Semir Gerkhan má nového parťáka Andrého Fuxa. Jeho špecializácia: karate a bojové umenie Džiu-džicu. Do tímu diaľničných policajtov pribudol ešte jeden člen - sekretárka a organizačný génius s perfektnou fotografickou pamäťou Regina Christmannová. Okamžite na seba upútava pozornosť mužskej časti policajného zboru a výnimku netvoria ani Semir a André. Aj keď ani jeden z nich nemá príliš času na romantické pozastavenie. Jedného dňa sú privolaní k dopravnej nehode. Pán a pani Wassmerovci vyviazli z havárie bez jediného zranenia, ale napriek tomu je na nich poznať značná nervozita. Pani Wassmerová sa pri motoreste nutne potrebuje s niekým stretnúť a Semir sa ponúkne ako odvoz. Pri motoreste je nájdené malé dieťa, ktorého sa jeho matka očividne chcela zbaviť. Je okamžite prevezené do nemocnice a Semirovi pomaly dochádza, že v havarovanom aute manželov Wassmerovcov bolo nápadne veľa detských hračiek. Rozhodnú sa manželov ešte raz navštíviť. Pár polícii priznáva, že pani musela pred nedávnom absolvovať potrat. Krátko potom im niekto ponúkol lákavý obchod. Za 150 000 mariek je možné kúpiť cudzie dieťa a vydávať ho za vlastné. Výmena sa mala odohrať práve na onom odpočívadle. Andrému a Semirovi je jasné, že kľúč k vyriešeniu prípadu nájdu v nemocnici... (TV Markíza)

Colonist

Co je to tady za obecný obsah? Pokud někdo neví, jedná se o díl o nelegálních adopcích novorozenců. Závěrečná honička se sanitkou je jedním z ikonických momentů celého seriálu, ale jinak jde o průměrný díl. Tím neříkám, že je špatný. Jde prostě o takový standard 2. série, která dokáže nabídnout i lepší epizody. ()

Ouwen

Jak říkají kolegové, závěrečná scéna se sanitkou je vrchol akčních scén, praktické, kaskadérské kousky. Frustrace Fuxe působí dost přirozeně a jeho Jui Jitsu kop z otočky k vykopnutí dveří je též pro mě ikonickou scénou. Scéna s balkonem mě dohnala na okraj mé židle. Fantastickej díl s hodně vystresovaným tempem! ()

• V čase 37:44 ve scéně, kdy André (Mark Keller) slézá z balkonu, můžeme zahlédnout, jak mu někdo ze štábu podává pomocnou ruku. (predator918)