Je to drsná parta ztracených existencí, z nichž se stali nájemní žoldnéři. Vox Machina se zajímá spíš o snadný výdělek a levné pivo než o ochranu země. Když však království ohrožuje zlo, naše divoká parta si uvědomí, že jedině oni jsou schopni znovu nastolit spravedlnost. Co začalo jako jednoduchá fuška, je nyní příběhem o původu nejnovějších hrdinů Exandrie. (Prime Video)

Algernons

The Legend of Vox Machina je asi vše, co jsem od toho chtěl a co by od toho mohl kdokoliv chtít. Je to drsný, náhlaškovaný, plný výrazných postav s jasnou charakterizací a minulostí, která se postupně odhaluje. Sice se to z velké části soustředí na minulost jedné z postav, ale předpokládám, že další sérii se zaměří více na prokreslení jiných. Postavy, jejich vývoj a vztahy je to hlavní, co seriál táhne. Perfektně to zachycuje tón DnD kampaní a her, které zažíváte s přátelí a dynamika postav je neuvěřitelně zábavná na sledování. Amimace je dost jednoduchá, ale funkční, hudba parádní a lokace zajímavé. Avšak příběh a seriál samotný často až moc spoléhá na nadávky a násílí, strašně to tlačí na pilu, aby to bylo co nejvíc edgy! Největší problém se ale pro mě časem stala akce, né že by bylo něco na jejím provedení vyloženě špatně, ale seriál extrémním způsobem mění, jak jsou jednotlivé postavy silné a to bez jakýchkoliv vysvětlivek a to strašně ubírá napětí, protože víte, že to vždy vyřeší nějaká přesilená schopnost, kterou jsme už viděli a nebo nám bude teprve představena a člověk se tak nebojí vůbec o postavy, jelikož nezná jejich limity. Což prostě u dobrodružné akční fantasy show je docela problém. (Avšak je to Vox[Deus ex] Machina, takže otázka je jestli to k tomu nepatří) Proto to u mě nešplhá víš než na solidních 7/10. Druhá série je o poznání lepší! ()

Davies182

1. SÉRIE: Nic moc krvavějšího, nahláškovanějšího, a rozhodně ani sprostějšího už letos asi neuvidíme. Dračí doupě a to nejlepší z brutal verze Sword & Sorcery žije na [Amazon Prime]!! 🎵Scanlan's hand! ()

DJ_bart

"Vox Machina, what a fucking joke!" ___________ Kvalitního fantasy matroše není nikdy dost – zvláště pak když jde o adaptaci herní kampaně Dungeons & Dragons.... Aneb to nejlepší z Dračáku, WoWka a všelijakejch fantasy chujovin v jednom výhodném seriálovém balení. Vox Machina je nejenom jakousi poctou ale zároveň i parodií na klasický dobrodružný fantasy ze starý školy, která je stylizovaná do ukrutně nekorektního R-kovýho animáku pro dospělý. V mnoha ohledech se ale seriál drží příliš zkrátka a není to zas tak ujetej odvaz s bandou potrhlejch nesourodejch pošuků alá Strážci Galaxie. Celej příběh se navíc motá kolem jedný nesympatický postavy – pistolníka Percyho aka lorda Percivala Fredricksteina von Musela Klossowskiho de Rola III. Zamrzí tak relativně promarněný potenciál, poněvadž kdyby se namísto kontinuálního příběhu využilo epizodického vyprávění a prozkoumávání fikčního makrosvěta (kterej je trestuhodně upozaděn a nevyužitej), šlo by o prvotřídní fantazijní podívanou – ale kolem a kolem jde o fajnovou nenáročnou oddechovku, ideálně na dlouhý cesty busem nebo vlakem. První epizoda se mi paradoxně líbila nejvíc, postupem času onen moment překvapení (krom pár výjimek) vyšuměl do ztracena. Uvidíme s čím se vytasí druhá série.... jo a mimochodem: Scanlan steals the show. ()

ArsenalEagle

Nekonvenční akční jízda plná humoru, krve a hlášek. Postavy jsou správně různorodé a navzájem skvěle zkombinované a doplňující se. Kvalitně zpracované fantasy, jehož svět je sice upozaděn právě ve prospěch hlavních hrdinů, ale to seriálu nejde moc mít za zlé. ()

Colby Sawyer

Po Invincible nám Prime Video naservírovalo další animovanou pecičku, která se ničeho nebojí a ukazuje vše, co se tvůrcům zlíbí. Škarohlíd by řekl, že je to jen taková fantasy jednohubka, ve které jsou navíc vulgarismy, krev a občas někdo vystrčí prsa. Měl by svým způsobem pravdu, ale shodit Vox Machinu tímhle způsobem by nebylo fér. Tvořit svět, představovat tolik hlavních postav a ještě vyprávět smysluplný příběh je na tak malém prostoru poměrně obtížný úkol, které se tvůrci zhostili s grácií a vytěžili každou minutu na maximum. Konečný produkt je neuvěřitelně svěží, zábavný a dokáže vtáhnout, což většina novodobých seriálů nezvládá, takže směle jen tak dál! ()

grogodil

Ďalší z tých adult animákov, ktoré sú vlastne dospelácke iba tým, že v nich lietajú hlavy a tečú potoky krvi. A vlastne to bohato stačí. Ústredný príbeh je síce len taký ďalší klišé "dračák" s družinou vydedencov na dobrodružnom špacíri, no je dostatocne zajímavý, so sympatickými postavičkami, ktoré je ľahké si so jedného obľúbiť, má to osviežujúci nadhľad, vtip, hlášky a ako taký nenáročný zábavný večerníček to funguje skvele. A viem, že všetko nemôže vyzerať ako Arcane, no nejaký osobitejší xicht, nejaký výraznejší vizuál by tomu pristal, nech to nevyzerá na prvý pohľad tak nejak genericky zamenitelne. Každý rodič nejakého malého svišťa by si však takéto niečo mal naordinovať, lebo prepláchnuť si oči na konci dňa niečím takto odviazaným, má doslova blahodárné účinky po všetkých tých neznezisteľných infantilných detských zhovadilých zverstvách, ktorými su všetci rodičia vystavení. Lepšie 3, slabšie 4*. ()

M.i.k.e

nejsem hráčem D&D a ani jméno Matthew Mercer mi nic neříká, ovšem v tomhle případě to vůbec není potřeba. Vox Machina je brutální, vtipná a sakra zábavná fantasy jízda s výbornými postavami, která nejednou přivolá myšlenky na Castlevanii. Děj letí kupředu, o akci ani zvraty není nouze a už se těším na další řadu a doufám že bude minimálně stejně dobrá...80% ()

BarryLyndon

s2:Je to jednoznačně lepší, než první řada, která byla kvalitní, ale pořád nějaký stupínek pod super hodnocením, toto ho bez problémů má. Epický už od prvních minut bez slabého dílu. Mám pocit, že to ubralo na infantilnosti a přidalo to na propracování postav, to jaký tu má každý dějový i emocionální vývoj nemá mezi seriály obdoby řekl bych. A líbilo se to i mé milé, která první řadu neviděla a asi toto moc nemusí. No a je to taky jednoznačně lepší než filmové Dungeons & Dragons. Kdo to odkládá, dělá chybu! A ultra se těším na 3. řadu! 9/10 ()

C0r0ner

Tak jo, takhle by to šlo. Dokonalé to není, mohlo by to ještě o kus víc šlápnout na plyn (čehož se snad dočkáme v další sérii), ale pořád ještě je to Dračí doupě v reálu, s hláškami, veškerými herními mechanismy, parádní akcí, krví..., no prostě vším, co k tomu patří. Velká kurevská paráda! 95% ()

Motinski

Fantasy ktoré sa nebojí explicitného obsahu. Má svoje chyby (hlavne prvá séria) ale je to jazda. Vox Machina je sympatická partička ktorú som si zamiloval hneď od začiatku a bavilo ma sledovať tento svet. Občas je to priamočiare a s nie úplne vyladeným humorom, no akčné súboje a animácia boli bezchybné. Príbehovo sa striedajú silnejšie momenty s klišé, no seriál postupne zreje jak víno. A vďaka tomu mu viem odpustiť slabší rozjazd. Drsná, nápaditá a rýchlo ubiehajúca zábava čo predstaví množstvo lokalít aj zvratov. 1. séria 7/10  2. séria 9/10 ()

hroubek

S01 + S02 - Parádní animovaný fantasy seriál. Hodně mi to sedlo. Jsou tu super postavy, skvělé hlášky, povedená akce a výborná gradace příběhu. Těším se na další řadu. 8-8,5/10 ()

LizianShaw

Do animáků moc nejsem, a tak jsem se docela bál podívat se na tuto fantasy. Hned, v prvních několika vteřinách, kdy skupinka bojovníků zařve ''wtf,'' jsem si uvědomil, že tohle asi nebude moc family-friendly, jak jsem se domníval. A v tom je to největší kouzlo. Skupina lovců má perfektní charaktery, ano, někteří jsou lepší než jiní, ale i tak každý zabaví. Seriál má silný začátek a konec, a uprostřed to taky není špatné, ale vyloženě mě zas tak nezaujala akce, hlavně z důvodu, že není možné se o nějakou postavu bát, protože ať už se někdo zraní jakkoliv vážně, vždycky se najde nějaký healer, který zraněného dokáže vzkřísit i z mrtvých. Také se tu poměrně často stávalo, že se ukáže nějaký op padouch, který totálně rozpráší královskou gardu, ale skupina lovců, kteří jsou jen o trochu silnější, si padoucha vždy dokáže snadno podat. To určitě není originální chyba jen pro tento seriál, u komiksů je to denní chleba.  Určitě to není tak zábavné jako Invincible a Harley Quinn, ale i tak se jedná o poměrně pohodový seriál, ještě k tomu je pro dospělé, takže jsem mu schopen pár chyb odpustit. Favorite characters: Keyleth a Scanlan. 95% ()

Milano33

The Legend of Vox Machina je najnovším fantasy úkazom z dielne Amazonu, ktorý sa v poslednej dobe čoraz častejšie púšťa do fantasy vôd, ktoré momentálne zaznamenávajú takú obrovskú popularitu. Každopádne sa tomuto streamovaciemu gigantovi stále nejak nedarí preraziť na poli fantasy adaptácii, Kolo času bolo hotové fiasko - nápadne podobné tomu Netflixovskému s 2. sériou Zaklínača, a chystaný seriál zo sveta Pána prsteňov pravdepodobne postihne rovnako ošemetný osud. Aby som vás už dlhšie nenapínal, tak ani The Legend of Vox Machina nie je v žiadnom prípade dokonalou a bezchybnou záležitosťou, seriál má svoje neduhy a slabé stránky, ale keď to zrovnám s mojimi predošlými skúsenosťami s fantazijnými počinmi od Amazonu, tak z tohoto súboja vychádza suverénne ako víťaz. Seriál The Legend of Vox Machina je inšpirovaný kampaňou hry na hrdinov Dungeons & Dragons, od ktorej si prepožičal celý fantaskní svet Tal'Dorei i množstvo zaujímavých postáv. Sprvu na mňa tento seriálový projekt pôsobil ako svieža fantasy oddychovka, pri ktorej ma síce zabaví akcia, či podaktoré vtipné gagy, ale v zásade som neočakával žiadny výraznejší presah, avšak vo výsledku som bol milo prekvapený a predsa len som nakoniec dostal niečo viac. Eventuálne sa z toho stala omnoho vážnejšia a temnejšia záležitosť, než som zo začiatku predpokladal. Táto show nám predostrela idey absolútnej temnoty i množstvo vyslovene dospelých tém. Príbeh poukazuje na zvrátenú stránku ľudskej osobnosti, že prahnutím po pomste líčime pascu tak akurát sami sebe a svojim blízkym, a takto zakalená myseľ neumožňuje vnímať zlo, či následky svojich činov, čo v konečnom dôsledku vedie len k ďalším tisíckam výčitiek a sebanenávisti. Celé je to ladené dosť ponuro a depresívne, čo zákonite umožňuje pristupiť k veciam bez akýchkoľvek morálnych zábran, čiže pekne brutálne a naturalisticky, pričom sa to nemusí straniť krvi ani iným zverstvám. Nejednoznačná a pokrivená morálka našej nesúrodej skupinky hrdinov má takisto svoje miesto a opodstatnenie v tomto chúlostivom prostredí. Ústredné postavy svojou amorálnou (nehrdinskou) charakterizáciou tak trochu boria typické stereotypy vrámci Hrdinskej Fantasy a Sword & Sorcery, a ja skrátka takéto nekonvenčné diela obľubujem. Čo sa humoru týka, tak ten je podľa očakávaní riadne drsný a čierny. V každom prípade som s ním však mal jeden zásadnejší problém a tým bol neprirodzený spôsob, aký nám bol podávaný. Pre porovnanie si vezmime inú temnú fantasy látku - Zaklínača (myslím tým knižky), tam ten strohý a cynický humor jednoducho funguje na výbornú, zatiaľ čo The Legend of Vox Machina svojou komickosťou skôr trpí, hlavne v niektorých situáciách, kedy je nevhodne dávkovaní. No a čo ma priam až vytáča a kazí mi to zážitok z pozerania, keď sa pokusom o vtip odľahčujú dramaticky vypäté scény. Nakoľko sa táto show po celý čas snaží diváka uhranúť svojim neľútostným svetom a temnými témami, tak snaha z toho urobiť komédiu mierne bije do očí. Na animáciu sa taktiež pekne pozerá, zvlášte pri akčných scénach, ktoré sú vo väčšine prípadov skvelo prepapracované, nakoľko v sebe kĺbia bojové štýly a techniky jednotlivých hrdinov. () (menej) (viac)

iXtr3m3

Budem zdržanlivý a nenechám sa strhnúť prvotnými dojmami, lebo už som to priamo chcel zrovnať s Castlevaniou, ktorá bola fakt že takmer dokonalá a toto sa tomu veľmi veľmi blíži, ale ponechávam si vrátka pootvorené pre prípadné pokračovanie cesty tejto totálne nekonvenčnej resp. nekorektnej party hrdinov, ktoré určite príde, keďže to bola vyslovene pecka, ktorá mala všetko od brutality, cez twisty, slušné postavy, akciu, výpravu, všetko, čo očakávate od skvelého fantasy. Odporúčam a dávam cca 85-90% prezatiaľ s tým, že časom pravdepodobne príde plná palba. UPDATE po druhej sérii. Vox Machina dostala uber nepriateľa, z ktorého aj ten najslabší z tímu zla je takmer neporaziteľný, čo teda ten najsilnejší? Je to stále brutal krvavé, je to akčné, epické, čo viac si priať? Už len ďalšiu sériu. :) ()

Dominik.Klem

Po první sérii musím dodat, že ze seriálu řve D&D na každém rohu. Jedná se tak o místy brutální komedii, která potěší každého milovníka fantasy žánru a především dračáku. Jedinou věcí která by se dala vytknout je někdy až přespříliš primitivní humor v podání nezastavitelného milovníka Scanlana, ale na druhou stranu každý kdo nějaký ten čas hrával D&D zná alespoň jednoho hráče který má postavu barda, či zloděje kterému není jediný manželský slib svatý, proto je i tato postava nádherným vyobrazením právě těchto hráčů, ke kterým jsem v pubertě chvíli patřil také a díky tomuto seriálu jsem si mohl s úsměvem zacringovat i nad sebou samotným. ()

sirien

Velmi milé překvapení - nejenže to funguje jako adaptace Critical role, ale funguje to i jako super fantasy seriál pro "nezasvěcené" nebo dokonce "RPG neznalé. I když RPGčkaři a zejména DnDčkaři (u nás JaDčkaři) si tam skrytých a dokonce velmi vtipných narážek užijí samozřejmě fakt hodně. Animačně to není žádná Arcane, ale dívá se na to příjemně, má to zajímavý děj, dobré postavy, výbornou režii a scénář... pro ne-RPG / ne-fantasy lidi to neni 5* must-see, ale na minimálně 4* dobrej fantasy akčňák se to určitě dostane i u nich. ()

MnamBuchta

Neuvěřitelně zábavný, drsný a akční seriál, který zakládá celý svůj příběh na několika postavách a jejich vzájemných vztazích, na kterých vám záleží a máte o ně strach. Je to nahláškované a každá akční scéna je dechberoucí a nedokážete odtrhnout pozornost. Pro milovníky černého humoru, Pána prstenů a jiného fantasy je toto nebe a dudy. Osobně bych to se seriálem Invincible zařadil mezi nejlepší seriály co nám Amazon nadělil. Vážně doporučuji obě série a za mě dokonce druhá série je ještě lepší než ta první. 9,5/10 ()

Wallis3

Sprostý, vtipný, krvavý a temný. Hlavně můj oblíbený žánr fantasy se konečně dočkal nějakého kvalitního zpracování s napětím a příběhem.  Vůbec bych nepohrdl další sérií!!! ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD