Američan, hudební skladatel žijící v britském městečku, spáchá sebevraždu, nebo to tak aspoň vypadá! Jeho krajan - reportér John Madison, který zrovna ve městě tráví dovolenou, se nabídne dopravit pozůstalým domů do vlasti pár osobních věcí zesnulého a zjistit podrobnosti o úmrtí. Jak se tak na místě neštěstí vyptává přátel ze skladatelova okolí, jisté detaily hudebníkovy údajné sebevraždy a chování některých lidí se mu zdají víc než jen podivné. (dopitak)

dopitak

Trochu netradiční detektivka, zato z tradičního anglického maloměstského prostředí. A to si dám líbit všude a jakkoliv, i kdyby to bylo ve filmu o tom, jak v textilní továrně průmyslově vyrábí špulky na nitě. Můj v pořadí šestý film od Pollocka. ()

Kenneth

Do města, kde zemřel nadějný pianista, přijede téměř na otočku novinář. Když začne mít podezření, že to nemusela být sebevražda, jak tvrdí oficiální verze, zůstane tam neplánovaně na delší dobu a hraje si na amatérského detektiva. Jedná se o celkem běžnou detektivku, na druhou stranu se jí nedalo téměř co vytknout. ()