Mladá Clare Abshireová sa napriek všetkému stretáva s pohľadným cestovateľom časom Henrym DeTamblom a zamiluje sa do neho. (HBO Max)

Axident

Vzpomínám si, že u filmu z roku 2009 jsem si také musel na Erica Banu v hlavní roli zvykat. Nakonec to celkem šlo, nic světoborného, ale celkem příjemná romantika s McAdams návdavkem. Pokus o seriálovou verzi knižní předlohy, alespoň podle úvodního dílu, dopado velmi špatně. Od prvních sekund je jasné, že tohle nepůjde. Obsazení je protivné, nic nefunguje, jak má a převládá diletantnost až ochotnická a trapnost. Ani jsem nedokázal dojít dál než do třicáté minuty a to jsem se hodně přemáhal. ()

ER

Romantika ve Hře o trůny je jiné kafé, než tady a Rose Leslie to nežeru ani náhodou. Vypravěčská forma je pak neštastná, s mluvením na kameru, jak čtení povinné četby u tabule. Vidět x pádů nahého Theo Jamese může být pro děvčata přítažlivé, ale hned v pilotu to zahustit "dvojitě"? Děj poměrně rychle odhaluje vše, co je třeba, ale možná i něco navíc. Sám jsem silně zvědavý, kam to bude směřovat dál, ale prozatím nadšen nejsem. ()