Lovci pokladov: Na hrane histórie

• Česko Lovci pokladů: Na hraně historie (viac)
Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny
USA, (2022–2023), 8 h 5 min (Minutáž: 45–51 min)

Život Jess Valenzuelovej sa obráti naruby, keď jej záhadný cudzinec prezradí stopu k starovekému pokladu. Ten môže byť spojený s jej otcom, ktorý zomrel, keď bola ešte malá. Jess má talent na riešenie rébusov, no keď sa s priateľmi vydá sledovať sériu stôp skrytých v amerických artefaktoch a pamiatkach, preverí to jej schopnosti. Čím viac sa však Jess zahĺbi do hľadania pokladu, tým viac sa ocitá v pretekoch s bohatou a nemilosrdnou rivalkou, lovkyňou pokladov. Okrem toho bude musieť spochybniť lojalitu niekoho, kto jej je veľmi blízky. Nájde Jess najväčší stratený poklad histórie a odhalí konečne pravdu o minulosti svojej rodiny? (Disney+)

Likan7

Mám Lovce pokladů rád. Oba filmy s Cagem json dobrodrnžný oddychovky. Napasovat na filmy seriál možná mohl být dobrý nápad, ale to by tu museli být alespoň trochu schopní herci a scénář, který nezačne nudit po deseti minutách. Zeta-Jones tu jako záporačka nemá prostor ani postavu, kterou by mohla zahrát alespoň trochu zapamatovatelně. A klaďasové? Mladý diváci neví, co Lovci pokladů jsou a starší budou nadávat, že tu hrajou moc mladý, tuctový a nudní herci. Zrušení po 1. sérii se nedivím. Není o co stát. ()

HanzoBureshi

Tento seriál je spíše určen pro fanoušky předchozích dílů, protože jinak to pro cizího člověka může být směšná a naivní blbost, jenomže dneska i naivní blbosti jsou velkými hity, stačí mít jen nostalgický základ a to tento seriál rozhodně má! Peter Sadusky a Riley Poole se o to postarali a díky několika dialogům připomněli Lovce pokladů. Trevor Rabin odvedl též dobrou práci, protože slyšet opět hlavní hudební téma filmů a hudební motiv Ciboli.. to sakra byla lahoda pro uši. Takže už tyto 3 osoby se o základ postaraly. Nové postavy mi v ničem nevadily a docela i zabavily. Scénář je sice hloupější, ale to se dalo čekat. Čekal jsem průměrnou pohodu a tak to také je, ale jelikož jsem si to užil více z důvodu lásky k původním filmům, tak dávám o jeden bodík navíc. Je to pohodové odreagování a pořád to dopadlo lépe, než nějaké akční přehnané CGI atrakce, takže velká chvála i za vizualizaci. Je to prostě slabší bráška hlavních filmů. Mé hodnocení: 6/10 ()

J.CTORN

Já jsem na tenhle seroš asi moc hodnej ale to je z důvodu že první dva filmy s Cagem miluju a jsou moje dětství. Hele návaznost byla, kamera fajn, i když bych bral i někdy záběry v noci. Co je ale důležitý tak mě naprosto vadila první polovina, zoomeři byli vyloženě fakt na liskec, příliš až moc hudby co bych dal do fashion obchodu a přijde mi že ti co na tom dělali chtěli až příliš propagovat feminismus a další. Celkově mě i ta hudba kazila celkový dojem (málo využití úžasného soundtracku) a celkově napětí tu dost dlouho nebylo, protože se mi často stalo že jsem ani nevěděl kolik dnů nebo hodin mezitím proběhlo či co se vše stalo, což trochu znesvětili první dva filmy u kterých jste si byli jistí v každé minutě jaký čas se odehrává a jaký má kdo cíle. Tady to nešlo poznat a i jeden z dílů (5) mě sežral 40 minut života - reálně tam byla jen nějaká romantická zápletka a osobní věci které OKA nemuseli být špatný ale ony vyloženě brzdily hlavní plán a tajnou misi, která nakonec fakt tajná nebyla a dopadla fiaskem.  Teď si možná říkáte: mám se na to vůbec podívat? ANO, pokud je to tvá krevní skupina jdi do toho, protože druhá polovina seriálu nabírá rychlost, děj se rozjasňuje a vidíme že naší partě teče do bot. Zároveň se nám tu ukazují velice slušní záporáci a atmosféra by se dala místy krájet.  Takže ano, mám z seriálu rozporuplné pocity, protože ne jednu stranu sleduju dobrodružnou jízdu s hledáním pokladu která v druhé polovině má šílené grády a na druhou stranu musím sledovat otravné puberťáky kteří místy přehrávají (zejména v prvním díle, toho kluka s botama bych přetrhl). Takže pokud to chcete tisknout mrkněte, musíte se přenést přes první polovinu a pak už to bolest nebude, pak vás to bude velice bavit a užijete si to. SPOILERY Trochu mě triggnulo že hlavní záporák Salazar byl týpek i z prvních lovců pokladů, to mě popravdě dost nepotěšilo, protože to zabíjí a zasahuje děj jiných filmů, ale když měl v ruce meč tak si mě získal. Hele popravdě mě hodně potěšila přítomnost Rileyho, prostě nejlepší charakter a jeho část mě vykouzlili úsměv od ucha k uchu. Takže tak, 6,5/10 ()

M.i.k.e

poměrně dietní seriálová odnož Lovců pokladů, která docela dobře vypadá a divák u ní trpět nebude, nicméně v jádru není o moc lepší než seriály na přelomu tisíciletí, nebo filmy ve stylu Flynna Carsena.  Obsazení je poměrně sympatické, ovšem celá série má problémy s tempem a celkem zbytečná utíká k nedůležitým vedlejším linkám. Výsledek je tak průměr který sice neurazí, ale že by dokázal vtáhnout jako jeho filmové předobrazy se úplně říct nedá...50% ()

mzss1

[62%]  Moc se mi do tohoto seriálu nechtělo, ale nakonec jsem to bezmyšlenkovitě zapl a musím říct, že mi těch 10 dílů docela rychle uteklo. Jasně, není to žádná velká pecka, ale čekal jsem to mnohem horší. Hlavní pro mě bylo, že jsem si získal postavy, které mě bavily, včetně hlavní hrdinky. Pravda, že je tam mnoho zvratů, odhalování, kdo z postav zradilo apod což je zezačátku zábavné, ale v druhé půli téhle série už to začne trochu otravovat a nudit, ale ne až tak moc. Je docela vtipné, že mě vůbec nezajímal ten poklad, ale ta nadlehčená zábavná stránka seriálu a postav – to mě bavilo nejvíc. Poslední tři díly jsem už docela odzíval, ale nebylo tam nic, co by mě vyloženě iritovalo. Asi bych to snížil z 10 na 8 epizod, ale co už. Potěší stejný hudební skladatel, který skládal hudbu ve filmech s Nicolasem (myslím tím Lovci pokladů). Víckrát si to už nepustím, ale to jedno vidím bylo celkem odreagující. ()

• V epizodě se objeví Riley (Justin Bartha) z filmové série, když mluví s Jess (Lisette Olivera), Tashou (Zuri Reed) a Liamem (Jake A. Walker). RIley se zmíní, že na novém případu s Benem pracují již 15 let, ale že nemůže prozradit víc, než fakt, že je zde 47 důvodů, proč by to mělo někoho zajímat. Tím odkazuje na stranu 47 z tajné knihy prezidentů z druhého filmu. (Riconbak)