Manipulátoři

• Veľká Británia The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman
Veľká Británia, 2022, 2 h 10 min (Minutáž: 30–51 min)

V tomhle znepokojujícím dokumentárním seriálu se krutý podvodník vydává za britského špiona, manipuluje se svými oběťmi, okrádá je a zanechává za sebou rozvrácené rodiny. (Netflix)

Dobry_clovek

Naprosto neuveritelny pribeh. Celou dobu jsem premyslel zda je to skutecne pravda, nebo si to jen vymyslel nejaky sileny scenarista. Na rozdil od ostatnich tady se nechci nevysmivat obetem a povazovat je za hloupe. Jedna se totiz o vzorovou manipulaci psychopaticke osobnosti, ktere dokazou podlehnout i lide s nadprumernym IQ. Jen nam, kteri to sledujeme jako nezucastneni divaci, to muze pripadat naprosto silene. ()

EvilPhoEniX

Netflix a další parádní True Crime, který stojí za Váš čas, především pokud se Vám líbil Podvodník z Tinderu.Ve 2 hodinách sledujeme podvodníka, mistra v manipulaci, který si hraje na Britského špióna a zanechává za sebou zničené rodiny a okradené lidi.Záporák je opravdu psychopat silného rázu, který je velmi inteligentní, má vše promyšlené dopředu na milimetr přesně, chodící duch, který využívá svůj skill naplno. Dokument je rozdělen na 3 díly a všechny příběhy lidí v něm odvyprávěné stojí za pozornost. Hodně mě bavil děda, který si na staré kolena zahrál na Špióna a šlo mu to parádně. Chvilemi je dokument opět matoucí, střídá se mezi postavami a příběhy docela často a zorientovat se v tom je náročnější, ale člověk si zvykne. Má to tempo, gradaci i dobře dávkované informace a nejvíce šokující je opět fakt, jak Justiční systém je na tohle téměř bezmocný.Tohle Netflixu jde skvěle. 7.5/10. ()

jedna_vrana

Zdá sa vám nemožné, že vás niekto takto zmanipuluje? Áno, neuveriteľné. Ale mnoho národov sveta, kultových prívržencov či sledovateľov reklám, schránkových letákov a kupcov podomových predajcov podľahlo ich sladkým rečiam  a jednoducho uverilo. Môžeme sa na tom smiať, ale aj v našich rodinách máme ľudí, ktorých pravidelne ukecajú na nejaký šmejdový produkt. Lebo ONI perfektne ovládajú spôsoby manipulácie. Aj keď to nebol najlepší krimi dokument, stojí za to pozrieť si ho kvôli vytrvalosti otca Sarah. Mätúci je preklad „Manipulátori“, keďže manipulátor bol len jeden. ()

MFloyd

Skvěle udělaný, nadprůměrný dokument... ne, Don´t fuck with cats je stále neporaženo. Tady nejde o žádné vraždy, masakry, ale čistě o manipulaci. Hlavně sestřih, který se stále pohybuje po časové ose, je geniální a v jedné chvíli jsem si říkal "to už je konec, super" a najednou přišlo "a jo, ona je tady ještě tahle osa"... a zároveň jde o jeden z dokumentů, u kterých budou někteří Pepíci vykřikovat "když jsou blbí, můžou si za to sami!" - jak to napsal Warhorr, tak s tím naprosto souhlasím. Ono stačí, když Vám je někdo sympatický a začnete se s ním přátelit... pak už těžko budete na každou jeho větu koukat "nelže mi náhodou?" Je to prostě šílený manipulátor a nejde podle mě o to, co mají lidé v hlavě, ale v jaké jsou zrovna situaci, kde žijou a jaká je nálada v jejich okolí, jaké měli dětství, jsou zrovna zranitelný, po rozchodu... milion možností, které opravdu u telky asi nepobereme. Navíc, vy už z dokumentu víte, že podváděl, já jsem třeba o tom člověku předtím neslyšel a rozhodně mi dle fotek a telefonátů nepřišel jako podvodník. Ale třeba tu jsou i lidi, co je žádný člověk nikdy nezklamal a okamžitě odhalili, že je někdo jen tahá za nos :) ()

bariofinno

Nechci komentovat seriál, ale komentáře některých uživatelů zde, kteří o obětech píší, že jsou hlupáci a tak podobně. Je tak jednoduché kritizovat ostatní v situaci, která je absolutně netypická a nikdo z vás nic podobného nezažil. Místo empatie a soucitu odsuzujete. Já sama jsem v podobné situaci taky nikdy nebyla, ale jednu z obětí znám osobně, a rozhodně to nejsou žádní hlupáci nebo špatní lidé. Jen měli smůlu, že někdo využil jejich dobroty a naivity mládí. ()