Sametová revoluce nepřinesla jen politickou a ekonomickou svobodu. Druhou stranou mince byl nebývalý rozmach zločinu. Mnohé kriminální činy divokých devadesátek zůstaly i po více než třiceti letech nedořešeny nebo nesou pachuť podivného vyšetřování, ovlivněného mocnými kmotry a politiky. To, co se v tehdejším polosvětě událo, totiž ovlivňuje život i dnes. Nastal čas se za těmi nejzásadnějšími kauzami ohlédnout a po letech je důstojně uzavřít. Dokumentární seriál Polosvět představuje výsledky unikátního pátrání po kořenech vzniku českého organizovaného zločinu devadesátých let a zkoumá fenomény vývoje tehdejšího kriminálního podsvětí. Obsah tvoří nejzajímavější dobové kauzy a jejich hlavní aktéři. Propojení s dramatickým seriálem ČT Devadesátky umožňuje pochopení nebezpečné vlny vzrůstající polistopadové kriminality a má i preventivní funkci před nebezpečnými kriminálními jevy v soudobé  společnosti. (Česká televize)

Recenzie používateľa celticek k tomuto seriálu (5)

Polosvět (2022)

Povědomé kauzy zpracované průměrným stylem. Některé epizody lehce nadprůměrné, ale jinak nic, k čemu se budete vracet. Ani ztvárnění ani náměty nejsou žádné topky. Mě nejvíc zajímají kauzy, kde jsou zapleteni naši "skvělí" politici. ()

Polosvět veksláků (2022) (E01)

Tak to nakonec vypadá na Standu Grosse! A já jsem mu na začátku tak fandil a věřil, že to bude sympatický, hodný kluk. No jo, chyba lávky. Nemohu nesrovnat se slovenskými Mafiány, ti jsou lepší, ale zase jsme u prvního dílu. Uvidíme. ()

Polosvět světských (2022) (E02)

Zajímavé téma táhne, jinak jsou to zase "mluvící hlavy".Má to o něco lepší atmosféru než předchozí díl. ()

Polosvět olejů smrti (2022) (E05)

Krásný bordel nejlepšího ekonoma a věrozvěsta globálního oteplování pana Klause. Zaměstnanci ministerstva financí také par excellence! To jsou ti největší zloději a zmrdi. Ne, že nějaká vymahačská nula zastřelí bílého koníka, který je v potravním řetězci ještě níže. Mně to zpracování vadí. Má to potenciál, ale nevyužitý. Pozitivní je, že se o tom aspoň mluví. ()

Polosvět sexklubů (2022) (E06)

Kolotočářský styl Jonáka mě nijak neohromil. Ani Jonák samotný - dement od pohledu, který se neumí ani vyjádřit. Pobavil Skamene - to je taky figurka. Žádná atmosféra, mluvící hlavy. ()