Proti ledu

• Island Against the Ice (viac)

V roce 1909 uvíznou dva průzkumníci z dánské expedice v Grónsku a čeká je boj o přežití v ledové pustině. (Netflix)

janesX

Tak toto bol skôr survival nudy (no nie zase až tak nepríjemnej), ako survival o prežití. Dvaja členovia expedície sa vydajú na vedľajšiu expedíciu, zistiť či Grónsko je, alebo nie je ostrov. Po ceste sa vlastne nič prevratné nestane, okrem jedného medveďa s ničím nebojujú (ani s chladom ani s hladom), stovky kilometrov prejdú za pol hodiny akoby nič, jediné čo sa stane je, že vlastnou a pre mňa absolútne nepochopiteľnou mega-hlúposťou sa minú so svojimi záchrancami a musia teda ostať asi o rok dlhšie. Prejavia sa psychické problémy, ale aj tie sú režisérsky nedotiahnuté. Taký zbytočný film, ktorý len zapadne prachom. ()

slord

Súboj človeka a prírody sme tu mali už veľakrát a v tomto prípade to má síce Jamieho Lannistera, ktorý hrá veľmi solídne, avšak v rámci tohto podžánru to neponúka nič nové. Ako plus by som vypichol to, že je tam cítiť to natáčanie v skutočnej prírode a je fajn, že zelené plátno malo utrum. 6/10 ()

Prochy38

Je zřejmé, že ne každý skutečný příběh musí mít epický průběh a extra epické finále. Sledujeme boj o přežití v naprosto nehostinných podmínkách. Oba obličeje výborné, příběh příjemný. Ale chyběla tomu podle mě ty syrovost a lepší vyobrazení té brutální zimy, o které se nám ani nesnilo. Místy to vypadalo jako zimní dovolená. Každopádně u mě spokojenost. ()

POMO

Triviální film, který paradoxně nenabízí survival vzrušení ani výpravné dobrodružství a jediné napětí u něj pocítíte v několika málo scénách ponorkové paranoie mezi ústředními postavami. Na islandsko-dánskou produkci ze severských lokalit překvapivě slabé. Ani vizuál nejde vypíchnout, je s ním nakládáno rutinně a nenápaditě. ()

BOURQUE

Príbeh filmu Proti ľadu je inšpirovanými skutočnými udalosťami – prečítajte si opravdu krátky obsah. Film je postavený na klasických základoch daného žánru, vedenie dvojici charakterov je na obecnej úrovni. Obrazovo slušný priemer, ale vizuálne príbuzný Arctic: Ľadové peklo bol oveľa pôsobivejší, nehovoriac o hereckom výkone Madsa Mikkelsena. Vo svojom žánru, v tejto forme, spíš tuctový film. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

• Filmovalo sa na Islande a v Grónsku. (MikaelSVK)
  • První islandský film Netflixu. (honzikk)