Tak důležitý témata a tak amatérský provedení... Tolik hysterických a afektovaných lidí v reálu vážně nepotkáte. Jako sorry. ()

Marze

Tematy zde jsou hierarchie v kolektivu, kybersikana, nemilosrdnost kolektivu na strednich skolach, hledani vlastni identity. Kapitan florbaloveho tymu je okrajova postava. Hlavni je alfazena Nessa. Teen postavy jsou sobecke, nejsou schopne se zajimat o pocity ostatnich dokonce ani ve sve parte. Ti mimo partu jsou podezreli. Neheterosexualni postavy nejsou stereotypni. Postavy jsou uveritelne. Vubec zajem o postavy, jejich pocity apod. je tu hlubsi, nez vidime v nasich serialech, ktere se dnes pro mnoho lidi staly hlavni zabavou ve volnem case. Divak jako ja se v tomto serialu pouci jak se soucasni teenageri chovaji, jaky maji slovnik, traumata, psychozy. ()

argenson

O vztahu současné mládeže k literatuře dokonale vypovídá půvabná věta při útoku na školu: "Střelec se v takovém případě snaží o co největší počet obětí, takže určitě nepůjde do blbý knihovny." Jo, a poznámka pod čarou, v Brně se neříká "do píči", ale "do piče". ()

JohnCZ

"Ty vole, já se snad rozbrečim..." Cením si České televize a cením si tvůrců, že se odhodlali do takového projektu. Ve změti všech těch kriminálek a dobovek je to vskutku příjemné osvěžení, kterého je vyloženě škoda, že se přímo do televize nedostalo. Zdravě progresivních seriálů, navíc tak kvalitně napsaných a zahraných v české tvorbě moc není a i když TBH není ani zdaleka tak realistický, jak by v českých reáliích mohl být, tak je velmi zábavný. Zejména díky dobře napsaným a prokresleným postavám, jejichž motivace se postupně odhalují a co víc, dávají smysl (na puberťáky někdy skoro až moc). Chválím i dobré herecké výkony - zejména chemii ústředního páru, která je hmatatelná i ve chvílích, kdy o sobě navzájem pomalu ještě ani neví. Vizuálu do světovosti ještě mnohé chybělo, ale vzhledem k tomu, že se jedná o krátkometrážní webseriál, to dokážu pochopit. Nálepka "český SKAM" tomu vlastně docela i sedí. ()

Praxis

Určitě to chtělo trochu odvahy. Rozjet svoje nové Sadomama ivysílání s ryze internetovým veřejnoprávním seriálem TBH potřebovalo trochu dramaturgické koule. Máme tam spoustu sprostých slov, felácké "puberťáky", povinné LGBTQ+ poselství, ale ve výsledku, po celkem napínavém prvním dílu, se z toho stala ukňouraná nuda, kdy se ve stylu Beverly Hills, řeší jenom kdo s kým a proč. Vůbec se nerozjede linka s Tondou, která byla velmi slibná a tak jsme se jenom dozvěděli, že vystřílel školu jen kvůli pohonění. Herci nejsou taky kdovíjak úžasný a jejich toporné dialogy místy dost skřípaly a bylo vidět, že s hraním mnozí nemají pranic žádnou zkušenost. No ostatně, co byste chtěli od oppida zvané Brno. 55% za tu odvahu, že se ČT pustila do neprobádaných dob. ()

petrsv

Trochu SKAMu může po těch letech a x kopiích po celém světě vypadat úsměvně, ale naštěstí to zas tak podobné nakonec není. Spíš je tam víc z DROPu, takže je to našemu prostředí bližší. Ten "střelecký útok" může vypadat jako něco, co patří spíš do americké tvorby, ale opět tvůrci ukázali, že jsme doma. Výborně zahráno, vhodně doplněno hudbou, skvělě vybraná lokace. Drobnou výtku bych měl k příběhu Pavla a Lukáše, kde mi v jisté chvíli úplně nesedělo Pavlovo chování na to, že jsou kámoši od mala. Tady byla evidentní snaha o drama a natažení děje, ač v reálu by to tak nejspíš nebylo. Závěr příběhové linky Roba mi taky úplně nesedl, ale možná je to o to víc reálnější. A když Nessa prohlásila "Ty vole, já se snad rozbrečím", nemohl jsem jinak, než souhlasit. Na naše poměry rozhodně výborný počin! ()

sofiapetra

Zkusila jsem jen tak naslepo 2 díly. A myslím, že se to nemůže líbit ani mladým -  dialogy jsou otřesné. A je bohužel možné, že zrovna tohle může někoho inspirovat.. ()

Garson odpad!

Ten kdo napsal scénář k TBH tak ten si dal asi něco co obsahovalo THC.Pustil jsem si všech 10 dílů za sebou, vždyť to před pár dny ta neznámá režisérka v České televizi tak vychvalovala,říkal jsem si.Osudy několika školních tragédů se ve všech dílech protínají a nejvíce tu "září" Tonda,Mája,Nessa,Lukáš a Pavel.Tonda si naběhne sám když masturbuje ve florbalové šatně a spoluhráči ho natočí na video.Toníka nenapadne nic jiného než si vzít atrapu pistole a jít z pomsty vystřílet školu.Plán se zvrtne když jeden žák vyskočí z okna a skončí na vozíku a Tonda tak už není nikdy oblíbený,ale to on ani nikdy nebyl.Nejdebilnější postavou je tmavovlasá Mája,která mě děsně štvala s tím svým genderovým slovníkem kterému jsem nerozuměl a ani jsem rozumět nechtěl,děsně otravná holka něco jako Andrea ze seriálu Beverly Hills 90210.Další kontroverzní,ale vyrovnanější postavou je Nessa,nevlastní sestra Tondy,která chvíli chodí s Lukášem než se Lukáš zamiluje do Pavla,ano čtete správně,kolem vztahu Lukáše a Pavla se točí celý 6.a 7.díl a až do konce seriálu ta přiteplená atmosféra nezmizí,nekoukalo se mi na to jako heterosexuálovi zrovna nejlíp.Občas mi to připadalo,že při rozmluvách florbalistů v šatně chce někdo kopírovat seriál Okresní přebor,ale bohudík seriál s Vetchým je této postmoderní slátanině na míle vzdálený.Odpad si tento "moderní" seriál TBH zaslouží za herectví,hlavně za dialogy,no prostě za všechno. ()

William_

No čekal jsem od toho trochu více, ale zase chápu že to je jen blbůstka na iVysílání a že do TV by se to nikdy nedostalo, zadarmo dobrý, ale najdu Vám za 5 minut kvalitnější kousky na podobné téma. ()

maxidoba

Postavy jsou strašně plochý a to jak nepřirozeně mluví? A co je to za školu, kde existuje jen psycholožka a telocvikář. Nic nedává smysl, což vygraduje shiftem v posledním díle, kdy se všechny vztahy obrátí úplně naruby. Celý by se to mělo jmenovat spíš WTF. ()

YumiOkami

česká verze skam. joker měl vlastně pravdu, žijeme ve společnosti. místo evy tam byla ness, která pořád vyvolává konflikty, pak její brácha, jehož oblíbený film je asi místnost sebevrahů, “woke” streamerka, místo isaka a evena byl lukáš a pavel,… a mohla bych pokračovat dál. hlavní konflikt byl pokus o masovou vraždu, jenž pachatel označoval za “prank” (neboli kanadský žertík, jak poznamenala moderátorka z dobrého rána). minisérie se zaobírá šikanou, ale nevím, jestli jí dostatečně řešili. prostě si párkrát dali přes hubu, potom se omluvili, pohádali se a nakonec se zas omluvili. ale lepší než nic. další plus je i to, že tam dali normální lgbt vztah, což v českých filmech/seriálech jen tak nevidíte. ()