Je to drsná parta ztracených existencí, z nichž se stali nájemní žoldnéři. Vox Machina se zajímá spíš o snadný výdělek a levné pivo než o ochranu země. Když však království ohrožuje zlo, naše divoká parta si uvědomí, že jedině oni jsou schopni znovu nastolit spravedlnost. Co začalo jako jednoduchá fuška, je nyní příběhem o původu nejnovějších hrdinů Exandrie. (Prime Video)

Recenzie používateľa Algernons k tomuto seriálu (2)

Legenda jménem Vox Machina (2022)

The Legend of Vox Machina je asi vše, co jsem od toho chtěl a co by od toho mohl kdokoliv chtít. Je to drsný, náhlaškovaný, plný výrazných postav s jasnou charakterizací a minulostí, která se postupně odhaluje. Sice se to z velké části soustředí na minulost jedné z postav, ale předpokládám, že další sérii se zaměří více na prokreslení jiných. Postavy, jejich vývoj a vztahy je to hlavní, co seriál táhne. Perfektně to zachycuje tón DnD kampaní a her, které zažíváte s přátelí a dynamika postav je neuvěřitelně zábavná na sledování. Amimace je dost jednoduchá, ale funkční, hudba parádní a lokace zajímavé. Avšak příběh a seriál samotný často až moc spoléhá na nadávky a násílí, strašně to tlačí na pilu, aby to bylo co nejvíc edgy! Největší problém se ale pro mě časem stala akce, né že by bylo něco na jejím provedení vyloženě špatně, ale seriál extrémním způsobem mění, jak jsou jednotlivé postavy silné a to bez jakýchkoliv vysvětlivek a to strašně ubírá napětí, protože víte, že to vždy vyřeší nějaká přesilená schopnost, kterou jsme už viděli a nebo nám bude teprve představena a člověk se tak nebojí vůbec o postavy, jelikož nezná jejich limity. Což prostě u dobrodružné akční fantasy show je docela problém. (Avšak je to Vox[Deus ex] Machina, takže otázka je jestli to k tomu nepatří) Proto to u mě nešplhá víš než na solidních 7/10. Druhá série je o poznání lepší! ()

Série 2 (2023) (S02)

No tak druhá série Vox Machiny šlápla na plyn a vše, co bylo na první sérii skvělý je tu ještě lepší. Vše co mi na první sérii vadilo tu prakticky není. Všechny postavy dostávají dostatek prostoru, dozvídáme se více o jejich minulosti a osobnostech a snad každý tu dostane aspoň malý příběhový oblouk. Jde opravdu znát, že každou postavu si téhdy hráč vytvořil s velkou láskou a Matthew Mercer k nim přistupoval jako vypravěč s velkou úctou. Navíc tu máme větší a zničující hrozbu, takže i jejich nejasná magie nepůsobí, že je může dostat s každé bryndy. To vše utváří úžasnou pětihodinovou jízdu, plnou akce, napětí, silných a emocionálních momentů, které musí vyloudit kapku slzy snad i z těch nejchladnějších srdcích! Tahle partička mi přirostla k srdíčku a hlavně Grog s Pike si mě naprosto získali! ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD