Ze Španělska vyplulo 237 mužů s Ferdinandem Magellanem jako kapitánem. Usilují o bohatství, uznání a slávu. Pouze 18 z nich se vrátí živých, v čele s Juanem Sebastiánem Elcanem (Álvaro Morte), ušlechtilým a charismatickým mužem. Čekají je tři roky vzpoury, zrady, hladu a smrti. Příběh plný dobrodružství a emocí, v němž dvě proti sobě stojící postavy bojují za stejný cíl. (mac000)

Jirka_Šč

Jistě, kdyby se toho chytila velká produkce, vypadalo by Sin límites výpravněji. Přesto je první plavba kolem světa ztvárněna důstojně. V Magalhãešově průlivu jsem cítil jedinečnost, v Tichém oceánu beznaději, v závěru seriálu odhodlanost a vůli. Určité detaily tvůrci upravili, ale nevadí. Celkem doporučuji a říkám si, že to mohli udělat delší, než 6 epizod. ■ Opravuji a doplňuji: Z posádky Trinidadu se v rozporu s oznámením v závěrečných titulcích do Evropy vrátili 4 muži (přestože ne všichni do Španělska a ne všichni na svobodu). Z posádky Victorie mimo zmíněných 18, kteří dopluli do Španělska, bylo zajato na Kapverdách Portugalci 13 mužů, kteří se později také nakonec vrátili. Žena i děti Fernão de Magalhãese zemřely ve skutečnosti dřív, než se vyprava vrátila domů. ()

Googooplexer

3* len preto, že je to perfektná téma-stredoveký boatrip :) Škoda, že produkcia bola v len kvalite Hallmark2007. Chcelo to pridať aspoň na dramatičnosti a na historickej presnosti, lebo takto z toho vyšiel seriál typu "len aby bol" a o zbytok sa má postarať námet. Kto nie je odnarodenia fanúšik moreplavby, bude to považovať za podpriemer. ()

Chrustyn

Komu chybí filmy jako Master and Commander, zde by mohl najít menší záplatu. Produkčně slabší s viditelně nízkým rozpočtem, ale v rámci námořních příběhů dostatečně poutavé se silnými hereckými tahouny a povedenou výpravou. ()