Sharp Stick

Aljak

Waw, tak to by som veru nečakal! Kristine Froseth sa predviedla v skutočne odvážnej úlohe Sarah Jo, ktorá už mala dosť ostýchavosti a rozhodla sa okúsiť, čo jej ponúka sexuálny život. Trochu jej to chuderke prerástlo cez hlavu, a nad jej check listom zostane človek až s úžasom pozerať, že čo sa to z tej nevinnej Sarah Jo vykľulo. Každopádne, dejová línia je absolútne jednoduchá, no napriek tomu sa človek pri filme nenudí a bolo to celkom zaujímavé. Len škoda, že to nemalo žiadny extra scenár. Trochu viac drámy by nezaškodilo... ()

jhrasko

Typická Lena D.. Otvorená, bizarná, pre niekoho možno až nechutná, na seba strhávajúca pozornosť (i keď si vie dopriať viac). Len škoda, že Sarah Jo nezažíva svoje prebudenie skôr ako v 26, vyznenie by bolo uveriteľnejšie a asi i vtipnejšie. Ale zase nikdy nie je neskoro, na nič, v Leninon svete očividne nie. "You're the most fucking, obnoxious person I've ever met." ()

ScarPoul

Na IMDb to má 4 hviezdy z 10. Preto som neočakával veľa, hoci Lenu Dunham mám ako autorku rád. Ako herečka mi vadí, ale ako niekto kto píše a tvorí mi príde tá skrytá stránka jej artistického prejavu blízka a zábavná. Girls mám rád. Sharp Stick má len jednu chybu a tou je, že hlavná hrdinka ( aj napriek lolitkovskému zjavu) má 26 rokov. Všetky veci, ktoré rieši. Vzťahové, sexuálne, sebavyjadrovacie sú skôr typické pre teenagerky. Preto jej naivita trošku bije do očí. Ale tu patrí veľká poklona Kristine Froseth, že to celé ťahá na svojich ramenách od začiatku do konca. Je to pozitívna hrdinka, bláznivá ale s dobrým srdcom. Keď fúkala na penis, lebo si myslela, že TO znamená blow job, smial som sa. Bernthal tradične výborný a potešil aj odpadlík Speedman v roli citlivého pornoherca. Ak už pre nič iné, tak práve pre ten fakt, že pornoherec dáva životné múdra je ten film neskutočne sympatický. Bavil som sa. Má to množstvo krásnych momentov. Je to vzťahové, milé a skutočné. Taký príjemný nezávislák som nevidel už riadne dlho.  Nie je to kritika ani satira. Je to ukážka toho, že všetky vzťahy sú komplikované ( nech sú akékoľvek) a každý z nás sa v nich snaží nájsť nejaký zmysel. Malý klenot. Aspoň pre mňa. ()

Fifer

Překvapivě dobré. Skoro všechny recenze na tento film byly špatné. A to včetně lidí, kteří mají k feminismu (režisérka je známá feministka) kladný vztah. Ono to ale vůbec není špatné. Ano, netvrdím, že jde o nějaký klenot. Ale je to dobře odvyprávěný příběh o jedné mladé holce, která objevuje svoji sexualitu a dělá vše "co se nemá". ()