John je trochu lenivý, proto jen občas jezdí po New Yorku jako taxikář. Když veze namyšlenou slečnu na letiště, rozhněvá se, a tak ji nechá v taxíku na mostě a klíče zahodí do řeky. Spolu s kamarádem Russellem, kterého práce učitele angličtiny taky moc nebaví, se přihlásí do armády. Jack svým svérázným humorem způsobuje při výcviku sobě i ostatním problémy. Při jedné z mnoha vylomenin oba kamarádi zatknou v roli vojenské policie dvě pěkné dívky, s kterými se sblíží. Na prohlídce před závěrečnými zkouškami určí generál jednotku, která má v Itálii představit nové bojové vozidlo americké armády. Není to tank, ale špičkovou technikou vybavený pancéřový mikrobus se silnými zbraněmi. Jack a Russell se s ním vydají do Alp, kde se chtějí setkat se svými slečnami. Kapitán se s jednotkou vydá za nimi, protože si myslí, že John a Russell jsou špióni, kteří utekli s bojovým vozidlem do Československa. (oficiálny text distribútora)

F.W.Colqhoun

V návaznosti na zprávy o nečekaném odchodu Harolda Ramise jsem si chtěl osvěžit paměť, o koho vlastně šlo. Neměl jsem ale asi šťastnou ruku. Dobro tohoto filmu lze shrnout jen několika málo slovy: Bill Murray, dechberoucí půvab Sean Young a kozičky manželky Dennise Quaida PJ Soles. Štiplavé improvizace živí hlavně Murray a o zábavu je v takovém případě postaráno. Sean Young je prostě překrásná (a nic na tom nemění její pověst bezbřehé krávy) a v kozičkách PJ si neopomene vymáchat hubu ani ústřední komik (zatímco se manželka Dennise Quaida musí dle notiček jen poslušně smát). Storku o četě outsiderů to ale táhne trochu dýchavičně. Satira, která by filmem o buzerplacu být prostě měla, aby nebyl směšná jinak než nezáměrně, tu sice znát je, ale ne dost, aby film zároveň nepůsobil jako náborové video (což si zelení pánové uvědomovali, když produkci tak mohutně podporovali). Finální invaze do Československa je nejen špatně natočená, představuje ale také zenit nudy, což je škoda o to víc, že se měo jednat o klimax. Přesný průměr. ()

kaylin

Asi každý film, který se nějakým způsobem naváží do armády, mi přijde zajímavý, ale je pravda, že tahle komedie mě nijak nedostala. Bill Murray i Harold Ramis jsou tu fajn, ale celkové ladění prostě není takové, aby mě to odrovnalo. Několik vtipných scén a hlásek tu skutečně je, ale zase tolik jich není, ale zároveň je vidět, že to není komedie blbá. ()

DocBrown

Neuvěřitelné, jakou kravinu dokázal Reitman natočit těsně před kultovním Ghostbusters s takovou sestavou. Scénář je až na začátek mizerný a s takovými dialogy to nedokáže zachránit ani Murray. Reitman si možná vzpomněl na své československé kořeny, ale "návštěva" Československa je pojata s tradiční americkou ignorancí, takže tam ani žádného čecha neuvidíte. Podprůměrný divák pozná, že tohle hranice železné opony opravdu není, průměrný divák pozná, že taková továrna u nás nikde nestojí a mírně pokročilý divák pozná, že tanky rozhodně nejsou sovětské. Hlavně si na konci pěkně zasalutovat, jaký jsou američtí vojáci kabrňáci. Nakonec ale přece dávám tu druhou hvězdu za Bernsteinovu hudbu a fiktivní československé noviny Denní Informátor : Místní hoši odrazili hordu tlupu yankeejů. A odkaz jistě na Dvořáka : Čechové měli vždy pověst dobrých hudebníků vždy pověst dobrých. 35% ()

Martin741

Pise sa rok 1981 - v CSR zuri tuha normalizacia, ludia nesledovali politiku, stiahli sa do domovov, bytov, zahrad, venovali sa konickom .... no a za Atlantikom vznikali fajne filmy ako tento. Ktory sa do ceskoslovenskych kin nikdy nedostal, no zarobil na seba brutalne, doslova legendarna zlata bana. John Candy /Blazniva dovolena 1983/ sa staral o namakanu zabavu, k tomu este Bill Murray. Dalsi podceneny snimok, Film, ktory sa oplati mat , oddychovka jak sa patri  : 77 % ()

Oskar

Tohle je jedna z těch komedií, u nichž vlastně nezáleží na zápletce. Recept je jednoduchý: vezmete hrst libovolných herců, zasadíte do určitého prostředí, přihodíte Billa Murrayho a necháte ho, aby se mezi ně vmísil a suše glosoval. A on pak všechnu tu nudu koření jednou improvizovanou replikou za druhou. Kdybych měl hodnotit jen Billův autorsko-interpretační přínos, byl by to tu samý superlativ. Bohužel musím zohlednit všechny ostatní komponenty a ty mi dávají výsledek 50 % ()

• Timothy Busfield v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)