Inujaša - Season 1

(séria)
Japonsko, (2000–2004), 66 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Rumiko Takahaši (komiks)

Hudba:

Kaoru Wada

Kappei Jamaguči, Sacuki Jukino, Ai Kobajaši, Hóko Kuwašima, Ken Narita, Ken'iči Ogata, Mamiko Noto, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Činami Nišimura (viac)

Romantická komedie o dívce jménem Kagome, která se v den svých patnáctých narozenin dostane začarovanou studnou do japonského středověku, kde se seznámí s Inuyashou, napůl člověkem a napůl démonem, s nímž, a posléze i s dalšími po cestě získanými přáteli, putují krajem, aby posbírali všechny střípky kouzelné perly, z nichž každý může způsobit v rukou zlé bytosti katastrofu. Seriál obsahuje mnoho střetů moderního světa se středověkým, složité vztahy velkého množství postav od milostných po nenávistné, a v neposlední řadě mnoho situačního humoru. (Glutexo)

Subjektiv

Fantasy plné výborných nápadů, dobře napsaných postav, i solidního příběhu. Mám však dvě výtky, které mi nedovolí dát maximální hodnocení. Za prvé, ne vždy mě bavily různé vtípky, zvláště pokud se po páté, po desáté opakují (např. Miroku ošáhává Sango pozadí). Naštěstí po šesté a po jedenácté ona situace proběhne trošku jinak. Ještě o něco více mi vadila délka seriálu a zvraty, které způsobují jeho další prodloužení. Většinou jde o to, že hlavní záporák se stal natolik silným, že Inuyasha a jeho parta se musí vydat hledat ještě silnější zbraň či bojovou techniku. Jakoby seriál vcelku logicky plynul ke svému konci a autoři si náhle řekli:"Kdepak, ještě neuděláme konec, nás to baví, diváka to baví, tak co..." 167 dílů na mě bylo vážně hodně. A to jsem si i já našel svého oblíbence. Teda oblíbeňkyni - SPOILER, jemný nástin charakteru Kagury - záludnou intrikánku Kaguru, nepříliš loajální služebnici hlavního záporáka, která se snaží především přežít, pak získat svobodu a úplně nakonec sloužit Narakuovi (a to nejspíš jen proto, aby přežila). Bylo mi líto, že jí na to Naraku vždycky přišel. KONEC SPOILERU. Ovšem i taková Kikyou, Sesshoumaru či Naraku se významně zapsali do mé paměti. Inuyasha je rozhodně anime, které stojí za vidění. ()

Jossie

Tenhle skvělý seriál mi nedá, abych mu nezdvihla hodnocení. Krásný, tajemný a osudový příběh, démoni, polodémoni, příšery, spousta zajímavých postav a postaviček, krásná hudba, fantastické animace a nejlepší na celém seriálu je, jak si každý najde svého naprostého oblíbence. U mě je to bezpochyby charismatický Sesshoumaru. ()

Hogun

Priznám sa, keď sa mi dostalo toto anime do rúk, bol som hodne skeptický. No po vzhliadnutí asi 5-ich dielov som sa stal na InuYashovi závislý (kamarátova priateľka to okomentovala slovami "Preboha už aj ty?" :-). Dostali ma hlavne silný príbeh, chytľavá hudba(ešte stále si občas pohmkávam "I want to change my world"),zaujímavé a najmä "nečierno-biele" postavy.Ani jedna z postáv nie je jednoznačne "zlá" alebo "dobrá". Podobne ako v znaku "Jing a Jang" každý ma v sebe kúsok tej "druhej strany". Nerád to priznávam, ale mne najmilšia postava je InuYasha (psí polodémon), ktorého navonok cholerická a konfliktná povaha mi hodne pripomína moju (aj keď "Kaze no Kizu" ešte neovládam :-)). (Radšej to tu ukončím, lebo by som začal poriadny SPOILER, keďže začínam mať nutkanie rozobrať zopár pasáží, dejových línií, či charaktery jednotlivých postáv.) ()

Genryuusai

Inuyasha má všechny předpoklady pro vydařený shonen. Má docela povedeného záporáka, ne úplně špatné hlavní postavy a hlavně skvělé (fakt skvělé) vedlejší postavy. Pyšní se i dobrým soundtrackem, a tak se jedinou vadou stává děj, který je sice rámcově dobrý, ale vážně se dost opakují ty samé situace. Mohlo to být tak o 50 dílů kratší, nebo to mohlo pokrýt víc dílů mangy. Celkově ale pořád 5*. ()

akisha

Asi nejlepší anime, co jsem kdy sledovala. (Bleach mě nikdy jaksi nelákal). Vadilo mi, že seriál skončil neskončil, ale teď, když se natočila poslední série s koncem jak se patří, už si nemůžu stěžovat. Fantasy svět InuYashy je přesně ten, co vidím nejraději. Všechny ty bytosti, magie a mystika, yay! Objevilo se tady toho hodně, například kočko-démon nebo meči narostly nohy a začal bojovat (místa, co bych oželela, a co dají vzpomenout na krátkou scénu "japanimace" v Simpsonech), ale je to jen malinká vada na kráse. Příběh totiž tak praštěnej není, naopak je napsanej dost inteligentně. Seriál skvěle míchá drama a komedii. Například hodně legrační scéna, kdy Totosai s očima jak talíře odstartuje na létající krávě. Vedle toho SPOILER smrt Kagury nebo žal Sesshomaru nad podruhé mrtvou Rin jsou až překvapivě dojemný KONEC SPOILERU. Vychválit si zaslouží hudba - na seriál víc než skvělá. Ale hlavně to má oporu v postavách, který jsou mnohem zajímavější než v např. Elfen Lied. Většina z nich se časem rozvíjí a to je v seriálu vždycky velký plus. Střídala jsem japonskou verzi a dabovanou anglickou a obě mají něco do sebe. Jinak nejoblíbenější postava je rozhodně Sesshomaru. Že jsem fanda jeho klanu (tohle trio je podle mě stejně nejzábavnější) nehodlám zastírat a vývoj jeho postavy mě bavil nejvíc (nejspíš protože je vážně ze všech nejlíp vymyšlenej). Zkrátka bishonen k pohledání. ()

Galéria (3 005)

• V roce 2007 byl seriál Inu yasha nominován na cenu American Anime Awards v kategoriích Best Cast, Best Anime Feature a Best Long Series. (Shley)
  • Hlavní záporák Naraku vystupuje zabalený v kožešině pravděpodobně proto, že tvůrci jej zamýšleli co nejodpornějšího. Japonské mentalitě se totiž hnusý kožešiny a jiné materiály původem ze zvířat, protože jsou šintoismem pokládány za "nečisté". Řezníci, lékaři apod. byli proto dříve nedotknutelní, protože s těmito materiály manipulovali. Za šógunátu Tokugawa dokonce nebyli zahrnuti do společenského žebříčku, kde měl každý striktně danou pozici. (Czernozub)
  • Soundtrack, který doprovází celý seriál Inu Yasha, od skladatele jménem Kaoru Wada, byl ve stejné době použit i pro méně známé anime Gakkō no kaidan, přičemž oba tyto kousky započaly své vysílání v říjnu 2000. (EMIA)