Veľa šťastia, pán Veľký

• Česko Hodně štěstí, pane Veliký (viac)
Veľká Británia, 2022, 97 min (Alternatívna 93 min)

Nancy, učiteľka na dôchodku a vdova, túži po dobrodružstve, ľudskom prepojení a sexe. Dobrom sexe. Keď jej manžel žil, dával jej niečo, čo pripomínalo život, ale dobrý sex nikdy nebol v ponuke. Teraz má plán: do hotelovej izby si najme mladého sexuálneho pracovníka menom Leo Grande. (Forum Film SK)

Agatha

Inspirující pro všechny zabržděné, zamrzlé nebo uvízlé. Kloubouk dolů za odvahu obou herců, hlavně Emmy Thompson. Byli vážně skvělí. Scénář byl vypilovaný do vytříbenosti, žádná rychlokvaška. Mělo to přesah a hloubku a přitom to vyznělo autenticky. Bavilo mě to od začátku do konce a přál jsem si, aby to neskončilo. ()

octopuska

Perfektní konverzačka ze života, kterou zažije nejedna žena i nejeden chlap. Artová záležitost se skvělým scénářem a ještě skvělejšími hereckými výkony. Fešný panáček Čoko nalívá do žil zralé, vyhořelé a zklamané ženě životem mladou krev, energii, odvahu a nový smysl života. Ale hlavně konečně poprvé v životě poznat pořádnou šukačku se vším všudy. Když 40 let snášíte pětiminutového misionáře s hraným orgáčem, tak to stokrát nic umoří i vola. Naštěstí život přináší většinou možnost další šance a je třeba ji využít, třeba v podobě placeného, sexuálního společníka z čeledi Pan Veliký....Smekám před Emmou a její odvahou se plně odhalit i ve zralém věku a dodat ženám odvahu se mít ráda i nedokonalá, přirozená. Není třeba plastu na to vypadat dobře, Emma je stále krásná žena. Kdo má povrchní oko a slabost pro tuny silikonu, botoxu a kolagenu, doporučuji spíše jiný žánr. Tady se kope za přirozenost, takže samozvaný expert na krásu může utrpět doživotní trauma, že Emma nemá kozy na čele a v obličeji nevypadá, jak přežranej sysel s ochrnutou mimikou. Viděno ve Scale a na konci odměněno zaslouženým potleskem. ()

Danikaa

Odvážny film, dobré dialógy. Naozaj úžasná a odvážna Emma Thompson, klobúk dole. Ukázať sa v plnej kráse práve v dnešnej dobe plastík, botoxov a silikónov, to chce guráž. Svoju postavu hrala absolútne prirodzene, akurát mi tam nesedel ten mladý muž z eskortnej služby. Mohla si vyžiadať niekoho staršieho, nie mladíka, ktorý by mohol byť jej vnukom. Hoci Darylovi McCormackovi nemám čo vytknúť. Len tam bol príliš veľký vekový rozdiel, pôsobilo to na mňa dosť rušivo. ()

verbal

Zteřelé poštěváky sobě. Celou hrací dobu jsem pro zachování seksuálního zdraví urputně vypínal veškerou představivost diverzními myšlenkami na zhnisané opruzeniny a srací porno, přičemž se vroucně modlil, aby některá tabu prostě zůstala raději na věky tabuizovaná. Bylo mi to však hovno platné, protože ty dvě peklotyčné krasavice v nejlepších letech (scénáristka a režisérka, jen si je vygůglete), na mě po hodině a půl prázdně přitroublých a velmi rádoby šokantních mindrácích zoufale nemrdaných popřechodových machen alá Žena a život stejně ten fulfrontál stoleté Emy, která bývala odporný babochlap už před třiceti lety a třiceti kily, naprudko vybalily. Teď nebudu mít minimálně měsíc chuť na řízek a kdo ví, kdy dostanu z patra tu fantomovou pachuť žluklé makrely a z nosu pach kočkami prochcaného koberce. Že jsem si, já kokot, raději nepustil nějakou reportáž z masového hrobu nebo něco o bércových vředech! Ta džigoloteřina je zjevně někdy dost ohavné povolání, možná i horší než třeba nemocniční uklízeč biologického odpadu, snad poprvé spatřuji drobné pozitivum migrace ze severní Afriky, protože někdo to holt dělat musí, a mnohokrát jsem byl na egyptských či tuniských plážích, plných samostatně seksuálně cestujících aseksuálních Em a jiných tlustých starých Němek, svědkem toho, že ti kluci, důkladně otrkaní kulturně tradičním drobným hospodářských zvířectvem, se za trochu vydržování neštítí opravdu ničeho. Doufám, že ten Ir jako poleno dostal za to hrabání se v Emině kafilérii aspoň pořádné příplatky. Každopádně krom všeho toho brutálního vizuálního teroru na hranici snesitelnosti se navíc jedná o nudnou snůšku náhodně losovaných emancipačních a surreálních pičožvástů, a je přinejmenším úsměvné, jaxe tu do toho některé cílové hospodyňky a gejové dokázali hezky položit tvrdíc, jak je to realistické a ze života. Jo, možná z Rytmu života. Nicméně bezvýhradně souhlasím, že každá žena by měla milovat své tělo a být na něj hrdá! Akorát některé by jej rozhodně neměly nikomu ukazovat! NIKDY!!! ()

BoredSeal

Příjemná konverzačka, která funguje, pokud se postavy baví o vztahu k sexu a generačních zkušenostech. Autorům bohužel rovina objevování vlastní sexuality u starší ženy zvalchované konzervativním životem nestačila a přidávají od třetí kapitoly šťourání se v bolesti z rodinných vztahů, které bohužel jedou v ověřených kolejích a táhnou film k průměru i přes rebelský závěr. ()

• V postelové scéně, když Leo Grande (Daryl McCormack) sundává Nancy (Emma Thompson) bílé krajkové kalhotky, tak je vidět, že pod nimi má ještě tělové kalhotky. (MMXIII)
  • Natáčení začalo 8. března 2021 a skončilo 20. dubna 2021. Místa natáčení zahrnovala Londýn a Norwich. (Detektiv-2)
  • Nahé tělo ve filmu skutečně patří Emmě Thompson (Nancy), nejedná se o žádný CGI trick nebo dubléra. Emma otevřeně prohlásila, že se tím snaží zažehnout jiskru v boji proti nereálným představám o ženském těle ve filmovém průmyslu. (sh3riff)

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů