Chlap

• Česko DOC (pracovný názov)
Česko, 2022, 15 h 36 min (Minutáž: 55–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Tomáš Maštalír, Jitka Ježková, Andrea Růžičková, Ivan Lupták, Jiří Dvořák, Valér Mbila, Jenovéfa Boková, Jan Nedbal, Elizaveta Maximová, Eva Leinweberová (viac)

MUDr. Ondřej Frank je úspěšným lékařem, primářem oddělení speciální diagnostiky v prestižní Nemocnici Centrum. Je spolehlivý, je bezchybný, je striktně racionální. Oplývá neotřesitelnou sebejistotou. Všichni ho respektují jako špičkového experta, ale jen málokomu je sympatický. Jeho život se však náhle zcela změní. Kvůli zranění hlavy přijde o část svých vzpomínek. Frank se probouzí v realitě, kterou vůbec nezná. Musí postupně objevit a pochopit okolní svět, ale zejména svou vlastní osobnost. A jak se s proměnou svého bývalého primáře vyrovnají jeho kolegové? Pracovní i osobní vztahy najednou získaly zcela jinou dynamiku. Seriál je inspirován skutečným pravdivým příběhem lékaře Pierdante Piccioniho, primáře velké nemocnice v severní Itálii, který popsal ve svých autobiografických románech "Minus dvanáct" a "První pomoc". (TV Nova)

Recenzie používateľa kitsuchan97 k tomuto seriálu (7)

Amnézie (2022) (E01)

*8/10* Ač název seriálu zní zbytečně moc jednoduše a lacině, tak samotný obsah se zdá být přece jen o něco zajímavější .... Alespoň tomu tak nasvědčuje první díl, kterému se povedlo efektivně představit základní zápletku, prostředí nemocnice, jednotlivé charaktery a náznaky vztahů mezi nimi. Nechyběly ani skvěle zahrané emotivní scény. Zatím to vypadá velice slibně a jsem zvědavá, kam se bude seriál dál ubírat. ()

Selfie (2022) (E02)

*6/10* Za mě průměrný díl, jež nepřinesl nic nového, ale ani zároveň neurazil. Je zajímavé pozorovat Franka, jak se sám udivuje nad tím, jakým do nedávné doby byl a jak se choval. ()

Lidskost (2022) (E03)

*7/10* Zatím nejvíce emotivní epizoda. Velice kvituji, že vedlejší charaktery dostávají více prostoru a nejsou jen pouhopouhým křovím. Frank se dozvídá, jak to doopravdy je mezi ním a jeho bývalou manželkou Hanou. Dějově jsme se taky trošičku posunuli, ale ne nijak zvlášť. Hodně věcí zůstává nezodpovězených či nejasných - jsem tedy zvědavá, co nám přinesou další díly. ()

Dobrá věc, která ubližuje (2022) (E04)

*8/10* Tento díl je z hlediska příběhu zlomový, jelikož se Frank konečně dozvídá krutou pravdu týkající se jeho syna. Uvidíme, jak toto zjištění ovlivní jeho charakter - mám totiž tušení, že se nám pomalinku ale jistě začne vracet ke svému starému já. Jsem ráda, že postava Evy zde dostala více prostoru a máme možnost zjistit o ní něco málo více. Jaké je ono heslo se mi podařilo uhodnout již někdy v polovině epizody a vskutku to v nadměrné míře dokáže okolí ublížit. ()

Užitečná chyba (2022) (E05)

*7,5/10* O nějakém větším progresu v ději tu nemůže být řeč, ovšem díl jako takový se mi líbil, jak po příběhové, tak herecké stránce. Zjišťování skutečně diagnózy mladé pacientky bylo opravdu nervydrásající až do poslední chvíle. Některé scény mi zase přišly lehce přitažené za vlasy, ale tak je to seriál, že jo - ten si toto drama může dovolit. ()

Kdo s koho (2022) (E06)

*9,5/10* Prozatímní vrchol seriálu. Je až neuvěřitelné, kolik různorodých témat dokázal tento jeden díl obsáhnout. V obdobném duchu by se dalo mluvit i o postavách, které jsou díky flashbacku hned více prokreslenější a my jako diváci jsme je mohli lépe poznat. Více takových kvalitních epizod a Chlap se stane jedním z nejlepších seriálů za tento rok. ()

Sebeláska (2022) (E07)

*9/10* I tentokrát musím konstatovat, že se jedná o naprosto špičkový díl - skvělá kamera i režie, úžasné herecké výkony a velmi emotivní závěr, který odkryl další střípky té osudné tragédie. Nějak si pořád nemohu zvyknout, že se jedná o český výtvor z dílny TV Nova. ()