Anglická krimi dráma odohrávajúca sa v malom meste neďaleko Nottinghamu, v ktorom dve náhle vraždy rozvíria sled udalostí v miestnej komunite a štyridsať rokov starú, dávno zabudnutú históriu. Policajná akcia nakoniec vyústi v najväčšiu honbu za vrahom v britských dejinách. (sochoking)

Arsenal83

Celkom dobrý rozbeh s typickou britskom atmosférou a to prostredie hneď pohltí, ale nakoniec to boli také lukostrelecké naháňačky so starým tajomstvom, no do kresla to diváka neprikuje. Na luky a šípy sme v Sherwoodskom lese tak nejak zvyknutí a zakomponovanie 40 rokov starej krivdy bolo síce chytré, ale len ťažko divákom uhádnuteľné, čiže o to menej prekvapivé. Ten šok neprišiel. Pokračuje sa navyše v druhej sezóne. ()

hanagi

Čekala jsem kriminálku a ne sociální drama. Takže v tom bude asi ten problém. Navíc si nedokážu představit, jak si někdo může hýčkat čtyřicet let starou křivdu... ()

sochoking

Slušne namakaná krimi dráma, ktorá vyústi do prekvapivého zakončenia. Prelínajú sa tu dve časové roviny, ktoré, ako jednotlivé dieliky skladačky, nakoniec postupne perfektne do seba zapadnú. Záver je totána šupa, kedže sa o motíve vraha neustále špekuluje ako i o identite jednej utajovanej osoby a divák tak nemá ani najmenšiu šancu sa dopátrať o čo (a o koho) tu vlastne ide. Výborne nakrútené, perfektne zahrané... Co viac dodať... 100% ()

VLADEK

Z mého pohledu po delší době britská minisérie, která má tak nějak hlavu a patu, a smysluplné herecké podání. Asi je to spíše na 4 hvězdy, ale když si tak procházím jakým kusům jsem je letos dal, tak si tohle zaslouží trochu mírné nadhodnocení. 85% ()

frenkie

Britská krimi s přesahem do 40 let staré minulosti. Spousta známých hereckých tváří, plno dobrých výkonů, ne úplně blbý scénář. Prostě kvalitní britská minisérie podle skutečnosti, nic, z čehož bych si sedl vyloženě na zadek, ale také také nic, kvůli čemuž bych soptil vzteky. Dobré to bylo. Poctivé 4*. ()

• Tom Glenister, ktorý hrá mladého Kevina Salisburyho, je skutočným synom Roberta Glenistera, ktorý hrá dospelého Kevina Salisburyho. (Arsenal83)
  • Seriál je inšpirovaný skutočnými vraždami v Nottinghamshire v Anglicku v roku 2004. (Arsenal83)