Sametová revoluce nepřinesla jen politickou a ekonomickou svobodu. Druhou stranou mince byl nebývalý rozmach zločinu. Mnohé kriminální činy divokých devadesátek zůstaly i po více než třiceti letech nedořešeny nebo nesou pachuť podivného vyšetřování, ovlivněného mocnými kmotry a politiky. To, co se v tehdejším polosvětě událo, totiž ovlivňuje život i dnes. Nastal čas se za těmi nejzásadnějšími kauzami ohlédnout a po letech je důstojně uzavřít. Dokumentární seriál Polosvět představuje výsledky unikátního pátrání po kořenech vzniku českého organizovaného zločinu devadesátých let a zkoumá fenomény vývoje tehdejšího kriminálního podsvětí. Obsah tvoří nejzajímavější dobové kauzy a jejich hlavní aktéři. Propojení s dramatickým seriálem ČT Devadesátky umožňuje pochopení nebezpečné vlny vzrůstající polistopadové kriminality a má i preventivní funkci před nebezpečnými kriminálními jevy v soudobé  společnosti. (Česká televize)

Recenzie používateľa Arsenal83 k tomuto seriálu (2)

Polosvět (2022)

Na slovenských Mafiánov to nemá, ale u nás boli žiaľ tí psychopati vo väčšom množstve a často aj brutálnejší. V každom prípade veľmi "príjemný" projekt, dobra sumarizácia podľa jednotlivých tém, veľa faktov. ()

Polosvět veksláků (2022) (E01)

Na slovenských Mafiánov to nemá ani zďaleka, to spracovanie je také strohé, číro faktické, nemá to atmosféru. Ale informačne určite bohaté. Prípad odhalený. https://dokumenty.tv/polosvet-vekslaku-dokument/ ()