Tři ženy se snaží najít svoje místo na elitní americké univerzitě staré jako země sama. Černošská studentka prvního ročníku – která tvrdí, že ji pronásledují duchové z minulosti školy – se stane terčem anonymních rasistických útoků a naše hrdinky musí poznat, kde se skrývá skutečná hrozba. (Prime Video)

B3n odpad!

Rasistický nezmysel. Je tam aj niečo duchárskeho, ale úplne zabité woke nezmyslami. Ale ak má niekto silnú potrebu cítiť sa vinný za veci, ktoré neurobil, ktoré sa udiali 300 rokov pred jeho narodením, ktoré ani nepodporuje, tak toto je film presne preňho. Ako hovorí 45 "Everything woke turns to sh*t" ()

J*A*S*M

Rasisistická sekce ČSFD Profesorce patrně naloží víc, než by si zasloužila (protože to bezesporu je agenda-driven film), ale ani za mne teda žádná sláva. Poselství i řemeslo fajn, chválu z festivalů víceméně chápu, ale strašně tomu chybí nějaké to "maso", které by ušlechtilý záměr přetavilo v divácky fungující žánrovku. Get Out udělalo svého času něco podobného a mnohem zábavněji, aniž by působilo takhle ufňukaně. ()

*CARNIFEX*

Zbytočná vsuvka v podobe rasistickej otázky ma nijak nezaujala, nakoľko bola viac nevýrazná, akoby si človek prial. Nerozumiem tomu, prečo sa uberať týmto smerom a potom to spraviť "ledabolo" bez potrebnej myšlienkovej agresie. Snímky s rasistickým podtónom musia mať ďaleko väčšie grády, pričom všetky filmy tohto druhu vedia (musia vedieť!) buď nasrať, alebo sentimentálne zasiahnuť. Táto pičovina nedokáže ani jedno, ani druhé, pričom ako horor je tento počin asi tak funkčný, ako tretia dávka proti Covidu. ()

M.i.k.e

trošku jsem doufal, že Master bude něco ve stylu nedávné amazoňácké pecky Them a to bohužel není. Je to sice zase víc psychologické drama motající se okolo rasismu než horor, ale tempo je hodně pomalé a přiznávám, že ke konci mi nebylo úplně jasné co tím tvůrci vlastně chtěli říct. Pár dobrých atmosferických momentů to úplně nezachrání...60% ()

xxmurphyxx odpad!

Rasistická sračka bez nápadu s debilnými postavami, plochá ako hrudník Paris Hilton vsádzajúca na utláčané čierne postavy vo svete plnom bezcitných hnusných a privilegovaných rasistických belochov, čo jej podľa autorov musí automaticky zaručiť pochvalné ódy z festivalov a hipsterských zrazov zauhrovaných blmlgbtiaq+- homotransbinarinebinarilesbopedonegromixedneviemčoešte panicov, paniciek a panicovatiek a kdejakých iných dúhou osvietených mentálnych akrobatov, inak budete označení za homofóbov, xenofóbov, xenonfóbou, Xenafóbov, fašistov, dezolátov a neviem akých ďalších jóbov. Keby tu boli všetky postavy biele, ani pes po tom neštekne. Keby tu boli hlavné postavy biele v ghette plnom pričmudlíkov, tak sa znova rozbíjajú výklady v celej Amerike a kľakajú si už aj Eskimáci. Na piču film bude vždy len na piču film a nepomôže mu ani kamión čiernej. ()

• Natáčalo sa na Vassar College v New Yorku. (Pat.Ko)