JamesSi

I když to asi nebylo zcela pro mě (je jasně vidět, že jde o slepenou směsku epizod + nemusím moc mecha žánr až na výjimky), tak jsem rád, že Netflix přidává klasické anime (a Mobil Suit Gundam je prostě anime legendou) z 90. a 80. let. To by člověk neřekl, že uvidí na "moderní" streamovací síti převážně zaměřené pro mainstream nejaponské publikum. Kdyby příště Netflix přidal Berserk (1997), Space Battleship Yamato, Galaxy Express 999 nebo původní Akiru, tak bych se jistě nezlobil. ()

fr3ak

Mé první setkání s Gundamem, jde v podstatě o původní seriál, který je byl zredukován do filmu. Ve své době to musela být pecka. ()

brmaku

Jedná se sice o sestřih ze seriálu, ale podle mého názoru je dost dobře sestříhaný. Příběh běží svižně a bez větších lapsů v linearitě. Je tam cítit, že už je starší, ale pro mnohé si myslím, že bude snesitelnější kouknout se na dvouhodinový sestříh, než sledovat anime z konce 70. let, které má svoje plusy i mínusy. Animace je nádherná, příběh neotřelý a i když se jedná o mecha tématiku, tak se tam najde dost dalších zajímavých témat. Je ale potřeba kouknout se na všechny tři filmy (dohromady přes 6 hodin), aby si člověk celý příběh dostatečně užil. ()