Příběh filmu na motivy divadelní hry Dela Shorese nás zavádí do Texasu na nevelký ranč, kde zrovna umírá jeho majitel. Blížící se smrt je také důvodem, proč sem přijíždí jeho děti. Ovšem cílem jejich cesty není rozloučení se s otcem, ale pátrání po jeho závěti. Máme tak možnost sledovat jejich dosti složité osudy. Pomůže jim toto rodinné shledání urovnat jejich životy? Probudí v nich otcova smrt lásku k vlastní rodině? A co je vlastně v té ztracené poslední vůli? (Šimpy)

kobejn

Milej film, místy dost vtipnej, obzvlášť tadle hláška mě pobavila: B. Bridges málem načapá svou ženu a J.Reinholda spolu poté, co se ti dva sblíží. Když vejde, tak řekne: Takže, kohopak tu máme? a teď cituju: "Hippie and a Hippo". Very funny line! Dobře to natočil bejvalej Lynčův švagr, proto taky ten malej džouk s Eraser Head na tílku J.Reinholda, Fisku ty starej mazale! ;) ()

kleopatra

Tahle komedie mě kdysi dávno uprostřed noci probrala z mrákot, vlastně za to mohla klátivá postava Judge Reinholda, který hrál v Policajtovi z Beverly Hills toho miloučkýho policajtíka Rosewooda. Tady byl k nepoznání - rocker v černym, s dlouhýma vlasama a čelenou s lebkama, kterého si jakožto flastr na uvadání přitáhla hipina Beverly D´Angelo do svého rodného domu, kde spolu s dalšími sourozenci nervózně hledali závěť, zatimco táta ještě dejchal. A byl to právě rocker Harmony, kdo jako tichá voda omílající břehy všechny ty lačnivce svým bohorovným klidem a laskavostí zasáhl. Moooc fajn noční překvápko. ()

Aky

Je to vždycky poznat a téměř vždycky je to ku prospěchu, když film vznikne na základě divadelní hry. I zde má příběh hlubší ponor, než bývá obvyklé u prostých filmových scénářů, dialogy jsou vypilované za léta repríz, všechno je ozkoušené reakcemi diváků. Veskrze povedené drama o rodinných vztazích v celém jejich řezu - od lehkých fórků a vzpomínek na dětské zážtky po utrpěné šrámy, které se nikdy nezahojí. ()

Martin741

Sympaticka komedia od rezisera Jacka Fiska. Beverly D´Angelo /Blazniva Dovolena 1983, Vanocni Prazdniny 1989/ bola na uroivni a stale krasna, hoci teda nevie hrat, plus k tomu aj dobry herec Keith Carradine /Emperor of the North, Thieves Like Us/ a sympatak Judge Reinhold /seria Policajt z Beverly Hills/. Dialogy na urovni, kulisy priemernme, ale dost scen sa odohrava aj vonku : 70 % ()