Veľa šťastia, pán Veľký

• Česko Hodně štěstí, pane Veliký (viac)
Veľká Británia, 2022, 97 min (Alternatívna 93 min)

Nancy, učiteľka na dôchodku a vdova, túži po dobrodružstve, ľudskom prepojení a sexe. Dobrom sexe. Keď jej manžel žil, dával jej niečo, čo pripomínalo život, ale dobrý sex nikdy nebol v ponuke. Teraz má plán: do hotelovej izby si najme mladého sexuálneho pracovníka menom Leo Grande. (Forum Film SK)

Happens

Upnutá puritánka se snaží vymanit po smrti manžela ze své rigidní schránky zatracování rozkoše, tak si koupí mladíka (gigola), s kterým musí svést intelektuální v podstatě sebesouboj, aby mohla otevřít brány vysněné touhy. Transcendence v podzimu života. ()

Arsenal83

Vraj inteligentná konverzačka a pritom ide len o to, či stará baba v prechode vykurí alebo nevykurí toho mulata. Jo, a vidieť toho mulata medzi starými nohami s bombarďákmi zavesenými na zošuverenom chodidlu, to žiadny estetický zážitok veru nebol. Ani záverečný pohľad do zrkadla na niečo, čo už herečka Thompson nemusela mať za potreby. Žiadne poučenie ani prínos v tom nevidím. ()

Marze

Sdelena myslenka osvezujicim a prijemne smesnym zpusobem. V centru je zenske poteseni a temata prostituce, sex, starnuti a prijeti vlastniho tela. ()

Chrustyn

Citlivá, komorní konverzačka dvou odlišných lidí, jak společenskou vrstvou, tak i generačně. Výtečná Emma Thompson i její mladý parťák, chytré dialogy a střídmá stopáž, přináší film, který zahřeje a jde i ta explicitní nahota má svou roli, která výsledek jen povyšuje. ()

marhoul

Výborná konverzačka, která se bude vyjímat i na divadle. Přirozené, vtipné, uvolněné, jestli přímo ze života, to nevím, z mého tedy určitě ne, ale jako zábavná podívaná, chvílemi dojemná a k zamyšlení, hodně dobré. A co se týče starého ženského těla? No Gravitace se Sandrou Bullock to vážně nebyla, stále platí Přeučilovo: mládí nekoupíš, stáří neprodáš. ()

Stanislaus

Hodně štěstí, pane Veliký stojí zejména na výtečně napsaném scénáři a hereckých výkonech ústřední dvojice. Emma Thompson jenom potvrzuje, že je Paní Herečka, a bylo zajímavé u její postavy Nancy sledovat posun od nesmělé a nesebevědomé ženy "za zenitem" do uvědomělé, se sebou spokojené a vyzrálé ženy. Pro mě neznámý Daryl McCormack mě mile překvapil a rozhodně se nenechal zastínit zkušenější hereckou partnerkou. Bavilo mě sledovat, jak se skrze velmi osobní rozhovory z původně naprostých cizinců stali (dočasní) přátelé/partneři. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o prvoplánovou a tuctovou konverzačku, nicméně ve filmu se řeší nejedno nadmíru poutavé téma, jejichž veřejné povědomí není samozřejmostí - ať už šlo o dosažení orgasmu u žen, problematiku sexuálních služeb, vyrovnávání se se svým fyzickým zevnějškem, mezilidskou přitažlivost, konfrontaci mezi profesním a soukromým životem, či generační propast. Vedle této vážnější roviny však snímek nezapomíná na klasický britský humor. Upřímný, mile vypointovaný a svěží film! ()

Flego

Hereckému koncertu pomohla vynikajúco napísaná konverzačka, plná myšlienok a úvah. Všetko okorenené nenásilným humorom. Podobné projekty sú k nezaplateniu. 4+ ()

rikitiki

SHRNUTÍ: Objektivně na průměrné tři hvězdy, ale já jsem subjekt. A tak vzhledem k zážitku, který se přihodil cestou z kina - plnohvězdné hodnocení! ()

TheEvilTwin

Hodně odvážná konverzačka o dvou hercích, která si s nimi ale kupodivu vystačí a na poli 90 minut pak má co nabídnout. V určitých chvílích dokáže být film trefný a vtipný (ikdyž bych si přál humoru více), jindy citlivý a emocionální a v mnoha ohledech i filozoficky postavený a za tuhle společnou kombinaci klobouk dolů. Dále cením i celkové vyznění a pointu filmu, odvahu herečky se v tomhle věku na kameru svlíknout a chytré dialogy na úrovni a suma sumárum jde tedy o pozoruhodný a originální film. Jen je to zkrátka takový více festivalový kousek než “ten film, který bych viděl rád znova” a možná jsem čekal více i po té komediální stránce. ()

Othello

V jedné letošní debatě jsem byl se svým názorem ohledně potřeby oddiskreditování a zdostupnění sexuálních služeb přeargumentován tím, že by jejich rozšíření vedlo k prohloubení frustrace mnohých jejich klientů v důsledku nenaplnění svých romantických představ. Ale i když jsem to nakonec odkýval, ve výsledku stojím stále spíše na straně tohoto filmu. Jeho problémy jsou totiž někde trochu jinde. Je totiž samozřejmě naprosto v pořádku, když má film v nějaké otázce ujasněnou pozici, kterou se snaží propagovat, má to však dělat prostřednictvím svého příběhu, způsobu vyprávění a skrze postavy. Zde se v závěru nevyhneme tomu, aby nám bylo v monologu zaobaleno to o čem film vlastně celou to dobu je, kdyby to náhodou nějakému truhlíkovi doposud nedošlo. Pak se z filmu stane jenom typický sebedůležitý, encouraging YouTube video. Za druhé mám problém s tou pozicí, že všichni jsme inherentně krásní, která zní jak prostě špatná terapie. Podívejte se na poslední filmy s šedesátiletou Emmou Thompson. Ta ženská je neskutečně sexy jenom v tom jak pracuje s jazykem, postojem těla, pohledy, nakolik z ní jde cítit ta distinkce a vkus. Že film ji v závěru redukuje na "šokující" scénu full frontalu ve jménu nějaké univerzální lidské krásy, je ve výsledku laciné gesto a vůči ní vlastně ponižující. PS: skvělý, že na film odehrávající se o dvou postavách v jednom pokoji můžu jít do kina a nový Andrew Dominik jde zatím akorát rovnou do televize ()

Handle

Neskutečně svěží vítr v rámci komedie. Od plakátu i námětu jsem tak trochu čekal bláznivou nekorektní srandu a nakonec jsem dostal nevídaně autentické komediální drama, které je vkusné, zábavné i odvážné zároveň. Plus téma, které tu snad ještě nebylo a rozhodně dává prostor k zamyšlení. A já za tuhle všechnu překvapivou jinakost mile rád zaokrouhluji na pět. ()

Khalesi

Zda sa, že tento kusok bol natočený vyložene pre ženské publikum. Narazila som naň úplnou náhodou ked som sa cítila velmi nešťastná a proste ma pohladil po duši. Tak trochu mi pripomenul Padesát odstínů šedi,  akurat, že je ovela sofistikovanejší a zaujimavejsi. Nevraviac o nadhernom hlavnom protagonistovi. Tak do toho dámy. ()

Lacike

Nečakane pútavá divadelne ladená konverzačka rozdelená do štyroch aktov. Obidve postavy zaujmú od prvých minút a bavilo ma ich spoznávať viac. Sex je tam tak nejak naviac. Ako zámienka cez ktorú sa o postavách dozvieme aké sú, čo ich trápi atď. Perfektne sa vydaril kasting. Jak Emma tak pre mňa neznámy  Daryl McCormack sú vo svojich postavách dokonale prirodzení. Záver je trošku kontroverzný. Ani nie tak odhalením starej herečky z čoho mnoho mladých divákov dostane infarkt. Pre mňa skôr tým, že si hlavný hrdina nakoniec do svojej klientky Freudovsky projektoval svoju matku, ktorú niekoľkokrát behom filmu nadšene uspokojil. Rozhodne to ale za jedno pozretie stojí. Je to film o netradičnej téme. 8/10 ()

Silence

Trošíčku naivní. Naštěstí mnohem více než naivní jsou "pracovní" setkání Lea s Nancy chytrou a sympatickou konverzační jednohubkou s naprosto přesným castingem. 7/10 ()

MoiJe

Ona trochu menej zábavná než som čakala, on tipujem vytvárajúci nerealistické očakavánia od reálnych sex pracovníkov. ()

Agatha

Inspirující pro všechny zabržděné, zamrzlé nebo uvízlé. Kloubouk dolů za odvahu obou herců, hlavně Emmy Thompson. Byli vážně skvělí. Scénář byl vypilovaný do vytříbenosti, žádná rychlokvaška. Mělo to přesah a hloubku a přitom to vyznělo autenticky. Bavilo mě to od začátku do konce a přál jsem si, aby to neskončilo. ()

monsieurR

Opravdu by mě zajímalo, jak se tady určují žánry, protože komedie to je z nula procent. Ani jednou jsem se nepousmál. Jedná se o povídací drama. ()

maddy

Príjemná konverzačka o dvoch ľuďoch v jednej hotelovej izbe o témach, ktoré môže / bude riešiť každý z nás. Dá sa teda aj po päťdesiatke cítiť sexy? A akceptovať svoje telo? Good Luck to You, Leo Grande sa nesnaží byť nijako zvlásť provokatívny, aj tú občasnú nahotu predkladá ako prirodzenú súčasť života (prakticky ako tomu je aj v realite) a ani zo sexu v staršom veku nerobí žiadne tabu. Predsa len, všetci sme len ľudia a naše túžby, vrátane sexuálnych, nikam nezmiznú iba kvôli tomu, že nám už nie je -násť. Prirodzená, ľudská debata o životných témach, taký je Leo Grande. Oceňujem hlavne fakt, že ani raz film neskĺzne k žiadnej romantike, aj keď sa môže zdať, že k tomu má pár krát nakročené, no režisérka vždy uhne iným smerom. Milý, malý film o milých, malých, ale tak skutočných témach. CELKOVO: 7/10 ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů