Zase 15

Brazília, (2022–2023), 7 h 49 min (Minutáž: 35–45 min)

Její práce ani osobní život nestojí za řeč. Pak ale Anita zjistí, že se může vrátit v čase do doby, kdy jí bylo patnáct. Změní nějak minulost? (Netflix)

anicca

Celkom príjemný seriál, ale viackrát by som sa k nemu určite nevrátila. herecké obsadenie nie je zlé, ale dejové línie sú častokrát trochu zapletené. Ja osobne som mala problém orientovať sa v tom who is who v súčasnosti a pred 15 rokmi, nakoľko to samozrejme boli iní herci. Tých možností ako sa dej vyvíja je v tejto minisérii viacero a dosť som sa v tom strácala. Vypnúť som ale určite nevypla. ()

Nin

Skvělá premisa, kde Netflix hezky zacílil na dnešní třicátníky... Upřímně řečeno spíš třicátnice, tohle je seriál spíš pro ženy. Občas to sice vypadá, že seriál je cílený na holky, ale námětem je to, že se hlavní hrdinka může vrátit v čase na střední školu, kde byla samozřejmě ještě dost trdlo, jenže nyní je dospělejší, a tak se ve svým mladším těle může chovat a rozhodovat lépe. Je myslím tajnou fantazií mnohých starších lidí, jak by dneska spoustu věcí udělali jinak. Druhým důvodem, proč je seriál spíš pro třicátníky je to, že si v něm diváci a divačky užijí devadesátkovou módu (např. kapsáče) a jiné tehdy "cool" věci. Není zase tolik, ale třeba scéna, kdy hlavní hrdinka nevydrží sledovat, jak někdo pět minut datluje krátkou SMSku, mě dost pobavila. Celkově je ale zpracování vlastně dost průměrné a hlavní hrdinka je vlastně košťatem i v současnosti - zase tolik nedospěla, jen je sebevědomější. Je to tedy spíš průměr, ale seriál má milou atmosféru a rozumnou délku. Seriál není uzavřený a má fajn otevřený konec. Je velká škoda, že postavy jsou tak ploché, ale možná na druhou sérii ještě zkusím. (6/10) ()