Veľa šťastia, pán Veľký

• Česko Hodně štěstí, pane Veliký (viac)
Veľká Británia, 2022, 97 min (Alternatívna 93 min)

Nancy, učiteľka na dôchodku a vdova, túži po dobrodružstve, ľudskom prepojení a sexe. Dobrom sexe. Keď jej manžel žil, dával jej niečo, čo pripomínalo život, ale dobrý sex nikdy nebol v ponuke. Teraz má plán: do hotelovej izby si najme mladého sexuálneho pracovníka menom Leo Grande. (Forum Film SK)

dO_od

// Emma Thompson přezkoumává svůj život v extrémně milé, vtipné a odvážné komedii o tom, že věk je jenom číslo. Letos jsem moc sympatičtějších konverzaček neviděl. 8/10 ()

verbal

Zteřelé poštěváky sobě. Celou hrací dobu jsem pro zachování seksuálního zdraví urputně vypínal veškerou představivost diverzními myšlenkami na zhnisané opruzeniny a srací porno, přičemž se vroucně modlil, aby některá tabu prostě zůstala raději na věky tabuizovaná. Bylo mi to však hovno platné, protože ty dvě peklotyčné krasavice v nejlepších letech (scénáristka a režisérka, jen si je vygůglete), na mě po hodině a půl prázdně přitroublých a velmi rádoby šokantních mindrácích zoufale nemrdaných popřechodových machen alá Žena a život stejně ten fulfrontál stoleté Emy, která bývala odporný babochlap už před třiceti lety a třiceti kily, naprudko vybalily. Teď nebudu mít minimálně měsíc chuť na řízek a kdo ví, kdy dostanu z patra tu fantomovou pachuť žluklé makrely a z nosu pach kočkami prochcaného koberce. Že jsem si, já kokot, raději nepustil nějakou reportáž z masového hrobu nebo něco o bércových vředech! Ta džigoloteřina je zjevně někdy dost ohavné povolání, možná i horší než třeba nemocniční uklízeč biologického odpadu, snad poprvé spatřuji drobné pozitivum migrace ze severní Afriky, protože někdo to holt dělat musí, a mnohokrát jsem byl na egyptských či tuniských plážích, plných samostatně seksuálně cestujících aseksuálních Em a jiných tlustých starých Němek, svědkem toho, že ti kluci, důkladně otrkaní kulturně tradičním drobným hospodářských zvířectvem, se za trochu vydržování neštítí opravdu ničeho. Doufám, že ten Ir jako poleno dostal za to hrabání se v Emině kafilérii aspoň pořádné příplatky. Každopádně krom všeho toho brutálního vizuálního teroru na hranici snesitelnosti se navíc jedná o nudnou snůšku náhodně losovaných emancipačních a surreálních pičožvástů, a je přinejmenším úsměvné, jaxe tu do toho některé cílové hospodyňky a gejové dokázali hezky položit tvrdíc, jak je to realistické a ze života. Jo, možná z Rytmu života. Nicméně bezvýhradně souhlasím, že každá žena by měla milovat své tělo a být na něj hrdá! Akorát některé by jej rozhodně neměly nikomu ukazovat! NIKDY!!! ()

Malarkey

Je tomu už pár měsíců, kdy jsem na tento film narazil a hned na první dobrou mě zaujal námět. Postava, kterou tu hraje Emma Thompson v životě nezažila orgasmus a po smrti jejího manžela si objedná gigola, který by jí ho měl v jejich letech zajistit. No? Proč ne. Mohla by to být sranda. Nakonec je to tu ale víc vážnější, příběhové a dialogové, než by mě vůbec napadlo. Vlastně je to dialogovka jak vyšitá, k tomu vysloveně povedená. ()

Fr

„SEPSALA JSEM SI SEZNAM VĚCÍ, KTERÉ BYCH CHTĚLA VYZKOUŠET…“   Konverzačka na choulostivý téma… Já tyhle ukecaný filmy, odehrávající se v jedný místnosti, miluju! Škoda, že je to druhý setkání kapku delší… páč, když se zvolí správný téma, tak nejen že si ti dva evidentně mají co říct, ale taky se na to skvěle kouká. Ponaučení? Cesta ke svobodě vede přes (od chtíče) očištěnej mozek. A že sex může bejt zábava. Takže jestli tyhle věci nevíte nebo nechápete… Dal bych klidně pátou * za odvážnou Emmu Thompson. Jste skvělá!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zamrzla jsem v padesátejch letech.  2.) Jsem přeborník na menopauzu.  /// Thx za titule „leniucha“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Milé překvapení. Mám rád konverzačky odehrávající se na jednom místě se zajímavým nápadem, zajímavými úvahami i dialogy a s příjemnými herci. Film o sexu, rozkoši, sebepřijetí a lidského spojení. Emma Thompson má 55 let, je vdovou, za svůj život měla jen svého manžela a ten v posteli stál za hovno, tak se rozhodne si objednat pánský escort, aby zažila vzrůšo, které v mládí promrhala.  Emma hraje skvěle a bavilo mě sledovat i poslouchat její minulost i problémy, Daryl McCormack v roli pánského escortu sebevědomý, příjemný, velmi empatický, inteligentní a zábavný a opět se zajímavou minulostí. Dva netradiční páry v odlišném věku v nečekané situaci. Při správné náladě se dá do filmu příjemně zažrat. Film obsahuje i typický černosuchý Britský humor. 7.5/10. ()

Djoker

Respekt za odvahu jít doslova s kůží na trh. Osobně však nevidím nic špatného na tom, že do světa filmu divák občas uniká také s touhou vidět mnohdy až nereálná ženská i mužská těla, takže se k nadšenému aplausu ve stoje nepřipojím. Thompson chtěla ukázat realitu a připomenout existenci staršího zboží na trhu, ale co si budeme povídat, po menopauze už to zkrátka není ono. Navíc zrovna na Thompson nebyl moc pěkný pohled ani zamlada. ()

Sarkastic

„Možná tě překvapím.“ - „To se stává málokdy. Ráda věci důkladně plánuju, popravdě hlavně proto, aby mě nic nezaskočilo.“ - „Fajn, ale i tak věřím, že tě dokážu překvapit.“ A v tom se Leo nemýlil…Chytlo mě to hned. Ten kontrast sebevědomého, ve své profesi protřelého společníka a roztomile nervózní bývalé učitelky bez sebevědomí, bojující s otázkou etiky, studem, mindráky a paradoxně nedostatkem zkušeností. Líbilo se mi, jak se plynule střídaly vážné a vtipné momenty, aniž by v tom byla křeč. Postupné poznávání, svěřování se vedoucí ke konfliktu, nepochopení…Je pravda, že divákovy sympatie k postavám projdou zkouškou (Leovo vypadnutí z role, Nancy předvádějící to, co u žen bytostně nesnáším), ono „přiznání“ učitelky bylo malinko na hraně uvěřitelnosti, ale scénář spolu s výkony herců (především skvělé Emmy) to ustály. A najednou je tu poslední záběr…a vy se musíte zatvářit podobně jako hlavní hrdinka. Výborná konverzačka, kde se toho možná vyřeší až příliš, ale to jí neubírá na kvalitě ani vtipnosti, za mě silné 4*. ()

Botič

Série malých předeher plná syrových výkonů a překvapivých podnětů k zamyšlení. Žádné přehánění, žádné přetahování, sice taky žádný pořádný orgamus, ale rozhodně příjemné pohlazení. ()

Xmilden

Nikdy mě k srdci tyhle konverzečky o dvou postavách nepřirostly k srdci, nicméně to jakým způsobem se dokázala Emma Thompson vymanit ze škatulky cudných herečkech zaslouží obrovský respekt. Dlouho jsem očekával, že se zde bude o sexu spíše povídat. 60% ()

Disk

Vynikající snímek opravdu ze života. Dokonalá britská konverzačka s dokonalou hereckou chemií Emmy Thompson a Daryla McCormacka. Navíc se tvůrcům a tvůrkyním podařilo, že divácké reakce (aspoň v mém případě) fungují přesně tak, jak byly zamýšleny. Upřímně jsem se zasmál, pak jsem trnul, pak se málem rozbrečel... Tohle dílo bude s každým rokem od premiéry jenom zrát. ()

Aky

Je totakové krotké povídání o sexu. Nijak zvlášť nevzruší, nijak zvlášť to není vtipné, nijak zvlášť ani dramatické. Nijak zvlášť to však ani ničemu nevadí. ()

misterz

Ako haló...! Kde je sever? Už sme doma? V skutočnosti sme my diváci tí, ktorí potrebujeme šťastie, aby sme sa snažili pochopiť všetky zápletky a prekvapenia tohto filmu. Nazval by som to aj konverzačkou o h....e, kde z driemot vytrhne len posledných 5 minút. Áno, vsetko speje tam kde si holá E. Thompson chyta číču pred zrkadlom - inak klobúk dole, veľká odvaha. A bola to vlastne ona? V každom prípade úplne stačí, keď si pustíte týchto posledných 5 minút a získate tým čistú esenciu filmu, nič vám neujde. Na hranici odpadu. 30/100 ()

Goldbeater

Aniž bych si o filmu předem cokoliv zjišťoval, šel jsem do něj s očekáváním poměrně konvenčního britcomu, a tak mě překvapilo, o jak komorní, dialogově bohatou a herecky exponovanou konverzačku nakonec šlo. A k tomu vtipnou, podnětnou, vtahující a odvážnou, i když chvílemi možná trochu moc doslovnou (což tu až tak moc nevadí, naštěstí). Jen teda ten, kdo vymýšlel nesmyslný český distribuční titul „Hodně štěstí, pane Veliký“, asi trpí nějakými komplexy - kvůli tomu debilnímu názvu jsem to málem přeskočil v programu. [KVIFF 2022] ()

Anderton

Jedno z príjemných prekvapení minuloročnej ponuky našich kín (aspoň podľa ohlasov) je citlivo nakrútená dramedy s výbornými hercami a netradičnou témou. Avšak iba máločo ma vo filme prekvapilo, išlo sa v podstate v jedinej možnej stope, akú príbeh ponúkal a nakoniec je to asi dobre. Nevýhoda je v tom, že ak by ste urobili experiment, pozreli si film bez zvuku a sami doplňovali, o čom sa asi tak postavy rozprávajú, tak by ste sa zrejme častokrát trafili. ()

Dzeyna

Emmu jsem teda nahou vidět nepotřebovala, nicméně celkově je to pro mě velké překvapení. Nečekala jsem takovou hloubku a tolik emocí. A Daryla bych na stará kolena brala také. ()

silentname

Takéto konverzačky mám rád. Je to ten typ filmov, kde sa pod povrchom nachádza zaujímavý príbeh, ktorý stojí za to vidieť. Dobre napísané dialógy a atmosféra sa počas jednotlivých stretnutí neustále mení a vyvíja. Ale s tým všetkým by som povedal, že predstava sledovať "Good Luck To You, Leo Grande" v kine by bolo asi zvláštne. Toto sú filmy, ktoré si človek asi lepšie pozrie sám alebo vo dvojici na gauči, než byť v sále plných ľudí a premýšľať čo sa asi odohráva v ich hlavách sledujúc tento film. Neviem... asi by som sa cítil zvláštne. Vo filme sú dobré myšlienky, obaja naši hrdinovia sú zaujímaví, obaja majú svoje problémy a dokážu sa nejakým spôsobom dopĺňať. A kým pre Nancy sa to všetko začne postupne stávať viac a viac osobným, Leo sa snaží neustále neprekračovať určité hranice, kde by sa to posunulo do osobnej roviny. Nikto nechce hovoriť o súkromí príliš veľa a sú určité veci, o ktorých sa nerozpráva jednoducho. Pretože si človek musí siahnuť na dno svojej duše. Tempo filmu je skvelé. Ani som sa nenazdal a ocitli sme sa na konci, humor funguje, no rovnako aj dramatické momentky sú silne spracované. A vo finále som mal úprimne pocit, že všetko do seba zapadlo. Toto je jeden z filmov, ktorý si asi nejaký čas v hlave nechám a možno aj v budúcnosti sa k nemu niekedy vrátim. Dobré konverzačky ma vždy potešia a toto nie je výnimkou. Občas sa nejaká scénka síce nepodarí úplne na 100% alebo začnú tvorcovia trošku moc tlačiť na niektoré scénky, ale nijakým spôsobom to pre mňa film nekazí. Za mňa skvelý film, ktorý odporúčam vidieť. Ale ideálne asi doma. Hodnotenie: A- ()

Slarque

Příjemná konverzačka pro dva herce v jednom pokoji. Režisérka se docela snaží, aby se v obraze pořád něco dělo a divák se nenudil. Oba herci jsou tak dobří, jak to film vyžaduje. Samozřejmě, k práci skutečných sexuálních pracovníků to má asi stejně blízko jako Pretty Woman, což by u komedie nevadilo. Ale připadalo mi to dost neupřímné u pasáží, kde se film snažil o skutečné drama (70%). ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů