Veľa šťastia, pán Veľký

• Česko Hodně štěstí, pane Veliký (viac)
Veľká Británia, 2022, 97 min (Alternatívna 93 min)

Nancy, učiteľka na dôchodku a vdova, túži po dobrodružstve, ľudskom prepojení a sexe. Dobrom sexe. Keď jej manžel žil, dával jej niečo, čo pripomínalo život, ale dobrý sex nikdy nebol v ponuke. Teraz má plán: do hotelovej izby si najme mladého sexuálneho pracovníka menom Leo Grande. (Forum Film SK)

Lukrecie

Tak léčivé, tak intimní, tak lidské, tak pravdivé. Daryl byl rozkošný a Emma autentická a roztomilá. Jedinou a velkou výhradu mám, a proto dávám 4*. Nahá žena je v každém filmu, zatímco nahého muže, aby člověk pohledal!!!! Tak 2 filmy za rok. Absolutní nevyváženost.:( Je vidět, jak se na ženské potřeby z vysoka kašle. 😰😭 "Každý potřebuje něco jiného." ()

Alementina

Neni to o sexu, jak by si vetsina mohla myslet. Je to o tom nejintimnejsim, co ve vztahu muze byt a to je duvera. Duvera, ze muzume byt tim kym skutecne jsme, ze se nemusime snazit byt nekym jinym, lepsim, nekym, o kom si myslime, ze se bude tomu druhymu libit... ()

TominoLa

Wow. Výborná konverzačka. Skvěle jsem se bavil a byl jsem zvědav kam se to dostane, když Nancy udělala co dle dohody neměla. V tu chvíli jsem se obával zda to celý nepůjde do kopru. Naštěstí jsem se obával zbytečně. Ba naopak to šlo nahoru. Schůzka u kávy byla něco. Po všech stránkách fakt moc hezký film. 8/10 ()

kajas

Emma je nepřekvapivě skvělá, postava jí byla evidentně psaná na tělo a nesmělou učitelku postupně získávající sebevědomí v milostných záležitostech zahrála perfektně. Překvapil mě ale neznámý irský herec Daryl McCormack, který má s Emmou výbornou chemii a báječně se s ní doplňuje. Nesedla mi ale změna atmosféry z netradiční romantické komedie na vážné drama. Každopádně skoro 4*. ()

sofiapetra

Milé a stydlivé - což byla asi jediná emoce, do níž se dalo vžít, to ostatní bylo spíš takové čítankové mravoučné klišé, ale zato velmi obratně zpracované. Osobně mi sice trochu vadilo, že mi ten chlapec nepřišel ani trochu sexy (což být předpokládám měl), ale to je samozřejmě jen můj problém. A patrně by se na to neměl dívat nikdo pod 40. Možná pod 50.😀 ()

easaque

4* Od Karlovarského festivalu se o tomto filmu dost namluvilo a napsalo a tak mi nezbývalo než abych to posoudil sám. Jedná se o komorní a lidský snímek o hledání orgasmu. Takhle to možná zní hříšně, ale ve své podstatě jde hlavně o citlivé konverzační drama, kde se nebojí mluvit o určitých choulostivých věcech otevřeně. Chvilkami je to poučné, zábavné a někdy zas utahanější, ale ve výsledku jsem se dobře bavil. Tak nemá cenu dávat menší známku než čtverku, i když to občas působí jako přenesená divadelní hra na filmový pás. Proto za mě palec nahoru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

BoredSeal

Příjemná konverzačka, která funguje, pokud se postavy baví o vztahu k sexu a generačních zkušenostech. Autorům bohužel rovina objevování vlastní sexuality u starší ženy zvalchované konzervativním životem nestačila a přidávají od třetí kapitoly šťourání se v bolesti z rodinných vztahů, které bohužel jedou v ověřených kolejích a táhnou film k průměru i přes rebelský závěr. ()

M.i.k.e

Nancy se dva roky po smrti manžela rozhodne, že by poprvé ve svém životě konečně chtěla zažít pořádný sex a mít svůj první orgasmus.Domluví si tak schůzku s gigolem Leem Grande a půjde o setkání, které změní život oběma, jakkoliv trošku jinak než čekali. God Lucku To You Leo Grande svojí premisou svádí k tomu, že půjde o regulérní komedii o tom jak starší dáma objeví díky mladému chlapci kouzlo sexu a v prvních minutách to tak i je. Poté ovšem film přepne do jiné polohy a je z něj regulérní konverzační drama o dvou hercích v jedné místnosti a výsledek je lepší než kdyby šlo o komedii (tam si přiznejme že by to mělo potenciál spíš pro půl hodinový kraťas). Umí to bt vtipné, silné i svým způsobem dojemné a Emma Thompson je i po šedesátce okouzlující a i když se Daryl McCormack snaží seč mu síly stačí, většinu filmu si krade pro sebe...70% ()

Aljak

Konverzačky mám celkom rád, obzvlášť keď sa odohrávajú v nejakom zaujímavom prostredí a samozrejme s postavami, ktoré dokážu po celý čas udržať kvalitu dialógu. V tomto prípade bola síce prostredie zaujímavé, taktiež aj samotné postavy, ale tá konverzácia ma nijako extra nebrala. Zopár dialógov medzi staršou pani a mladým zajačikom bolo síce fajn, ale väčšina mi prišlo len ako také bláboly (najmä tie debaty o sexe). No a tie posteľné scény, to by som kľudne v tomto prípade oželel... ()

vydumnica

Jedna hviezdička za vždy vynikajúcu Emmu Thompson a za nič viac. Až mám pocit strateného času a to sa mi už dávnejšie pri nijakom filme nestalo. Stále som čakala nejaký zvrat alebo že sa niečo udeje, no nič. Film sa mi nepáčil, nevyvíjal sa tým správnym smerom a neodporúčala by som ho ďalej. ()

William_

Fakt jsem si Daryla McCormicka párkrát spletl s Rami Malikem, oba jsou stejně podobně sympatičtí. Nicméně film není pro každého, mně se tento druh dlouhodobého dialogu moc líbil, ale je to spíše dílo pro VOD platformy. Do kina bych na tento film asi nešel. Každopádně je to pěkný příběh dvou rozdílných postav, který jsem si doma u TV moc užil. Lepší 3 hvězdy. ()

Streeper

Na tenhle film jsem se od shlédnutí traileru strašně moc těšila a měla jsem na co. Tohle je film přesně pro mě. Konverzační film, který se ve většině filmu odehává na jednom místě. Tohle chce hlavně perfektní scénář, jinak by to byla nuda. Naštěstí tenhle film, ten perfektní scénář má. V první polovině je to vtipnější, sem, tam nějaké hlášky, nervozita hlavní postavy Nancy je roztomilá a vtipná. Ve druhé polovině se to už pomalu přesouvá do té větší dramatičnosti. Skvělý herecký koncert Emmy Thompson a Daryla McCormacka, sedli si k sobě perfektně. ()

BarryLyndon

Já čekal uplně jiný film, potkal jsem reklamu, ze které jsem si myslel, že je to tupý romcom, postupně se do sebe zamilují a tak dále, jak už jsme to viděli milionkrát, o to více jsem byl překvapený konverzační variací na Before a velmi chytrou se dvěma skvělými výkony.  Daryl McCormack je po delší době charismatický mladý černošský herec se skvělou screen presence. Snad mu dá RNG nějakou pořádnou šanci. 8/10 ()

dubinak

Jak krásné jsem měla zahájení festivalu, tak nádherné jsem měla zakončení. Tohle je opravdu milá, jemná komedie na zamyšlenou, kterou táhne výkon brilantní Emmy Thompson, která je fakt herečka s velkým H. Neumím si představit do její role nikoho lepšího. I Daryl McCormack hrál absolutně nenásilně, přirozeně a ač jsem se té látky trochu bála, byla uchycena nadmíru citlivě a úctyhodně. Tím, že je to britské, má to takový specifický podpis a umím si představit, že kdyby se toho zhostilo USA, nemuselo by to dopadnout vůbec takhle soudně. Trochu to ve mně evokovalo komorní Lásku nebeskou na postelový způsob, prostě krása. KVIFF 2022 ()

SHI-SHA

Viděno v rámci Bio Oko naslepo. Jinak bych na film určitě nešel, nebo si ho doma nepustil. Moc příjemné překvapení. Bylo to milé a vtipné. ()

Juto

Tento film je intímny v každom zmysle a predstavuje presvedčivú, nesmierne sympatickú, milú britskú komediálnu drámu. Je to tiež zaujímavý projekt, kde búranie tabu okolo nášho postoja k sexu na obrazovke je chvályhodné. 8/10 ()

Radiq

Pustil jsem si to sice jen náhodou, ale vůbec jsem nemusel litovat. A to přesto, že když se tam objevil snědý týpek s uhrančivejma očima, říkal jsem si, že toho zas vybrali jenom kvůli vzhledu. Není to tak - nejdřív jeho postava zaujme gentlemanstvím, inteligencí a sympatickým vystupováním, ale pak Daryl McCormack ukáže, že umí i hrát. Co je to ale oproti Emmě Thompson, která sice nikdy nehrála ve filmech role, které by se mi opravdu líbily, ale musel jsem vždy připustit, že herečka je to výborná. A tady navíc v odvážné poloze a polohách. Myslím, že se vůbec nemá za co stydět a oceňuji, že si jako ostatní herečky v jejím věku nedělá hloupé plastiky a jiné nesmysly. Jediné, co mi tam nedávalo moc smysl, byla scéna v lobby hotelu, kde své bývalé žačce všechno bez skrupulí vyklopí. To byla trochu křeč. Na rozdíl od všeho ostatního. Nečekal jsem, že by mě ještě mohla zaujmout taková konverzačka, ale když je dobře napsaná, tak proč ne. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů