Vavča

Kwak Jae Yong dostal k ruce nabité herecké obsazení a představuje příběhy různých dvojic těsně před koncem roku, některé jsou melancholicky smutné, nebo s hořkosladkou příchutí. Věřím, že ta témata a postavy v Korejcích rezonují, film měl úspěch. Uvidíte mladého umělce a jeho manažera, jak se snaží vypořádat s nástrahami profese, hoteliérku, jejíž přítel se žení, mladého muže, smolaře, který už nechce žít, ředitele hotelu a služebnou. Některé segmenty vynikající, jiné bohužel pouze průměr, režisér jakoby nedokázal už přicházet s tolika nápady a hlubším prokreslením postav jako dřív, větší propracovanost příběhu někdy citelně chybí, stejně jako vyšší emoční impakt. Přesto mě mnozí herci ve svých rolích potěšili, dávám 3,5 hvězdy. ()

Felisr

Pěkný romantický příběh, dokonce oproštěný od obvyklého asijského emotivního přehánění. Krom Lásky nebeské připomíná i mé další "vánočně" oblíbené Listy do M. Nejvíce zaujal Kang Ha-neul v další ze svých tragikomických rolí ťulpasů, které mu prostě totálně sednou. Například scénka nákupu možných sebevražedných prostředků byla vypilovaná k dokonalosti a rozhodně u ní nepropadnete depresi. ()

skorpik42

Nie je to zlé, ale ani výborné. Je to naozaj priemer, nakoľko niektoré časti sú skvelé a niektoré slabšie. To by ale nemalo nikoho odradiť, lebo v konečnom dôsledku vás tento film zahreje pri srdiečku. Nemôžem sa ubrániť zrovnaniu s Láskou nebeskou, kde ide o podobný štýl rozprávania deja, bohužiaľ to nedosahuje jej kvality. ()

sarulefilm

Sice nesnáším, když se film přirovnává k jiným filmům, ale tohle byla ve výsledku korejská Láska nebeská a myslím, že i záměrně. Až na to, že je tu taková ta typický korejská deprese. Sledujeme několik romantických linek, které jsou všechny nějak propojené s jedním hotelem. Některé jsou šťastné, jiné zas tak ne. Jednoznačně nejlepší byli Lee Dong-Wook a Won Jin-A. Oba je mám už dlouhodobě ráda a překvapilo mě, jak si sedli. A kromě jejich chemie je i ten jejich příběh takový veselý, který hřeje u srdíčka. Zato Kim Young-Kwang mě celkem naštval. Jestli jste viděli On Your Wedding Day, tak víte proč. Nejde jen o to, že je to stejný příběh, ale i se stejným hercem. Je to celkem příjemná vánoční romanťárna se známými korejskými herci, ale upřímně jsem si k většině těch romantických párů nenašla vtah. ()

Lacike

Kwak sa znova vrátil k žánru, ktorý ho preslávil a rozhodol sa ísť na istotu. Natočiť multivzťahovú romantiku v ktorej je toľko párov, že aspoň s jedným sa musí stotožniť každý divák a samozrejme hlavne diváčka. Proste niečo ako ďalšia Láska nebeská, pokiaľ by som to mal čo najstručnejšie opísať. Ale väčšina príbehov sa odohráva v luxusnom hoteli. Dokonca sa to aj odohráva počas obdobia Vianoc až do prelomu rokov. Aj keď tá Vianočná atmosféra fungovala najmenej. Plusom je, že ma celkom zaujal príbeh každého páru a ani na chvíľu som sa nenudil. Mínusom je, že to pôsobilo príliš hutne. Jak keby som si pustil naraz celú sériu nejakého seriálu, takže som film dopozeral na druhý deň. A síce všetky tie epizódky boli zaujímavé ale ani jedna ma nezasiahla tak ako Kvakové klasiky My Sassy Girl alebo Windstruck. O nejakom dojatí nemôže byť ani reči. V niektorých prípadoch ma doslova iritovalo jak tam niektoré postavy často plakali (uplakaný manažér popíkovej hviezdy). Najviac ma bavil príbeh riaditeľa hotelu a pokojskej (typický príbeh boháča a obyčajného dievčaťa). Samovražedného lúzra, ktorý si rád pokecá s neznámou, ktorá ho každé ráno telefonicky budí v hoteli. A príbeh ženy, ktorej dávny kamarát sa chystá oženiť a ona si musí ujasniť, čo k nemu cíti. Ostatné príbehy boli ok, ale skôr už len do počtu. Kľudne by som to trochu osekal a tým trom hlavným sa venoval viac. Možno trochu aj sklamaním je, že sa to pre všetkých skončí dokonale šťastne. Nikto tu nezomiera a ani nezomrie (ups, ani ten samovrah). Možno práve preto to nemá takú emocionálnu silu. Viacmenej sa všetky príbehy odvíjajú až príliš hladko a keď dôjde k nejakej drobnejšej komplikácii, tak je to len komická epizódka. Scenáristicky je to príliš nenápadité a obohraté. Kvaková réžia to úplne nezachráni. Takže celkovo to je príjemný nadpriemer, ktorý asi nikoho nenadchne, ale ani príliš nesklame. A možno na Vianoce to bude fungovať lepšie ako v tomto parnom teple. 6/10. ()