Vavča

Jošitaka Juriko zase trefila seriál, který se rozvíjí slibně, ale na nejvyšší mety nedosáhne, ačkoliv její výkon tady je výborný. Jako nečekaná rána bleskem se obrátí hlavní hrdince - Rio Sanada, život naruby. Po tragické události se ocitá v Tokiu, kde to nebude mít vůbec jednoduché. Soupeření o vedení společnosti, snaha prosadit nový lék. Romance je tady hodně upozaděná a platonická. Řeší se starý zločin, při kterém zahynul jeden student, s další smrtí se případ opět rozvíří a divák se může dívat na zužující se kolečko podezřelých. Není to ani romance, nebo krimi, spíše taková směs, vývoj zápletky a napětí se však nepodaří udržet. Musím však uznat, že vyústěním je to další nekonvenční série, která v paměti rozhodně ulpí. Herecky tady vynikají Oikawa Micuhiro jako ďábelsky Goto Šinsuke, který se stále snaží odstavit Rio z vedení firmy, přitom sám má kostlivce ve skříni. Velmi se mi líbilt také Iura Arata jako právník Kase Keničiró, který Rio pomáhá. Středoškolská láska Rio je Mijazaki Daiki (Kóhei Macušita), je na něm však poznat, že hlavní role běžně nezastává, nemá vyložene výraznou přítomnost. Snaží se o roli zasmušilého policisty a většinou mu to jde. Přesto mi něco na jeho výkonu chybí. Ending song Kimi ni Muchuu obstarala Utada Hikaru. Celkově nadprůměrný seriál, ale potenciál na reprízu podle mě nemá. ()