RuPaul’s Drag Race UK vs The World

(relácia)
  • Veľká Británia RuPaul's Drag Race UK Versus the World

Do světa vyplouvá první celosvětový Drag Race spin-off, RuPaul's Drag Race UK Versus the World. Devět světových drag queens se utká o titul první celosvětové vítězky Drag Race. Musí zapojit své charisma, jedinečnost, výdrž a talent a dokázat, že na to mají! V porotě tradičně zasedá RuPaul, Michelle Visage, Graham Norton a Alan Carr. (Azurose)

strom-z

SPOILERY. Bohužel trošku flop :-( Po boomu všech těch mezinárodních sezón byla myšlenka globálního AllStar klání fakt lákavá - ale tohle bylo spíš než plnohodnotná soutěž těch fakt nejlepších queens... spíš "Rupaul's Dragrace International SOME stars". Což by moc nevadilo, kdyby všichni podali supr výkony a sezóna měla důstojnej budget včetně práv na pořádný hudební fláky (tohle byla fakt celkem tragédie) a tučný finanční odměny - mezi těmi výkony a finanční motivací je jaksi souvislost... Takže jsme tu měli americko-laoskou ikonu Jujubee, která si po skvělý jízdě v All Stars 5 (thermostat joke mě zničí při každym přehrání) pošramotila pověst těžce meh runway outfity. Baga Chipz, která ve svý sezóně zaválela se svou Maggie Thatcher a Downton hereckou etudou, spíš potvrdila, že bůhvíco novýho od ní neuvidíme. Mo(nique) Heart byla se zbytkem "chocolate clique" naprostym klenotem Sezóny 10 a slušně zaválela i v AllStars (https://www.youtube.com/watch?v=WBjvH9qie90 <333) měla pár momentů (skvělá butch runway), ale i tak potvrdila že častějc platí "second time's a charm" - už má možná trošku moc auru profíka než tý neskutečně vtipný a sympatický queen s minimálním budgetem ze Season 10. Ale pozitiva tu jsou - díky Pangině plánuju zkouknout thajskou verzi, jednoznačně jedna z největších superstars, jaký kdy v rámci RPDR vystoupily.  O moc "hůř" na tom neni Jimbo a její těžce absurdní humor - taky skvělá reklama pro Kanadu. A z britskejch queens nejjasnějc zářila Blu Hydrangea, což moc nepřekvapilo, velkej talent. A jako jo, série nejvíc šokujících vyřazení v historii RPDR :-)  Ovšem výsledkem byla taky ta šíleně meh Final 4, z nichž byl jedinej přijatelnej vítěz. Oblíbenci: PANGINA!!!, Jimbo, Blu. ()

jiri.twist

U některých dílů jsem se velice dobře bavil. Ano, je to ještě více pojato jako šou pro diváka než běžný Drag Race, ale tentokrát jsem byl spokojený, i když ne se všemi verdikty poroty v jednotlivých dílech bych se ztotožnil ... Osvěžením bylo i to, že se v průběhu v porotě čí v zázemí objevily výrazné osobnosti: Naomi Campbell, Elton John. Mel C a další ... 8988 ()

• Rtěnky, které drag queens vybírají k vyřazování, jsou na rozdíl od RuPaul's Drag Race: All Stars (od r. 2012) po obvodu na jedné straně opatřeny vlajkami, aby bylo zřejmé, odkud jednotlivé queens jsou. (Azurose)
  • V 1. epizodě se drag queens historicky poprvé v celé franšíze nesetkávají ve Werk Room, ale přímo na hlavní stage. (Azurose)
  • Systém vyřazování je stejný, jako v RuPaul's Drag Race: All Stars (od r. 2012): Dvě nejlepší drag queens v hlavní challenge se utkají v lip-syncu a vítězka vyřazuje jednu ze dvou nejhorších drag queens, jejíž jméno má na sebou vybrané rtěnce. (Azurose)