Úsměvná komedie o pětičlenné rodině nezaměstnaného Egyptologa, která na vesnické slavnosti v tombole vyhraje malé selátko. Problémy nastanou hned jak se vrátí domů - do činžáku ve městě. Ale děti se prasátka nechtějí vzdát, a tak začíná jeho výchova. Zanedlouho jim však majitel domu dá podmínku - buď se "domácího" mazlíčka zbaví, a pakliže ne, ať se odstěhují. Děti prosadí svou a tak se rodina stěhuje do domku u fotbalového hřiště a tatínek získává i práci - stane se správcem hřiště. Ovšem ani tady Rudi nedělá dobrotu, a když několikrát překazí fotbalové utkání, hrozí další stěhování nebo něco jiného? (oficiálny text distribútora)

DDT

Tenhle závod se svým stejně starým kolegou Babem (natočeno také v roce 1995 - že by "rok Prasete"?) Rudi prohrál, a to víc než jen o rypák. Kopýtka mu svázalo cosi, co v porovnání obou filmů krásně vynikne - německý humor. Na světě není moc zemí, které by mohly s Německem soupeřit v nevtipnosti svých komedií a "Rennschwein Rudi" je toho dalším smutným důkazem. ()

kocourMour

Nuda. První třetina filmu pryč a to prase tam neudělalo skoro žádnou škodu. Otráven jsem od něj odešel sníst vepřové hašé, doufám že bylo z Rudiho! ()