Pri vyšetrovaní vraždy narazí Semir a jeho nový parťák Paul Renner na stopu diabolského plánu. Hartmutov priateľ zo štúdií a dnes miliardár Gideon chce vyriešiť problém preľudnenia sveta geneticky upraveným vírom, ktorý má spôsobiť u 90% ľudstva neplodnosť. Teraz je na Semirovi a Paulovi, aby zabránili svetovej katastrofe. Semira ale trápi zdravotný problém, má v hlave kovový úlomok, ktorý uňho môže pri väčšej námahe alebo otrase vyvolať smrteľnú mozgovú príhodu. (TV Markíza)

whack odpad!

Ruská tajná služba strieľa v cudzej krajine raketometmi po ľuďoch za bieleho dňa na ulici hlavného mesta, tí vybehnú z auta ktoré práve vybuchlo po zásahu raketou a bežia ďalej, autá vybuchujú jedno za druhým keď im týpek strelí do kolesa z pištoľky, absolútne nereálna fyzika a správanie sa postáv... aspoň, že v tomto diely naši avengeri netradične nezabili žiadneho nevinného vodiča na diaľnici, ak nepočítame toho kamionistu. A... opäť to spájanie myšlienky záchrany sveta so zabraňovaním stabilizovania svetovej populácie, čo je v priamom, stopercentnom rozpore. Naozaj si myslím, že celý tento seriál je extrémne nadhodnocovaný. ()

Rattlehead

Dálniční policie opět zachraňuje svět, tentokrát proti šílenému ajťákovi, který chce vyhubit 90 % populace, aby planeta mohla přežít. Do toho má Semír v hlavě kovový úlomek a tep mu nesmí přesáhnout 120, jinam může zemřít. Ale o nějakém volnu samozřejmě nemůže být řeč. V grandiózním finále zachrání zkolabovavšího Semíra šéfka s Jenny, Zuzana stihne porodit, takže to nakonec všechno dobře dopadne. Další nadupaný pilot. ()

subic

Dvojdíl, kde se z ničeho nic najednou objeví rovnou v akci se Simírem jeho nový parťák Paul. Zajímavostí je, že Simírovi tu udělají oslavu za jeho 20 let u policie a zárověň mu najdou v hlavě kovovou střepinu, která u něj vyvolává výpadky paměti. No a taky tu ke konci máme 2 střelkyně v akci a v tílku a se samopaly, fešnou Jenny a šéfku Kim Krüger. A aby toho nebylo málo, tak Susanne König si ještě porodí v autě. Takže to nakonec zase všechno dobře dopadne, jak jinak. ()

fabecc1222

Tak tu máme opět nového parťáka, tentokráte Paula, který sebou přinesl styl dílů ala Ben, a Kobra se tak opět odprostila od temnějších dílů, a spíše sklouzává k více humornému pojetí. Začátek s tím, že Semir před skoro 20ti lety zachránil život je spíš k pobavení, hlavně díky "mladému" Atalaylovi :D. První polovina pilotu šlape docela dobře, i-když je tu ta šílenost s kovem v hlavě, to už je opravdu Céčková linka jak vyšitá. Ale jinak je tu dobrá akce, netlačí se moc na pilu s humorem, a kupodivu to i za ty roky vypadá docela originálně. Škoda druhé půlky, kde zas na scénu příjdou atomovky, zničení světa a podobné bláboly. ()

Sa.sa

Dvojdílná epizoda: 1.díl "znič ho můj tureckej hřebče..." :))) hurá Semir slaví 20let u policie a tak dostane na služebně dárky i blahopřání...! Ukázala se zde Anna Engelhartová... ;) Navíc se představí nový partner Paul... Tak Semir má kovový úlomek v mozku a musí na operaci..! :( Nesmí se rozčilovat a jeho tep vystoupnout nad 120 tepů... Jinak ten doktor byl vtipnej, holt ho nezná :))) díl končí rvačkou na lodi, kdy Semir zase dostane záchvat.. - - - 2.díl miliardář chce vyhubit 90% lidstva, aby 10% přežilo... Tak hurá do Belgie a zachránit svět, kolegy, přivést na svět dítě... "Někdo musí zachránit svět" :))) hurááá svět je zachráněn, dítě se narodilo, Paul vše zvládnul, padouch je mrtev a Semir žije i zvládnul operaci... Takže happy end ()

• Ve flashbacku jsme mohli vidět, jak Semir (Erdogan Atalay) zachránil Paulovi (Daniel Rösner) život. Těsně před záchranou Paula volá Semir Andree (Carina N. Wiese) pro posily. Tento čin se stal 7. 4. 1996. V té době se Semir ale nemohl s Andreou znát (takže ji nemohl volat pro posily), protože Andrea se vyskytuje v seriálu až od 18. 11. 1997. (Muldy)
  • Jedná se už o 300. epizodu Kobry 11. (SNCIS)