Jedinečná výzva o prežitie je tu - ste na ňu pripravení? Tropický raj sa pre skupinu súťažiacich zmení na nočnú moru, v ktorej budú musieť bojovať nielen s nedostatkom jedla a pohodlia, ale hlavne medzi sebou. Na exotickom ostrove vytvorí 24 súťažiacich zo Slovenska a Česka kmene, za ktoré budú bojovať v rôznych hrách. V rámci kmeňa musia vzájomne spolupracovať, niekedy súťažiť sami za seba, a hlavne sa pokúsiť prežiť až do konca. Na víťaza čaká rozprávková výhra vo výške 100 000 eur! (TV Markíza)

xxmartinxx

(Po první epizodě.) Normálně bych čekal s vlastním hodnocením až po konci série, protože se to pravděpodobně změní, ale úplně první dojem je silný a upřímně řečeno nechápu, co byste přesně od česko-slovenské mutace chtěli. Jasně, je tu pár blbostí - jako je úvodní tlačení ze strany moderátorů nějaké neexistující česko-slovenské rivality, ale to jsou detaily. (Stejně tak moderátoři samotní nic moc, ale takový Big Brother žije už 20 let z toho, že Julie je roztomile neschopná vést nenucený monolog i dialog a fanoušci ji za to milují.) Taky je jasné, že střihačský tým potřebuje zajet a osobně bych uvítal větší svižnost a rozhodně lepší výběr hudby než deset let ohraná trailerová klišé. Jsem ale mile překvapený různorodostí a zajímavostí soutěžících, v kterých vidím potenciál. Survivor stojí na obsazení a tohle je dobré, i když se teprv musí ukázat, jestli se pořádně zajedou vztahy. Soutěžím očividně chybí rozpočet, ale umí se s nimi pracovat (s černobílými flasbacky bych ale ubral). První díly první série jsou rozhodně poněkud neohrabané, ale zdá se, že tvůrci pochopili, v čem spočívá síla Survivora, a já optimisticky nadhodnotím 4 hvězdy, abych trochu vyrovnal tu brutální apriorní reakci tady. Sice očekávám, že celkový dojem bude přinejlepším u 3, ale to je na první pokus pořád dobré. Taky se pořád ještě může objevit nějaký mechanismus, který to rozbije (soutěže o individuální imunity v kmenové fázi jsou zbytečné a dělají epizody repetitivními, vítězný kmen na radě, který je navíc vyslýchán, je úplně nejvíc mimo - součást hry je hodnota informací a přítomnost vítězného kmene na radě vytváří jen zbytečné znehodnocení informací, se kterými se jinak dá šikovně manipulovat. Plus opět to dělá epizodu repetitivní - tyhle věci nejsou v originálu z dobrého důvodu, ale zatím to pro mě nerozbilo hru), nebo nějaká blbá volba - a protože se díly stříhají "naživo", tak očekávám výrazné zlepšení svižnosti epizod. Ale úplně první dojem je ok. A to říkám jako někdo, kdo viděl všechny americké série několikrát a umí vyjmenovat všech 40 vítězů, takže jsem byl fakt připravený to sjet. (Po druhé epizodě.) V první řadě jsem byl v šoku, že zřejmě každá epizoda má dvě hodiny? To je absurdní. Zatím se mi zdá, že se na ostrově podařilo nabrat zajímavý materiál, zajímavé konflikty a zajímavé osobnosti, ale střih je veskrze neschopný, každá věc trvá přinejmenším třikrát déle, než by měla, lopotnost a trapnost nekonečných dialogů moderátora unuděně opakujícího stejné fráze je opravdu neuvěřitelná. Oproti tomu někdy je odkazováno na konverzace a konflikty, kterým jsme nebyli svědky, což mi vrtá hlavou ještě víc - když už to absurdně natahují, proč neukázat všechno, o čem se mluví? Nemají dost kamer na place a nechytili všechno? Předpokládám každopádně, že bylo nasmlouváno nějaké množství odevzdaného materiálu a ve střižně se zoufale snaží to nahnat tím, co mají. Nevěřím, že lidi ve střižně můžou být s tímhle spokojení. Doporučuju teda sledovat na Voyu, kde se to dá trochu přeskakovat. Jinak si ale ten pořad umím užít. Je trochu legrační sledovat tolik naivních, neotesaných hráčů, kteří se jsou schopní pohádat o tom, kdo bude kapitán - v zemích, kde se Survivor vysílá pravidelně, jsou samozřejmě hráči mnohem vytříbenější a nechovají se jako malé děti. Svým způsobem to je ale roztomilé. Ještě víc než po první epizodě se mi potvrzuje, že tu je potenciál, ale střihači musí odvést zásadně, principiálně lepší práci, aby se ho podařilo prodat. (Po čtvrté epizodě) Je opravdu neuvěřitelné, jak se to dalo tak moc zkazit. Ten pořad je přece licencovaný - neměl by někdo dohlížet na dodržení nějakých základních standardů? Pořád si trvám na tom, že se podařilo najít silné obsazení a uvnitř toho nafouklého, špatně sestříhaného balastu je zakletá dobrý série Survivora plná trochu naivních a nekultivovaných hráčů, ale taky silných konfliktů, proto jsem po první epizodě předpokládal, že to vzhledem k zaštítění oficiální značkou musí mít nějakou základní úroveň, ale postprodukce je tak naprosto zoufale amatérská, že za tím musí být nějaký bizarní příběh. Nějaký jsem už slyšel, podoba toho pořadu mi začíná zapadat do sebe a bohužel se vzhledem k produkčním specifikům zdá, že očekávat zlepšení je nejspíš marné. Dám tomu ještě tak dva díly. () (menej) (viac)

hirnlego

Jako pokus o poskládání co nejnesympatičtější skvadry great success, jako posilovač lesbích předsudků dtto; nevim, co je Chili, ale nedám si; rychloposuv +, i když díky exkluzivní kvalitě produkce většina mouder stejně není slyšet; Robinson plz. ()

castor

Hele, je večer, víno nachlazené, takže u toho rád vypnu. A vždycky víc ocením snahu vyprodukovat něco náročnějšího než povrchní nekonečný seriál na pořád stejná témata. Spaní na tvrdé desce, občas déšť, často dusno a vlhko, permanentní usínání za doprovodu hlučného hmyzu. A pak den, s vysokými teplotami a prázdným žaludkem. Vyhraje ta největší svině nebo nějaký komplexnější balíček (zručný, sportovně založený, inteligentní, pokorný)? Vojta chtěl tak moc dokázat, že je chlap, až to ještě před první soutěží vzdal. Pazderková, která se rovněž potýká se záchvaty neovladatelné paniky, ho chápe, jenže ji samotnou divák už méně. K dumavému a sebestřednému truhláři se raději vyjadřovat nebudu. Stejně jako ke stále „druhému“ kapitánovi, který do toho už příště zatraceně šlápne. Ale pár kousků je tam fajn. Očekávám pestrou směsici jedinců s rozdílnými názory a sociálním zázemím, a tu jsem dostal. Nejrůznějšími prostřihy na výrazy účastníků a zvolenými rozhovory/scénami mnohé ovlivní (jak na diváka budou působit) produkce. Zmiňovaná Pazderková je toho ideálním příkladem. Horší je to s natahováním řady momentů, opakováním scén. To je vážně velká bolest. Určitě by prospělo přemýšlet nad záběry, které pustím ven. Do soutěží se nezapojují všichni (chyba), zdravotní komplikace mají znamenat konec (nejprve zřejmě karanténa, následně nepojmenované onemocnění, tj. výhoda odpočinku kdesi na hotelu, sorry, ale je to tak). O survivor nejde, spíš taková sportovní dovolená bez slaniny a vajíček k snídani. Ondřej Novotný už u druhé série Robinsonova ostrova setřásl nálepku uspávače hadů a je docela fajn. Jen prosím fakt méně té vaty a otřepaných frází. ()

cheyene

Nechci si hrát na estéta jako mnozí předřečníci. Ale popořádku. Neznám americkou verzi, ani tureckou předlohu, podle které je tato česko-slovenská varianta točená. Když Survivor začínal, měl jsem zcela jiné životní starosti a apriori jsem si říkal, coby nepříznivec reality show obecně, že tohle opravdu sledovat nebudu. První díl jsem po chvilce přepnul na jiný program, abych se při práci, kterou jsem toho večera dělal, nepobuřoval plytkostí podobného pořadu. Další epizodu jsem však nepřepínal a zaujala mě. Dala mi jakýsi pocit odpočinku do jinak stresového období. A už jsem se vezl. Soutěže v jednotlivých dílech mne začaly bavit, počal jsem si utvářet vztah k některým soutěžícím. Je mi jedno, zda je to slabý odvar proti originálu, protože jej neznám. Tato varianta se mi líbila, fandil jsem kmenu Mao, v němž se to hemžilo celebritami (z nichž jsem znal jen Pazderkovou, Nathana, neb jsem před časem v rámci relaxu a kulisy u večerní práce měl puštěný Love Island, velmi matně možná Báru Jánovou a snad velmi velmi mlhavě Chili z MasterChefa, kterého též nějak nesleduji). Brzy jsem si oblíbil: Gábora, Tomáše Zástěru, Xenku i Dana "GoGo" či Veroniku. Z kmene Azua mne bavil Braňo, kterému se věčně nedařilo, proměnlivě Johy, postupně jsem fandil i Vláďovi a Veve, kterou jsem na počátku vyloženě nemusel. Celkem sympatická mi byla i Dominika, Lukáš a Tomáš Benko, jenž však před sloučením moji přízeň ztratil. Chili a Nikol mne bavily, ale nebyly moje favoritky. K Adamovi či Aylin jsem byl poněkud neutrální. Moderátor Ondřej Novotný prokázal kvalitu, hudba, soutěže a duely byly povedené. Nejvíce mě mrzel konec Gábora, Tomáše Zástěry, Dana a Xenky. Za normálních bych hodnotil 3*, ale pro takto nízké hodnocení dávám alespoň 4*. Objektivně si show zaslouží těch 40-50% naprosto bez problému (v čem je proboha lepší plytkost typu Výměna manželek, x-tá řada Superstar či Tvoje tvář má známý hlas?). Bonusem tohoto formátu pro muže, resp. této konkrétní verze, bylo sledování pěkných holek v plavkách (Veronika Havlíková, Xénie či Veve měly pěkné postavy) během nejrůznějších fyzicky náročných úkolů. P. S. Holkám to slušelo, když byly nenamalované, při akci před sloučením nebo až byly v porotě, make-up dle mého ubral hodně na osobním kouzlu. ()

Pilda17

Nevím přesně, kde se to zlomilo, ale s hodnocením jdu níže. Dneska koukám už jen ze setrvačnosti. Je dost reálné, že půjdu ještě níž, protože je těžké zvládnout vůbec celý díl. ()

Allien.9

Tvůrci údajně žádají o pomoc s výrobou této "drsné šou", protože se divákům nelíbí. Tak pokud to tu náhodou někdo pročítá... 1) Zkraťte díly na půl a zrychlete kmenovku. Vzhledem k tomu, že se 80 % dílu nic neděje (dvě soutěže + nudné kecání), tak je dvouhodinová stopáž neskutečně stupidní. Co se týče kmenovky, od třetího dílu pravidelně vypínám ještě před ní, protože je tak pomalá a ukecaná, že na ni po dvou hodinách nudy už prostě nemám energii. (To, kdo vypadl, se dozvídám až v dalším díle.) 2) Zapojte do her všechny soutěžící. Kdo to kdy viděl, aby část kmene stála opodál a sledovala, jak zbytek soutěží? Pokud jsou navíc tihle lidé součástí vítězného kmene (a nehrají následně o individuální imunitu), nedělají celý den lautr vůbec nic. 3) Nemůže-li hráč soutěžit, vyhoďte ho. Je mi líto, ale pokud má hráč zdravotní problém, který mu brání procházet tím, čím si procházejí jeho spoluhráči, nemá ve hře co dělat. Tento způsob zdravotních odchodů, absencí při soutěžích a následného vracení se do kmene "k hotovému", je vůči ostatním těžce nefér. 4) Nelžete v reklamách. Marketing sliboval drsnou show, československý "Survajvr" je ale spíš sportovní low cost dovolená. "Kdo přežije" je o tom, že začínáte od absolutní nuly a postupně získáváte "nezbytné" věci. Je sice pravda, že točíte v době, kdy po nocích dost prší, což je masakr (pokud někdy někdo spal za deště venku, tak chápe), ale mít od začátku vyvýšenou podlážku, deky, příbory apod.? Příště jim rovnou postavte stany. 5) Přestaňte všude cpát hvězdy. V tomhle případě jsou to spíš hvězdičky, ale point zůstává. Co je za problém vzít pouze obyčejné lidi, kteří si chtějí vyzkoušet oblíbenou televizní show na vlastní kůži? Porovnám-li oba týmy, nehvězdný tým je mnohem přirozenější a sympatičtější, protože přijeli hrát a ne živit popularitu. 6) Lépe vybírejte soutěžící. Když to jedna slečinka vzdá hned po prvním dni (vzhledem k siláckým řečem o vojně to byl fakt vtip) a druhá dá vzápětí na kmenové radě najevo, že už by taky ráda šla, tak co to je?! 7) Zruště duel. Je zbytečný, hloupý a nespravedlivý. Pokud dostal hráč nejvíce hlasů, končí a jde. Tečka. Žádné duely. 8) Zbytek už jsou spíš subjektivní detaily, např. bych odstranila ty "cool" písničky. ()

Peytl odpad!

Zlatej covid... Nedalo mi to, na ČSFD nepíši již drahnou dobu(krom opileckých výkřiků)z důvodů, které sem nechci tahat, ale Ondřeji, tebe opravdu tak finančně položil Kareš, že ze sebe děláš debila v takovým panoptiku? Je mi za tebe trapně a to jsem si tě celá léta vážil a držel ti palce. Inu, bojovník neznamená být rovnej chlap... to jsem netušil. Jo, abych nezapomněl, měl jsem za to, že fejk profily, které vytáhnou shit z černých čísel jsou jen u Slunečné, no, tak ne. Ostuda! ()

pornogrind

KDO PŘEŽIJE (Americká verze) jsem viděl několik řad a musím říct, že každá mě bavila. Naopak s českou verzí jsem ještě neměl tu čest. Hned na úvod komentáře musím dodat, že ta česká nesahá té americké ani po kotníky. Začátky byly hodně krutý a já jsem uvažoval, že to vzdám a koukat nebudu. Nakonec jsem to dokoukal. To ale nemění nic na tom, že je to hodně slabej odvar KDO PŘEŽIJE. Na můj vkus je to nehorázně dlouhý, natahovaný a se spoustou zbytečnejch a nepodstatnejch keců. Dalším hřebíkem do rakve je stopáž. Každej díl bych zkrátil minimálně o polovinu. Za mě se ani moc nepovedl výběr soutěžících. Sice jsem si i tady pár favoritů našel ale většina lidí u mě moc sympatií nesklidila. Ondřej Novotný jako moderátor tomu taky zrovna dvakrát nepřidal. Ať se radši stará o Oktagon a nesere se do podobnejch věcí. Nakonec jsem aspoň rád, že měla porota rozum a vítězem se po zásluze stal jeden z mých favoritů. Ani to však nemůže změnit moje hodnocení. Slabý 2 hvězdy. ()

SeBig

Pořad jako takový je velmi zábavný a napínavý. Zpracování trochu kolísalo. Když později vypadli mí favoriti, tak už mi to vážně přišlo dlouhé a přeskakoval jsem to. Jinak po dlouhé době něco "českého", co mě vážně chytlo. ()

Marze

Soutezici "celebrity" a modely neznam takze nepatrim ke zklamanym divakum z odstoupeni dvou celebritek moderatora Tomase Zastery a fotbalisty Nathana Dzabu. Ani moderatora Ondreje Novotneho. Nudil jsem se a sotva dodival jeden dil. Ve zdolavani fyzickych prekazek bych si rad zasoutezil. Soutezici potrebuji silu, vytrvalost, taktiku. Jinak je to ostrov ztroskotancu, kteri zmohnou, nenajedi se. Dusna atmosfera a napeti, ostre vymeny nazoru. ()

Arsenal83

Neviem porovnať so svetom, nikdy som to nevidel. Ale páčilo sa mi to. Celkom. Nie je to žiadna Farma a iné bludy, ktoré sú len mozgovým výplachom. Súťažilo sa, intrigovalo sa a malo to zaslúženého víťaza. Vo veľkom sa nadáva na moderátora Ondřeja Novotného, ale pravdou je, že ani toho som nikdy nevidel, no na mňa pôsobil veľmi sympaticky. ()

marhoul odpad!

Napětí jako u A-Z kvízu. Sebranka vůbec či méně snesitelných osob, však pro přežití nadupaných, zocelených a bystrých, asi jako mončičáci z roku 1985. Souhrnné IQ tvůrců a účinkujících je jedinou děsivou veličinou v tomto bizáru, vyšší je jen počet kérek. Evidentně točeno pro všeobecný hate, čili směle do toho. Labilního šampóna už v jeho prospěch vyřešili všichni chápající, s Elizavetou včele, na instáči, to jsou ty nové trendy posouvání slabosti, rozcapenosti a omezenosti směrem k povinné novodobé normě, ba k piedestalu, což my staří, zocelení výchovou dětí, letitým manželstvím, významnou částí života prožitého za železnou oponou na párcích (z masného odpadu a plonkovní mouky), bez citrusů a možnosti cestovat či se v cizině vzdělávat, nebo cepovaní samotným životem v černé Ostravě, zpravidla míváme spokojeně v paži, jelikož se při zběžném sledování aktuálních trendů oprávněně obáváme zániku národa do konce tohoto století z důvodu nikoli LGBT, nýbrž absence testosteronu u mužů, estrogenu u žen plus manuálních i mentálních schopností progresívní mládeže. Žádný bordel v oceánech, pojdeme na tohle.  Pořad je přiblblá taškařice, ok, takových věcí už vzniklo, vypnout to jde vždycky, ovšem s ohledem na téma, tohle musí převelice bavit třeba chlapy, kteří mají za sebou speciální výcvik kupříkladu v Panamě, kde se v rámci služby v cizinecké legii zocelovali pro vyslýchání v zajetí, nebo pro přežití s nožem v kapse v pralese. V Djibuti zase pro přežití na poušti a ták. Tito musí hledět s otevřenýma hubama! Tlačení do dřevěného kolotoče a držení se pár minut na kříži se mohlo spokojeně natáčet v ATC Merkur na Pasohlávkách, s drsnější show, známou z jiných zemí, toto nemá lautr nic. Hodně se tam povídá a řeší, každý je ohromně důležitý a bere se vážně, neustále se musí rozmazávat veškeré pocity, roznihňávat, vysvětlovat, prostě v duchu této doby. Taky nasadit psí hlavu komukoli, „největší hráči“ jsou normální intrikánští sráči, respektive zapšklé závistivé pizdy, toužící po lajku na YT, a taky přemýšlím, jak to mají chlapci s párou, bo třebanaše teta Gizka z Markvartek, když v cuklach třyska na jednu hromadu svoje třy nezvedené synky, štyrycátniky, hlavokrky, nažrane bobuľama, keři popiti robi bordel u furtky každu sobotu po zaviračce, k temu srovna aj stryka, kery svého času rubal na Jeremenku a o sobotách se klasicky střyska ze slivky u brovka v dřevniku, tož ta teta, hrubo po šedesátce, z teho vychazi, jak hotova Xena, na keru z teho ostrova, kajsi v řiti, nema ani jeden. Jo a eště toto, chceš vidět skutečného chlapa? Kery něco velkého pro sebe dokázal? Tož si najdi na juťjubu Team Hoyt- Ironman Triathlon z Hawaja a se dobře dívej. Pak se maličko zamysli a esli nimaš  v hlavě totální prdelačku a probudíš několik buněk určených pro rozlišení hodnot, možná pochopíš, jak vypadá reálná, nejdrsnější soutěž, s "několika" překážkami. Když udržíš pozornost u sestřihu pár minut, což je dneska prý taky přežitek, můžeš vidět aplaus, který znamená ryzí uznání, úctu a upřímnou radost ze splnění, nesplnitelného, snu.  Survivor Cz/Sk by musel mít jinačí švih, casting, scénář, tah na bránu, méně keců, zato našlapaný akcemi a úkoly, aby dokázal zaujmout nejen pokérované, činkující, solárkové metrosexuály, kteří v životě nepřečetli knihu a přefiltrované heštegpipky, které si už pátým rokem rýsují na čela brežněvovské obočí, řeší, jak se dělá ze zrní peckovní  veganské smoothie a nespí nervama z hrůzy, aby se jim někdy někde náhodou neodlepily řasy z PVC. () (menej) (viac)

honajz

Na to se kupodivu nedalo koukat ani kvůli těm holkám, které mi přišly buď moc umělé, nebo hloupé, případně neuvěřitelně ubulené. Vlastně mi nakonec bylo líto, že Pazderková vypadla tak brzy, ta její namyšlená arogance tomu aspoň dodávala cosi přirozeného. Jinak mi přišlo, že než o nějaké přežití šlo spíše o takovou dovču s kokosy jako hlavním chodem, sem tam nějaký večírek, KFC, Punčochář, zas tak zle se tam neměli. Za něco stály některé soutěže, ale jinak koukáním ráno na zastávce na partičku puberťáků před cestou do školy asi budu mít podobný zážitek jako ze sledováni tohoto. ()

Necrotongue odpad!

Jsem dlouholetým fanouškem soutěže Survivor. Vždy mě v ní bavilo soupeření dvou týmů, užíval jsem si i propracované intrikování, manipulace a jiné záludnosti v podání některých hráčů, ale tomu všemu vždy dávala úplně jiný rozměr každodenní snaha účastníků zajistit si jídlo, vylepšit přístřeší a dosáhnout alespoň relativního pohodlí (nebo co nejmenšího nepohodlí). Pro všechny tyto důvody jsem se na tento pořad těšil. Jasně, nejsem tak naivní, abych čekal nejvyšší kvalitu, ale to, co jsem viděl už v první epizodě, mě donutilo zapátrat na internetech. A co se nedozvím? Nova chtěla být zase jednou světová za malé peníze, takže koupila TURECKOU (!!!) licenci pořadu. WTF?!?! A euroasijská telenovelová velmoc nezklamala a stvořila něco na způsob Vyvolených na ostrově. Soutěže si byly tak podobné, že mě začaly zakrátko nudit, boj o přežití- nula, nula, nic, o to víc se ale pomlouvalo a ohováralo. Přesto všechno jsem zatnul zuby a vydržel tři epizody, pak jsem vyměkl, poctivě jsem sledoval jen soutěže a v průběhu nekonečného žvanění jsem se věnoval vedlejším činnostem. Přestože jsem mohl přijít s hodnocením a komentářem/ recenzí už po zmíněných třech dílech, v souladu s pravidly ČSFD jsem vydržel až do finále a díky tomu mohu přidat pár postřehů. Ondřej Novotný byl buď tak otrávený svou účastí v projektu, nebo se mu jen nechtělo, ale jeho výkon byl fakt chabý. Pokud šlo o soutěžící, zaujaly mě dvě. Jasným démonem v soutěžích pro mě byla Xénia Gregušová, která neskutečně makala, a leckterý muž by jí mohl to nasazení závidět. A asi i záviděl. Dalším překvapením pro mě byla Veronika "Veve" Přikrylová, jíž bylo téměř jedno, zda v té které disciplíně zvítězí, ale vždy ji chtěla dokončit (bez ohledu na své zdraví). Na začátku jsem byl znechucený z toho, že sem produkce zase nasadila nějakou modelku, ale teď se musím omluvit, protože ta "trapná" modelka předvedla přímo ocelovou vůli a neskutečnou odolnost. Smekám. Ale ani dvě tak skvělé účastnice nedokázaly tento česko- slovensko- turecký paskvil dostat z odpadu. / Poučení: Těšíš se na mutaci svého oblíbeného pořadu? O to větší bude tvé zklamání. ()

Hismael

Nejznámější Americký Survivor se natáčí od roku 1999 na různých místech světa. Má aktuálně 41 sérií, každá série má do 17 dílů, každý díl trvá cca 45 minut a celkově soutěž trvá 39 dní. Tato Československá verze Survivoru v Dominikánské republice, kde zároveň natáčejí i jiné státy, se vzhledově té americké +- podobá, ale absolutně se rozchází v délce trvání, pravidlech vyřazování a v přístupu přežití na ostrově. Z nekonečných 67 dní se natočilo 32 dílů a každý díl má 2 hodiny. Aby se vše zaplatilo, musí být prostor pro reklamu a to je důvod, proč je to tak protahované. To co Americká verze nezná je duel, což je pravidlo, díky kterému se i soutěžící, který neustále dostává nejvíc hlasů na vyřazení, může udržet prakticky až do finále. V americké verzi by šel okamžitě domu. Ve vybavení na ostrově, je Československá verze k soutěžícím o dost přívětivější. Mají příbor, hrnečky, plošinu na spaní, pravidelný i když dost omezený příděl rýže a rovnou i pitnou vodu. Rozdíl je ale v tom, že vše je brané hodně sportovně. Na ostrově je trochu kokosu, který později soutěžící dostávají, protože už nebylo kde brát + část moře téměř bez ryb. Těžko by někdo v takových podmínkách zvládal každodenní souboje. Většinu času se vyřazuje každý druhý díl a v těch ostatních uvidíte častokrát i dva souboje o odměnu. Vše se tedy maximálně protahuje až do finále, kde jsou pravidla už zase úplně jiná. Mnohem složitější než v Americké verzi. Porovnávání jednotlivých verzí je právě ten důvod, obrovského rozdílu hodnocení. Ve výsledku ale postavit celebrity proti neznámím lidem není špatný nápad. Pak už jen záleží, jak moc dokážete přijímat odlišné věci a kolik jste ochotní tomu věnovat času, protože tohle bude na hodně dlouho. ()

ledzepfan

Hodně velkej nářez zatím.. Týpeček si jde dokázat, že je jakože chlap (když není už ta vojna) a za dva dny to s brekem vzdává (protože asi někde v dálce prásknul blesk a zahřměl hrom a to už je jaksi daleko za čárou psychické snesitelnosti).. Pazderková v roli šílené Viktorky, jako trojskej virus, rozkládá zbytek soutěžících svého kmene zevnitř.. V druhém kmeni stejnou úlohu zastává přechytračelej a beznadějně sebestřednej řemeslník s propíchnutou bradavečkou.. Celé to stříhá a zvučí banda paviánů nadopovaných LSD a kofeinem. Čeština je pro všechny případy titulkama přeložená do slovenštiny, protože kdo by té cizí řeči rozuměl-žejo.. A moderuje to chudák Novotný, který asi netušil do jakých sraček vstoupil a jemu jaksi nerovnoměrně pomáhá (mě naprosto neznámej) Šmahel, kterej je tam asi jen proto aby si Ondra mohl občas odfrknou s rodinkou (Což je sice pochopitelné, ale tomu pořadu ta nefunkční dvojmoderace škodí..) Je škoda, že je to zatím (především technicky) tak zprasené, protože až na těch pár exotů je casting v zásadě povedenej a interakce těch charakterů by mohla být pod správným vedením ve výsledku zajímavá.. EDIT1: Po pár dílech se ty nejvíce do očí bijící technikálie napravily a teď už to hapruje spíš jen v takových těch věcech okolo pravidel hry, kdy někdy prostě někdo odjede na "medical check" před kmenovkou a tím se jí vyhne.. Někdy jeden kmen druhému něco v rámci hry "ukradne" aby to po pár dnech dostali bůhvíproč zpátky.. Celý ten nesmysl s duelem po kmenovce je podivný... Ale samotná interakce mezi hráči mě vlastně asi baví.. ()

keddy79

Zajímaví soutěžící. Ať ai říká kdo chce, co chce, tak intriky, podrazy, manipulace do survivoru patří. Není to přece rodinná dovolená. Soutěže jsou fajn. A tím pozitiva končí. O střihu, ozvučení a kameře nic nevím, ale tady to je velký špatný. Dvouhodinové díly, kde nejméně 70% stopáže je naprosto zbytečných záběru, a v dalších nejde soutěžícím rozumět. A nebo pětiminutový potlesk a pokřikování? Kmenová rada je nejnudnější věc, to bych si bych si radši pustila Esmeraldu. Možná ještě větší vtip je, že soutěžící mají k dispozici desky na oheň, holení, opalovací krémy, tejpy a půlka je pro jistotu na hotelu.  Nemám slov. 3 protrpěné díly jako kulisa a asi stačilo. ()