Amerického prezidenta, kterému povážlivě klesá popularita přemluví, aby jí zvýšil tím, že začne studenou vojnu proti Kanadě. V reklamní kampani udělá vše pro to, aby poštval Američany proti Kanaďanům. Šerif Bud a skupina místních přívrženců se rozhodnou, že vezmou věci do vlastních rukou a překročí hranici. No a kdo jiný by začal vojnu proti Kanadě lépe, než skupina kanadských herců a hereček? (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Vtipný námět a pár slušných bonmotů slibují více, než film poskytne. 1) Několikrát jsem se při sledování snímku usmál. 2) Film nabízí různá životní poznání: If life hands you a lemon, you gotta crush it into lemonade. 3) Nakonec rada pro diváky: There's a time to think, and a time to act. And this, gentlemen, is no time to think. ()

Jara.Cimrman.jr

"Zbývá jedna minuta a 50 sekund do totální destrukce. Přejeme vám hezký den." Americký zbrojní průmysl, zbraně v každé americké domácnosti, nacionalismus i americká ochrana míru napadáním jiných zemí si prostě říkali o zesměšnění. A ujala se ho ta nejméně loajální ovce z místního stáda - Michael Moore. Za mě to tedy mohlo být vtipnější, trefnější a více ujeté, ale ten dojatý pohled party amerických dobrodruhů z břehů uklizené Kanady do čoudící domoviny opravdu stál za to. A informaci, že celá Kanada se dá vypnout jediným vypínačem, určitě jednou výhodně zpeněžím. ()

Gemini

Můžete hádat kde se v hlavách pološílených tvůrců South Parku vzal nápad na válku s Kanadou v Pekle Na Zemi:)) Parodující odkazy sahají (kromě poněkud tristních obrazů americké inteligence;)) i k takovým legendám jakými jsou Spielbergova Blízká Setkání Třetího Druhu:) A jak už podotýká Trellíno, jde o poslední film Johna Candyho. A tím jakákoliv výjimečnost Kanadské Slaniny končí...což ovšem neznamená, že se u ní nepobavíte. Na jedno pokoukání dobrá volba. ()

Frajer42

Celkem příjemná komedie věrně mapující kulturní rysy několika světových velmocí. Trošku mě překvapuje, že je tento snímek poměrně málo známý. Současných 369 hodnotících je číslo vskutku neúměrné celkové porci zábavy. Určitě popularitě snímku nepřidává fakt, že se jedná o americký film, který je postaven na urážení zejména Američanů. Tohle oni neradi. Nicméně, ostatní tohle rádi. Mně se to celkem zamlouvalo. Film je plný všemožných hlášek a situací, které mi rozhodně úsměv na rtech několikrát vykouzlily. Viděl bych to minimálně na horní hranici třech kousků. ()

MrPierc

Když jsem tuto komedii včera zhlédl, tak jsem nebyl nijak nadšený. Za posledních 24 hodin se mi to rozložilo celé v hlavě a musím uznat, že ten film je nejen skvělou parodií na americké nacionalistické buranství či si stále utahuje ze slušné Kanady, ale také musel sloužit někomu z Pentagonu jako dokonalý návod na zinscenování nového nepřítele, aby Amerika mohla opět začít zbrojit a jít do války (teroristický útok 11. září). Když si odmyslíte Kanadu jako nepřítele, tak je zde jasný návod na vytvoření protivníka a myšlení amerického prezidenta. Musíme někde sehnat válku, aby se zbrojilo, aby byla práce, aby se zlepšila ekonomika a hlavně, aby se prezidentovi zvýšily předvolební hlasy. Kde najít nepřítele? To není důležité, nějak to už vymyslete mí poradci. Americký lid nám sežere cokoliv. Stačí, když jim naservírujeme na každé televizní stanici naše fakta a oni rádi sáhnou po zbrani sami. Bude válka a my se zase budeme mít dobře. Juchů! ()

• Jedná se o poslední vydaný a dokončený film Johna Candyho. Herec zemřel během natáčení snímku Wagons East (1994). (SaNcHeZ_cz)