Děs v hlavě

všetky plagáty

V roce 2037 po jaderné katastrofě lidé usoudí, že pro ně bude bezpečnější vstoupit do virtuálního světa tzv. Inworldu, který zcela ovládá počítač. Avšak jedna dívka se rozhodne zkusit žít v reálném světě. Bude se muset postavit kanibalistickým mutantům ovládajícím povrch země. (Chatterer)

raimi

To zas bylo, totok! :-) Hoši z Fangorie si splnili svůj sen a natočili si v devadesátýmdruhým svůj postapokapyptický biják. Přesně v duchu šílených italských osmdesátkových trashů. Jenom jsem čekal kdy se objeví George Eastman. :-) Rozpočet vypadá jako by vyšel na 25 dolarů, přičemž 24 prožral Bruce Campbell a zbytek šel na produkci. Ještě že u toho byli hoši z K.N.B. Effects, kteří se tady poměrně utrhli z řetězu a potěšili efektně předimenzovaným gore a krveprolíváním. Totální WTF snímek, ale kdo to tak má rád a přistoupí na hru, dobře se pobaví. :-) ()

corpsy

Nebyť excelentnej nudy, bol by to excelentný post-apo gore snímok. Bruce Campbell je proste chodiaca charisma a coolovosť, maskérske triky dokonalé a riadne krvavé, ale v scenári sa nenašla žiadna sebelepšia napínavá, či akčná scéna a aj ten zvyšok ansámblu okolo Brucíka sú skôr ochotníci ( áno, aj veľký Angus mi takto vyznel ). ()

Teardown

Námět jako hrom. Postapokaliptická budocnost, planeta zdecimovaná atomovou válkou, tlupy krvežíznivých kanibalů a samozřejmě akční Bruce, který vyměnil pilu s brokovnicí za primitivní kuš a meč. Nicméně rány rozdávat bude(schytávat ještě víc) a nezastaví ho ani takovej prevít, jakým je starouš Angus Scrimm, kterého mají podzemní mutanti za svého nejmocnějšího pána. Prostě oba v perfektní kondici změří své síly. To se pak začnou dít věci. A rada na závěr. Nekoukejte na rozpočet, mávněte rukou na ty pitominy okolo a hlavně Mindwarp nesrovnávejte s filmy, od kterých tu očividně drobně opisoval. Pak vám tenhle nepatrně ujetý nátěr určitě přijde k chuti. ()

Ironfood

Béčkový film se slabým příběhem a téměř nulovým napětím. Navíc se bere příliš vážně a zároveň není udělaný až tak extrémně špatně, aby to bylo vtipné (i když výkon představitelky hlavní hrdinky je místy dost tragický, zvlášť v kombinaci s českým dabingem). Výsledkem je hodina a půl čisté nudy, kterou nezachrání ani Bruce Campbell, zvlášť když nepoužívá motorovou pilu a neutrousí ani jednu vtipnou hlášku. ()

TERRORDROME

Tak som sa mrkol na ďalšiu béčkovú sci-fi relikviu počiatku 90-tych rokov. Akúsi ženu už nudí preležať väčšinu života vo vrtuálnej realite a začne tropiť hlúposti ktorých následkom je vyhostenie z luxusu do postapokalyptickej pustiny plnej zmutovaných kanibalov. Zachrániť ju môže iba samotný Bruce Campbell, lenže ten bude sám dostávať na riť viac než je zdravé a skončí v smradľavých podzemných chodbách kde musí vykopávať haraburdy. Mutanti sú síce blbý ako mliečne kultúry v jogurte, ale ich vodcom nie je nikto iný ako "Dlháň" Angus Scrimm, čo hororového fanúšika tiež poteší. A poteší aj značné množstvo poctivej odpornej brutality ( prepichovanie, napichovanie, rozsekávanie ). Menej už nadchne celková bezradnosť kde sa všetko deje tak nejak mimochodom a točí sa v kruhu ( hrdinov zajmú, potom sa vyslobodia, znovu ich zajmú a tak ). Najhoršie je, že Bruce Campbell sa musí celý čas tváriť úplne vážne, pretože ako všetci vieme práve humor z neho vždy robil borca a bez neho je to len tuctový drsňák. Záverečná pointa je tiež na chuja, takže by som to celkovo ohodnotil dosť priemerne, ale o triedu lepšie než podobný Hardware. ()