Vyšetřovatelé zjišťují, jestli mohla společnost Boeing částečně zavinit dvě letecké katastrofy během pár měsíců tím, že jí šlo spíš o zisk než o bezpečnost. (Netflix)

UhLee

(7/10). Tento dokument na Netflixu krásně reflektuje dnešní trend, kterým se svět ubírá. Týká se to i velkých společností jako je je Boeing. Firma si zakládala už od založení na vysoké bezpečnosti a kvalitě. Bohužel se obávala konkurence a svoje prestižní vlastnosti vyměnila za rychlost a kvantitu. Tyto vlastnosti jsou v dnešním byrokratickém světě možná na prvním místě, ale to neznamená, že by do těchto vod měly sklouznout všechny společnosti. Potom toho můžou litovat a v takovém businessu už není prostor na chyby. Je mi nesmírně líto rodin, které byly obětí těchto Her o Oblaka a zaplatili tím cenu nejvyšší. Dokument byl poutavý, šokující a drsný. Přesně tyhle vlastnosti bych o takového typu dokumentu očekával. ()

viperDavid

Celkem se mi líbí, že americká společnost natočí dokument o jiné americké gigantické společnosti v nelichotivém pohledu. Ale je fakt, že Boeingu nevěřím sám ani slovo. Nastoupit do jejich "nového" letadla je jako hrát ruskou ruletu. Bohužel aniž by to dokument nějak zlehčouval, přišlo o život více než 300 lidí a Boing si létá dál. ()

elanius

(24/2022) / Znovu dokuNetflix a znovu trefa do čierneho. Dokument približuje dve tragédie lietadiel Boeing 737MAX z pohľadu technického, byrokratického a morálneho. Nevadili mi výpovede bývalých zamestnancov firmy, podľa mňa len dotvárali celkový obraz a ukázali ako morálne dokáže klesnúť jedna spoločnosť. Silné memento, ktoré snáď poslúži ako výstraha do budúcnosti. (7/10) ()

Marze

Dokumentarni serial Letecke katastrofy pro me nasadil tak vysokou latku,ze tento me zklamal. Prvni pulka je dramaturgicky slaba a rozplizla, malo sevrena.Pak se tema zmeni a dozvite se neco o nesmyslne kapitole globalni letecke historie. Nektere myslenky jsou zdrave provokativni. Zaver se venuje letadlum Boeingu Max s vadnym systemem ,ktery je posilal ke dnu. Ukazuje to dve veci. Kazdy korporat ma stejne vlastnosti jako psychopat, neboli porucha osobnosti. A management jiz ve firmach nepracuje tricet let jako driv, ale vznikly specializovane profese na burze, ktere firmy sleduji az skoro jestli maji na zachodech toaletni papir. Pak klesnou akcie a management je se zlatymi padaky vyhozen. Proto zemreli pasazeri. Celkove je format proste nudny - mluvici hlava, klip, graf, mluvici hlava, klip, diagram. Pro trpelive ale funguje kumulativni ucinek. ()

klukluka

Není to špatný dokument, odsýpá, je komplexní a bylo mi sympatický, že si tu kritici poměrů ve společnosti Boeing nebrali žádné servítky. Já ale zpravidla na dokumentech oceňuji investigaci, což v tomto případě nebylo třeba. Tvůrcům stačilo opsat realitu, oslovit odborné novináře, kteří se zabývali tématem dvou krátce po sobě následujících havárií a onou pověstnou třešínkou na dortu se pro film stal přímý předseda vyšetřovací komise, který verbálně rozcupoval management Boeingu na milion malých kousíčků. Jestli před ním nepochopili, že mají na rukou krev, tak po jeho proslovu nepochybně ano. ()