Peter Loew pracuje jako literární agent na Manhattanu, jeho život rázem změní osudové setkání s tajemnou ženou - upírkou. Po milostné noci, kterou s ní strávil ve svém pokoji, se dokáže soustředit na stále méně věcí. Jako tyranizující šéf pronásleduje splněním pracovního úkolu svoji sekretářku Alvu, postupně ztrácí kontakt s realitou a proměňuje se v jinou bytost... Režisér R. Bierman hororový příběh namíchal z prvků thrilleru, zvláštní černé nadsázky a humoru, do něhož přidává okamžiky halucinací a spalující milostné vášně. (oficiálny text distribútora)

Campbell

Cage mám poměrně rád, ale to co předvádí od roku 2006 je hrůza(doufám že to špatnej polda vyrovná). Ale tady co předvádí je fakt skvělé, role naprostého ujetého hajzla mu sedla, i když teda jeho páčo bylo hrozný. Film je děsný žánrový mišmaš nevěděl jsem jestli koukám na komedii, horror či parodii. Nestěžuju si film se mi líbil, a v budoucnu ho zkouknu určitě znova. ()

MrPierc

Nicolas Cage a jeho přehnané herectví zde kraluje během celého filmu. Chvíli chudáček, chvíli upír nebo pan Jekyll a Hyde. Jeho výbuchy, výkřiky, zhroucení a následná samomluva jen udivuje a divák nevěřícně kroutí hlavou. Proměny Nicolase jsou až neuvěřitelné. Tohle není žádná komedie ale psychologický horor. Finále s blouzněním, prknem a psycholožkou je nejlepší scéna. ()

decouble

Hrozně ambivalentní, protože to má strašně nejasnej žánrovej rámec. Na jednu stranu je Vampire's Kiss přehlídkou Cageových hereckých kreací, jejichž intenzita se s blížícím koncem stupňuje na úroveň Cageova youtubovýho best of. Jenže třeba záběry na neogotická zákoutí New Yorku na začátku a v průběhu mají budovat hororovou atmosféru. Přitom je to v jádru asi nejvíc psychologické drama o rozpadu osobnosti do totálního od reality odtrženého crashe (pravidelné schůzky s terapeutkou). A taky tak trochu obrázek misogynní korporátní kultury 80. let? (Cage honí sekretářku na hajzlíky, tam na ní křičí a na konci se tomu v kanceláří s ostatníma vedoucíma zasmějou). ()

obitus

Na úvod bych měl asi předeslat, že nesnáším Nicolase Cage a jeho jediné dvě herecké polohy (jsem smutný vs. jsem zmatený), které ve filmech posledních patnáct let presentuje. V Polibku upíra je ale naprosto úžasný a bezpochyby je to jeho fyzické herectví, dotažené na naprosté maximum, které z téhle netradiční upířiny dělá famózní dílo. Ano, netradiční upířina je asi nejpřesnější označení tohoto kolotoče žánrů, který asi nesedne úplně každému. Příběh nemá smysl rozpitvávat (Cage je možná pokousán upírkou, možná se mění a zcela jistě při tom nádherným způsobem šikanuje svou sekretářku Alvu), protože je v zásadě podružný. Už dlouho jsem se sám u filmu tak upřímě nezasmál nahlas, jako když Cage s umělými zuby začal lovit holuby.... ()

Xmilden

Je zvláštní že Cage hrál v blbých filmech ještě než se stal hereckou hvězdou číslo 1. Takže podobně jak neslavně skomírá jeho kariéra nyní, tak i horko těžko svou kariéru rozjížděl. Polibek upíra je film neskutečně střelený. Až na závěr jsem zjistil co se nám básník celou dobu snažil sdělit, jinak to nemělo hlavu a patu. S odstupem času ale musím přiznat že Cage vlastně předvedl opravdový herecký koncert. Takového vola by asi málokdo chtěl hrát. 30% ()

• Natáčení probíhalo v New Yorku, převážně na Manhattanu. V závěrečných titulcích lze vidět i divadlo Apple Core. (Terva)
  • V kanceláři na stole má Peter Loew (Nicolas Cage) fotografii Franze Kafky, jehož román "Proměna" pojednává o přeměně člověka v brouka... zde jde pro změnu o změnu v upíra. (Radiq)

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)