Shark: The Beginning

(TV film)
  • Južná Kórea Sya-keu-deo-bi-gi-ning

Lacike

Čo napísať, aby som neopakoval to isté čo EvilPhoEniX? Vystihol to dokonale. Konečne po dlhej dobe vydarený oldschool mix žánrov, aké Kórea točila pred dvadsiatimi rokmi. Od stredoškolského prostredia plného šikany sa film veľmi rýchlo presunie do väzenia, kde sledujeme pôsobivý prerod totálneho knihomoľa v absolútneho bitkárskeho kráľa. A pôsobí to uveriteľne. Jednak sú bitky po choreografickej stránke fantastické (bezchybné nasnímanie je u Kórejcov samozrejmosť), ale aj nerdík to odohral presvedčivo, keďže používa techniku nezničiteľného boxovacieho vreca. Síce zinkasuje mnoho rán a x-krát to už vyzerá, že je po ňom, ale ako chcete poraziť boxovacie vrece, ktoré sa nikdy nevzdá? Nakoniec umorí každého vola, ktorý sa s ním pustí do bitky. Páčila sa mi aj tá hierarchia v base. Konečne som sa od Kórejcov dočkal aj poriadneho väzenského filmu, takže nemám problém privrieť oči nad tým naivným vyústením, keď sa všetci skamarátia. Jediná vec, ktorá mi chýbala bol prepracovanejší vzťah medzi nerdom a jeho mentorom. Mohli mať aj nejaké rozhovory o súkromí a ísť trochu viac do hĺbky u postáv. To by som dal nadšených 5 hviezdičiek. Ale venovali sa len tréningu. Nevadí, stále je to veľmi vydarený film, ktorý odporúčam každému fanúšikovi kvalitných bitiek. 8/10. ()

EvilPhoEniX

Jížní Korea is Back! První letošní akční nářez z Jížní Koree a je to velmi povedené. Takový mix Šikany, Vězeňského drama, Zero to Hero, Revenge a Martial Art- tedy všechny mé oblíbené subžánry v jednom! Příběh se zaměřuje na bojácného nerda, který je šikanován novým boxerem ve třídě, který ho vyloženě vyprovokuje tak, že mu vypíchne propiskou jedno oko a jde si odsedět trest do vězení pro teenagery- boxer mu následně vzkazuje, že pravé peklo začne až z vězení vyjde. Hlavní hrdina se brzy seznámí s místním vrahem ( který je mimochodem i expert na bojové umění) a prosí jej o tréning a evolve bojácného loosera v nekompromisního one punch man může začít. 80% filmu se odehrává ve vězení a je to velmi zábavné. Tréning je zde podán velmi důsledně, akce je natočená parádně, postavy jsou super, dialogy taktéž, funguje zde i drama-vztah mezi dvěma protagonisty a povedl se i záporák, takže film obstává téměř ve všech rovinách. K vyšší spokojenosti bych možná přidal ještě více akce, ale jinak super podívaná. Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 2/5, Násilí 0/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 4/5, Herci 4/5.8/10. ()