Úspešný právnik Peter Sawatzki v rýchlosti 100 kilometrov za hodinu nezvláda riadenie a vchádza do protismeru. Po čelnom náraze s druhým automobilom, za ktorého volantom sedí Sabine Thielová, sú obaja vodiči na mieste mŕtvi. Brzdy automobilu boli v úplnom poriadku a v krvi vodiča nebol nájdený žiadny alkohol. Zvýšená hladina adrenalínu však prezrádza, že sa vodič musel tesne pred nehodou niečoho zľaknúť. Zo smrti právnika sa snáď najviac raduje zoológ Richard Schlesinger. Tyranský Sawatzki bol ženatý s jeho dcérou a ona mala pre zmenu milenca priamo z jeho kancelárie. Len málokto tušil, že Sawatzki trpí silnou arachnofóbiou. A obrovský pavúk nájdený v havarovanom aute s tým určite nemá vôbec nič spoločné... (TV Markíza)

Colonist

Mizerný díl, nejhorší v první sérii. Tento případ mohl klidně vyšetřovat Derrick, tohle není materiál pro Kobru 11. Je to nezajímavé, nudné, ukecané...prostě jak klasická německá detektivka. Já vím, že jsem dosud vyzdvihoval realističnost případů v první sérii, ale tohle je prostě stupidní. Chlap se bojí pavouků, tak mu ho dáme do auta, on se lekne a zabije se při nehodě. Jediným kladem epizody je tragická vedlejší zápletka s tatínkem od rodiny, který přišel o vše. To je poměrně silné a je to to jediné, co si z tohoto dílu bude každý pamatovat. Škoda že to nevložili do lepšího dílu. ()

Ouwen

Emocionálně vyhrocená Kobra bez akce. U Semira se dočkáme docela solidní psychologické sondy, kdy je dost zasáhnutý celou tou tragédií a nemůže to pustit z hlavy. Bylo mi líto té rodinky. Jsem i rád, že to celé skončilo dost přirozeně bez nějaké nucené akce. Za mě jeden z nejvíce depresivních dílů Kobry a díky zajímavé charakterizaci postav a jejich přirozenému jednání, musím dát plné hodnocení. ()

mzss1

|50%| (SMRT VE STOVCE – 5.epizoda 1.série) No, tak toto je skutečně doposud jediná epizoda z celého seriálu, které jsem dal pouze 3*. A to jsem zvažoval, že dám i 2*, nakonec jsem protekčně zaokrouhlil nahoru. Tohle je prostě velká nuda. Neříkám, že je zde nějaká chyba a tak. Akce tu skoro vůbec není – o to mi teda také nejde, ale ta nezáživnost, postavy, zdeprimovaný otec co chce na konci skočit a já nevím, prostě jsem téhle epizodě nikdy nepřišel na chut. NUDA! ()

• Jaguar kličkuje, ale Sierra není vidět, její řidička o něm říká už když přejíždí do omezení – do protisměru. (marcel5)