Marika Gombitová: Chlapci v pasci

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Československo, 1986, 3 min

MM_Ramone

Pieseň "Chlapci v pasci" je v poradí piata skladba zo šiesteho radového štúdiového sólového albumu slovenskej speváčky Mariky Gombitovej. Album nesie názov "Voľné miesto v srdci". Vyšiel v roku 1986 pod značkou vydavateľstva Opus. Autormi piesne "Chlapci v pasci" sú Marika Gombitová a textár Kamil Peteraj. Bol ku nej vyprodukovaný aj oficiálny videoklip. Je to taký ten typický, lacný, štúdiový trianglovský klip, aké sa točili v slovenskej televízii v priebehu osemdesiatych rokov minulého storočia. Marika Gombitová s príšerným účesom, v otrasnom kostýme a nezmyselnej bielej kravate, sedí v tej dobe v modernom kresle, a tým svojim vtieravým mrnčavým hlasom spieva túto popovú pieseň. Do toho sú pridané prestrihy na socialistickú mládež zmietajúcu sa v rytme disca. * ()

Honza__St.

V základě prostě pódiovka z Trianglu, ale rozhodně udělaná víc než dobře. Dekorace nejsou jen běžné pódium s logem na zdi, ale je to taková netradičně improvizovaná diskotéka. A komparz taky pořádně "řádí", zejména Eva z Discopříběhu. Já bych si určitě dokázal představit lepší exteriérový klip, ale od toho byl spíš bratislavský TKM, bratislavská Pionýrská vlaštovka, nebo střídavě v rámci obou dvou vznikající 5xP (resp. Hitšaráda, pražská Pionýrská vlaštovka, Aktuality, to lepší z Telegramiády,...). A samozřejmě si taky dovedu představit, jak by šlo natočit pořádný klip s Marikou už po nehodě - asi stejně jako venku se Stevie Wonderem. Na to taky nemůžem zapomenout, že natočit klip na stejné úrovni jako v případě Michaela Jacksona a Madonny, to s člověkem na vozíčku prostě nejde. O písni se snad ani nejde bavit, jeden z největších Maričiných hitů, byť to není žádné Vyznanie ani Koloseum ale čistokrevná diskotékovka, tak se plným právem zařadila po bok těch výše jmenovaných. A já osobně ji mám možná ještě radši. ()