Záchranáři u protinožců

• USA The Rescuers Down Under (viac)

Chlapec Cody zachrání před pytlákem McLeachem z pasti velkou orlici. Pytlák ho unese a nutí Codyho, aby mu ukázal cestu k hnízdu, kde jsou vejce. Mezitím se o únosu dozví centrála myších záchranářů. Ta vyšle Codymu na pomoc své dva nejlepší agenty, myšky Bernarda a Bianku. McLeach pochopí, že se od chlapce nic nedozví, a proto si vymyslí malou lest. Codyho pustí a předtím mu namluví, že orlici někdo zastřelil. Hoch skutečně spěchá k orlímu hnízdu a McLeach ho sleduje. Na místě se sice objeví Bernard s Biankou, McLeach ale stihne chytit orlici do sítě a s ní i Codyho, který se ji snažil z ní vysvobodit. V McLeachově zajetí skončí i Bianca a její australský místní pomocník, myšák Jake. Naštěstí je tu ještě myšák Bernard... (TV Nova)

Fingon

70%. Poněkud netypická disneyovka - žádné písničky (Přesto je uveden Eduard Krečmar jako autor českých textů), navíc je to první sequel klasické disneyovky, který byl uveden do kin - protože ale nebyl finančně příliš úspěšný, na dlouhou dobu byl i posledním. Co se příběhu týče - Záchranáři u protinožců, jak zní český název, to už asi hovoří za vše. Snad by jen stálo za to poznamenat, že padoucha dabuje Laďa Kerndl... ()

DaViD´82

Zatímco první část oprávněně zavál čas, tak u druhého dílu, který svého času zapadl tak rychle, že ho čas ani nezaznamenal (natož aby se namáhal ho zavát), to zcela upřímně zamrzí. Jde totiž o netypicky ryze dobrodružnou disneyovku s takovým tahem na branku, že jakkoli je stopáž nemlich ta samá jako u jedničky, tak je to pocitově jednou tak kratší. Škoda, že z toho nikdy nevznikl seriál; potenciál námětu je ohromný. Ostatně ono to má o poznání blíže celovečerní verzi Rychlé roty než tomu co do té doby pouštěl Disney do kin. ()

Nin

O dost slabší než výborný první díl. Chlapec, kterého se myši vydávají zachránit, je hotový dětský Indiana Jones (jen bez charismatu), co si hraje tím způsobem, že zachraňuje zvířata a povídá si s nimi. Narází i na vzácného zlatého orla - který je jeden z mála zvířat ve filmu, co nevím proč nemluví - na něhož má zálusk zlý pytlák. Jednička byla taková fajn rychlá jízda plná nápadů a hlavně se sympatickou myší dvojicí. Ta je tu míň a (asi i proto) není ani zdaleka tak zajímavá. Jen se k nim ještě přidá jiná namachrovaná myš, co dělá super kousky a líbí se mu Bianca. Ale nějaké katarze tu vůbec nehledejte. Místo toho je příběh velmi přímočarý a jednoduchý a hlavně se zaměřuje na jakýsi situační infantilní humor, který myslím menší děti dost pobaví (není špatný), ale dospělejší diváky už nechá absolutně chladnými. (6/10) ()

CheeseFigure

Úvod bol lepší v jednotke, dvojka má ale lepšieho záporáka. Inak je to ale dejovo podobné. Zloduch unesie dieťa a naša sympatická dvojka sa ho vyberie zachrániť. Je to mierne okorenené podzápletkou o tom, ako chce Bernard požiadať Biancu o ruku, pričom mu ,,soka v láske“ robí Krokodíl Dundee. Som trochu sklamaný, že tie uväznené zvieratá mali tak málo priestoru. Čakal som, že aspoň na konci utečú a s McLeachom sa porátajú. Ale ono nič. Ako rýchlo do deja prišli, tak rýchlo z neho vymizli. Zase ale, v prípade Franka mi to vyhovuje. Liezol mi na nervy, možno by ani nevadilo, keby skončil ako kabelka. A ten orol, to čo bolo? Však ten bol obrovský, jak keby sem doplachtil z nejakého kaiju filmu. Záchranári 2 sú fajn rozprávka a súhlasím s komentárom, že je škoda, že z toho nevznikol seriál. ()

silentname

Asi nepochopím nikdy prečo je tento film tak prehliadaný. Vlastne... ani nepochopím prečo som ho až do tohto roku ešte nevidel! The Rescuers Down Under sa skoro okamžite stal jednou z mojich TOP 10 Disney filmov. Ďakujem Nostalgia Criticovi za to, že na tento film vo svojom Disneycember upozornil a skutočne musím priznať, že som si sledovanie tohto filmu veľmi veľmi užil. Bernard a Bianca sú zlatí a tento príbeh je podľa mňa lepší než predošlý z roku 1977. Animácie - fantastické, zloduch - úžasný, postavy - milé aj vtipné. Neviem čo viac povedať. Veľmi rýchlo sa tento film stal jeden z mojich naj. A určite si ho ešte v budúcnosti pozriem. :) ()

• V prvním filmu o záchranářích byl albatros jménem Orville dabován Jimem Jordanem, který zemřel dva roky před uvedením tohoto filmu. Jeho postava byla nahrazena Orvillovým bratrem Wilburem, kterého nadaboval John Candy. Jeho obsazení je odkazem na bratry Wrightovy, tvůrce prvního funkčního letadla. (..Lucas..)
  • Adam Ryen, který nadaboval Codyho, tuto postavu nadaboval také v jeho rodné norštině. (..Lucas..)
  • Jedná se o první 100% digitální celovečerní film. (..Lucas..)