Peklo: Vzestup a pád nacistů

• Nemecko Krieg und Holocaust - Der deutsche Abgrund (viac)
Nemecko, 2019, 7 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Podíváme se na Třetí říši z globálního a současného pohledu. Jak se nacistům podařilo během několika let dobýt Německo a poté polovinu Evropy po stále čerstvých hrůzách první světové války? A proč trvalo tak dlouho, než byli zastaveni? Tato série za pomoci dříve nepublikovaných archivních materiálů, historických zdrojů a mezinárodního týmu odborníků vykreslí zcela nový obraz Hitlerova režimu a odkryje složitý sled událostí, které podpořily nový režim - umožňující násilí a brutalitu v neuvěřitelném měřítku - při srovnání historie a přímého významu pro dnešní svět. (Viasat)

Kovaja

Jeden z vůbec nejlepších dokumentů o 2.WW. Nejde tady o nejlepší záběry z válečných operací ale fakta které jsem se dozvěděl od počátků Hitlera až po jeho konec jsou unikátní. Tohle by měli vidět děti povinně v dějepise na základce. Bravo:-) ()

*CARNIFEX*

Za mňa veľmi podrobný, dejovo autenticky vyskladaný dokument o Nacistoch, ich cieľoch a ideológii, ktorá prežíva dodnes (bohužiaľ). Je veľmi zaujímavé pozerať sa, počúvať, aké procesy volili, aby dosiahli svoj cieľ, pričom žiť v dobe po uplynutí desiatok rokov, kedy sa fašizmus už nenazýva fašizmom, ale "demokraciou". ()

saintanwar

Dokument, který oproti ostatním, jde skutečně do hloubky příčin a vývoje před a během 2.sv.v. Překvapilo mě, že po mnoha jiných dokumentech, jsem se dozvěděl spoustu nových (přesnějších) poznatků o politickém a ekonomickém dění v tehdejším Německu a stavu demokracie a autoritářství v Evropě. Za mě zatím nejlépe zpracovaný historický souhrn. ()

Arsenal83

Napriek mnohým častiam a samozrejme aj nahliadnutiu do hĺbky problematiky by som nepovedal, že je to dokonalý dokument. Niektoré časti sú lepšie, iné slabšie. A hlavne do hĺbky ide len vo vybraných témach a často skáče v rokoch. Raz sme v roku 1919 a potom skok informácia z 1938. Ale ako pokus o resumé celkom fajn. Celá séria voľne dostupná na YouTube v češtine. ()